Maddi Yardım

E-Devlet 1100 TL Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

E-Devlet 1100 TL Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. E-Devlet 1100 TL Yardım Başvurusu. Gelir Yuvan 1100 tl Yardım. Gelirim Evden 1100 tl yardım. 1100 TL Yardım Nasıl Alınır? Kimler 1100 TL Yardım Alabilir? 1100 TL Yardım Başvuru Formu. 1100 TL Yardım Sorgulama

E-Devlet 1100 TL Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Devlet kurumları, sosyal devlet kapsamında muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlara çeşitli sosyal yardımlarda bulunur. 1100 TL destek paketi de bu yardımlardan bir tanesidir.

Ekonomik anlamda zor günler geçiren dar gelirli aileler, 1100 TL sosyal yardıma başvuruda bulunarak ekonomik sıkıntılarını azaltmayı amaçlamaktadır. E-devlet 1100 TL yardım başvurusu ise bu bağlamda birçok kişi tarafından merak edilir.

Devlet kurumları tarafından dar gelirli ailelere sunulan yardımlar e-devlet üzerinden görüntülenebilir. Vatandaşlar e-devlet kanalına giriş yaparak çeşitli yardımlara başvurabilmekte ve başvuru sonuçlarını görüntüleyebilmektedir.

E-Devlet 1100 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır
E-Devlet 1100 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

E-devlet kanalının yanı sıra ALO 144 sosyal yardım hattı aranarak veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binası ziyaret edilerek bu yardımlara başvuruda bulunmak mümkündür.

1100 TL Yardım Nasıl Alınır?

1100 TL yardım nasıl alınır sorusu bu alanda en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. 1100 TL’lik sosyal yardım paketine başvuruda bulunabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir.

 • Öncelikle T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet kanalına giriş yapmanız gerekir.
 • Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra üst sekmede yer alan arama çubuğunu kullanarak ‘’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’’ araması yapmalısınız.
 • Arama sonucunda karşınıza gelen ekrandan ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Başvurusu’’ ekranına gitmelisiniz.

Karşınıza gelen ekranda kişisel bilgileriniz ve başvur butonu bulunacaktır. Kişisel bilgilerinizin doğruluğunu kabul ettikten sonra başvur butonuna tıklayabilir ve başvurunuzu gönderebilirsiniz. 30 gün içerisinde gelen sonuçlarda başvurunuzun onaylandığını görürseniz, takip eden ayın ilk 15 gününde paranız PTT hesabınıza yatırılacaktır.

Kimler 1100 TL Yardım Alabilir?

Kimler 1100 TL yardım alabilir sorusu da dar gelirli aileler tarafından sıklıkla sorulur. Bu yardım yalnızca muhtaçlık sınırın altında yaşayan ve çeşitli nedenlerden ötürü ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara verilir. Bu kişiler şöyle sıralanabilir:

 • Herhangi bir yerden gelir elde etmeyenler
 • Sosyal güvenceye sahip olmayanlar
 • 65 yaş üzeri olup bir gelire sahip olmayan yaşlılar
 • Eşi vefat etmiş ve gelir sahibi olmayan dul kadınlar
 • Afetzedeler
 • Engelliler
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar

Yukarıda sıralanan kişiler, 1100 TL değerinde olan sosyal yardım paketinden faydalanabilmektedir. Başvurunuzun ardından ilgili birimler incelemelerini yapacak ve uygun görüldüğünüz takdirde başvurunuzu onaylayacaktır.

1100 TL Yardım Başvuru Formu

Devlet kurumları tarafından verilen 1100 TL’lik sosyal yardımı alabilmek için 1100 TL yardım başvuru formu doldurmanız gerekir.

Bu formu e-devlet üzerinden online olarak doldurabilir veya ALO 144 hattını arayarak yönlendirme isteyebilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz şehirdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasını ziyaret ederek sizlere verilen formu doldurmanız da mümkündür.

Formu doldururken dikkat etmeniz gereken birçok husus bulunur. Öncelikle sizlerden istenen bilgileri kendinize göre doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekecektir. Ardından iletişim bilgileri kısmında kendi cep telefon numaranızı vermeye özen göstermelisiniz. Çünkü başvuru sonuçları telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir.

E Devlet 1100 tl Yardım Başvuru Formu https://www.turkiye.gov.tr/ashb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu Tıklayın.

1100 TL Yardım Sorgulama

1100 TL yardım sorgulama işlemi için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunur. E-devlet hesabınıza girerek hizmet ekranından sorgulama yapmanız mümkündür.

Ayrıca ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak başvurunuzun ne durumda olduğunu ilgili operatöre sorabilirsiniz. Ancak başvuruların sonuçlanabilmesi için 14 – 30 gün arasında bir süre geçmesi gerekir. Bu sürenin üzerinden çok fazla zaman geçtiyse 144 numaralı sosyal yardım hattını arayabilirsiniz.

Başvurunuz olumlu sonuçlandığında tarafınıza bir kısa mesaj gönderilir. Bu mesajda yapmanız gereken işlemlerden bahsedilecektir. Yardımlar genellikle takip eden ayın ilk 15 gününde PTT hesaplarına yatırılır. Bu süre içerisinde kimliğiniz ile birlikte PTT şubelerine giderek paranızı çekebilirsiniz.

Evde Para Kazanmak İster Misiniz ? Hemen Gelirim evden ve Gelir Yuvan İş Fikirlerini İnceleyin https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan/ sayfasını ziyaret edin.

5/5 - (11 Oy )

8 Yorum

 1. Vallahi billahi benim evsizler Allah bana yardım etsin inşallah ya rabbim Bismillahirrahmanirrahim ya rabbim Bismillahirrahmanirrahim ya rabbim Bismillahirrahmanirrahim bizim yok Tapu yok diploma Yok maaş engelli idare yüzde 39 eşi anlamıyorum

 2. Çalışmıyorum Dururum yok kiramı veremiyorum ve diğer temel ihtiyaçlarımi karsiliyamiyorum yardımınızdan faydalanmak istiyorum gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

 3. Merhaba ben ev hanimiyim 4 çocuğum var aylık bebeğim var kiraciyim öğrencim için kırtasiye malzemesi ihtiyacımız var eşim rahatsız arada çalışıyor geçinemiyoruz bize yardımcı olursanız çok seviniriz

 4. Merhaba eşim çalışmıyor nakdi yardımınıza ihtiyacım var lütfen yardım edin Allah rızası için komşularım yardım ediyor üç tane çocuğum var 2 tanesi okula gidiyor bir tanesi de alerji hastası lütfen yardım edin

 5. lütfen yardım edin eşim sakat eli çalişamiyor öğrenci m var 3 geçinemiyoruz

 6. Merhaba ben ayşe ben ev hanımıyım yardım edin ıstiyorum yardım eşim ceza evinde yardım edin ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var eşim ceza evinde yardım edin ıstiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu