Sosyal Yardım

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama; Deniz Feneri Derneği, ihtiyaç sahibi aileler yönelik bir çok alanda yardım yaparak, ihtiyaçlarının karşılanmasında yardım oluyor.

Yaşam standartlarını düzeltmek, eğitim gördüğü sürece eğitim masraflarını karşılamak, kalacak yeri olmayanların barınmasını sağlamak, sağlık, temizlik, giyim ya da eşya gibi bir çok farklı alanda yardıma muhtaç olanlara yardım eden bir dernek olarak bilinmektedir.

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Deniz Feneri Derneği yardım başvurusu nasıl yapılır? Deniz Feneri Derneği yardım başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahipleri vatandaşların, bağlı olduğu ilde bulunan dernek ile iletişime geçmesi gerekiyor.

Deniz Feneri Derneği’nden nasıl yardım alabilirim sorusunu soruyorsanız, ilk kez başvuru yapacak ihtiyaç sahibi vatandaşlar, öncelikle yaşadığı il sınırları içerisinde bulunan dernek ile iletişim kurup, istenilen belgeleri tamamlaması gerekiyor. Belgeleri tamamladıktan sonra yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Sizden istenen belgeleri eksiksiz olarak eden ya da posta yoluyla teslim etmeniz gerekiyor. Belgeleri teslim ettikten sonra, her başvuru yapan ihtiyaç sahibi vatandaşın adına dosyası açılır ve aile numarası verilir. Bu aile numarası istenildiği anda aile hakkında gerekli bilgiye kolay ulaşılması için verilmektedir.

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvuru Formu

Deniz Feneri Derneği yardım başvuru formu olarak sadece internet sitesinde bulunan iletişim https://www.denizfeneri.org.tr/iletisim/ bölümündeki form bulunmaktadır. Bunun dışında yardım başvurusu yaparken sizden istenen belgelerle birlikte derneğe gitmeniz gerekiyor.

Deniz Feneri Derneği iletişim bilgileri;

Kazlıçeşme Mah.
10. Yıl Caddesi
Zeytinburnu, İSTANBUL
+90 212 414 60 60
+90 212 415 61 61

[email protected]

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Sorgulama

Deniz Feneri Derneği yardım başvurusu sorgulama; Yardım başvurusu yapmak için öncelikle sizden istenen evrakları eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurup, teslim etmeniz gerekiyor. Başvurunuzu yaptıktan sonra ihtiyaçlı tespiti için gerekli olan inceleme yapılmaya başlanacaktır.

Sosyal İnceleme Süreci olarak adlandırılan bu süreci, Sosyal İnceleme Görevlisi tarafından gerekli bilgi toplanıp, bu toplanan bilgiler sayesinde aileyi evinde ziyaret eder. Bu ev ziyaretinde ailenin ev içerisinde nelere ihtiyacı olduğunu tespit eder ve bu tespitler sayesinde de aileye gerekli yardım yapılır. Deniz Feneri Derneği’ne yapılan yardım başvurularını sorgulamak için, Deniz Feneri Derneği telefon numarasını arayarak gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Deniz Feneri Yardım Derneği Telefon Numarası

Deniz Feneri Yardım Derneği telefon numarası her il için ayrı bir telefon numarası bulunmaktadır. Hangi ilde yaşıyorsanız o ilde bulunan Deniz Feneri Derneği’ni aramalısınız. Deniz Feneri Derneği telefon numarası genel merkezi 0 212 414 60 60 – 0 212 415 61 61 numaralarıdır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Para Yardımı Yapan Vakıflar, Dernekler, İş Adamları ve Ünlüler

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama


Deniz Feneri Derneği’nden Kimler Yardım Alabilir?

Deniz Feneri Derneğinden ihtiyaç sahibi olmanız durumunda yardım alabilirsiniz. Valilik, kaymakamlık, belediye gibi kurumlarda olduğu gibi gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım yapılmaktadır.

 Deniz Feneri’nden yardım alabilir;

 • Açlık ve yoksulluk sınırında yaşayan kişiler
 •  İhtiyaç sahibi şehit yakınları ve gaziler,
 • Dul ve yetimler,
 •  Bakıma muhtaç yaşlılar,
 • Afetzedeler,
 • Hiçbir sosyal güvencesi olmayanlar ya da hastalığı sosyal güvencesinden karşılanamayan kişiler

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Deniz Feneri Derneği yardım başvurusu yapacak olan ihtiyaç sahiplerinden bir takım belgeler talep edilmektedir. Aşağıda belitmiş olduğumuz belgeler ile bizzat, e-posta yada posta yolu ile başvuru yapabilirsiniz.

 •  Nüfus cüzdanı fotokopisi
 •  Vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-Devlet)
 •  İkametgah (e-Devlet)
 • Sağlık yardımı talebiniz varsa sağlık raporunun fotokopisi
 •  Sosyo ekonomik durumunuzu ve taleplerinizi içeren bir mektup

Deniz Feneri Derneği Gönderi Adresi: Deniz Feneri Derneği PK:99 Fatih, İstanbul

E-POSTA: [email protected]

Deniz Feneri Yardım Başvurusu Yapmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Deniz Feneri yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar başvuru için gerekli evrakları tamamladıktan sonra dernek merkezlerine bizzat gidebilir, e-posta ya da posta yoluyla evraklarını derneğe ulaştırarak yardım başvurusu yapabilirler.

Dernekten gerçek ihtiyaç sahipleri yardım alabilmektedir. Yardım başvurusu yapan kişilerin evrakları uzman ekipler tarafından sosyal incelemeye alınır. Başvuru esnasında verilen bilgilerin doğruluğunu incelemek için evinize sosyal inceleme ekibi gelir. Bu ekibin evinizde yapacağı inceleme sonucu oluşturduğu rapor ile yardım alıp alamayacağınıza dair karar verilmektedir.

Evrakları tamamlanan her kişinin bilgisayar ortamında takip edilebilmesi için kendisine mahsus bir dosya açılır ve aile numarası verilir. Böylelikle istenildiği takdirde kişi ve aileyle ilgili bilgilere ulaşılır, yardım süreci kolaylıkla buradan takip edilebilir.

Deniz Feneri Derneği Yardımları Nelerdir?

 • Gıda
 • Nakit
 • Giyim
 • Barınma
 • Sağlık
 • Temizlik

Deniz Feneri Derneği Nakdi Yardım

Deniz Feneri Para Yardımı; dernek tarafından yapılan sosyal inceleme sonucunda yardıma ihtiyaç duyduğu tespit edilen kişilere bir seferlik veya periyodik olarak banka havalesi yoluyla nakit yardımı yapılır.

Deniz Feneri Derneği Gıda Kolisi Yardımı

Gıda yardımı; yerinde yapılan sosyal inceleme sonucunda ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişi ya da hanelere tek seferlik yada düzenli olarak belli dönemlerde gıda kolisi yardımı yapılmaktadır. Yardımlar ihtiyaç sahibi ailelerin ev adreslerine teslim edilmektedir.

Deniz Feneri Derneği Ramazan Kolisi Yardımı

Deniz Feneri Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan Kolisi, Ramazan kumanyası dağıtmaktadır. Deniz Feneri Ramazan Yardımı almak isteyen vatandaşlarımız başvuru için gerekli olan belgeler ile Ramazan Kolisi Yardım Başvurusu yapabilirler.

Deniz Feneri Derneği Giyim Yardımı

Giyim yardımı, yerinde inceleme sonucunda tespit edilen ihtiyaç sahiplerine yapılmaktadır. Deniz Feneri mağazalarının olduğu illerde ihtiyaç sahipleri, mağazalara davet edilerek giyim yardımı yapılır. Mağazaların olmadığı illerde muhtaçlara ise adreslerine koli olarak giyim yardımları ulaştırılır.

Deniz Feneri Derneği Eğitim Yardımı

Eğitim hayatını devam ettirebilmek için maddi imkanları yeterli olmayan öğrencilere; şartlı nakit yardımı (Burs), kırtasiye seti, okul çantası, okul kıyafeti, kitap, vb. yardımlar yapılmaktadır. Ayrıca  Deniz Feneri afetlerde, savaşlarda zarar gören okul binalarının eski hallerine dönmesi ya da yenilerinin yapılması için destek olmaktadır.

Deniz Feneri Derneği Sağlık Yardımı

Gelir düzeyi düşük veya sosyal güvencesi olmayan kimselerin sağlık sorunlarının giderilmesi için danışmanlık, yönlendirme, medikal malzeme, ilaç gibi yardımlar yapmaktadır.

Deniz Feneri Derneği Temizlik Yardımı

İhtiyaç sahiplerinin temizliğini kolaylıkla yapabilmesi için şampuan, sabun, diş fırçası, diş macunu, deterjan v.b ürünlerden oluşan temizlik malzemeleri içeren ürünleri ulaştırmaktadır.

Deniz Feneri Derneği Eşya Yardımı

Öncelikle doğal afetlerde evi, eşyaları zarar gören vatandaşlara eşya yardımı yapılmaktadır. Eşya yardımı almak isteyen ihtiyaç sahipleri başvuruda bulunabilirler.

Deniz Feneri Derneği Aşevi ve Misafirhane Yardımı

Deniz Feneri Ankara Şubesi‘nde aşevi hizmet vermektedir. Günde ortalama 1000 kişiye Deniz Feneri Aşevi’nde yapılan yemekler, aşevine gelen tüm ihtiyaç sahiplerine sıcak sıcak dağıtılmaktadır.

Deniz Feneri Derneği Gevherhan Sultan Misafirhanesi açıldı. İstanbul´daki hastanelerde tedavi gören yoksul hastaların refakatçileri hastane bahçesinde kalmaktan kurtulacak, sıcak bir ortamda hastalarının tedavisini takip edebilecekler. İstedikleri zaman hastalarının yanına gidebilecek refakatçiler, gece yatacak sıcak bir yatağa kavuştular.

4.3/5 - (11 Oy )

15 Yorum

 1. 3 yıldır oğlumu goremiyorum Allah rizasi için bana yardım edin gidip oğlumu görmek istiyorum

 2. Ben engelli biriyim maddi ve manavı durumum yok yeni evlendim hiçbir eşyamiz yok alacak param yok bize yardım edin İnanki zor durumdayim

 3. Ben öç çocuk annesiyim yardıma ihtiyacı var lütfen msj gürün çok zor durumdayım lütfen ihtiyacım var

 4. 6 çocuğum var kiradayim geçim sıkıntısı çekiyorum yardim ederseniz sevinirim

 5. Benim de ihtiyacim var 3 cocugumla dükkanda kaliyoz evim yok mide kanaması geçirdim ameliyat oldum ev temizliğine godemiyom bana yardım edin dükkan sahibi bizi çıkar iyi iki kiram birikti diye nolur yardım edin çok acil

 6. bendeniz fenerine zarf yolladım pttden hiç cevap alamadım maddi durumum yok yardıma ihtiyacım var gönderdiğim zarfdan nasılöğrenebilirim

 7. Slm hic bir gelirim yok sizden ricam yardımcısı olursaniz sevinirm gerçketen cok ihtiyacim var maddi olarak yardım istiyorum cok ihtiyacim var

 8. Evim kira faturalarlml yatlramlyorum üçtane klzlm var var okula gidiyorlar maddi slklntlsl çekiyorum büyük klzlm özel çocuk piskatri tedavisi görüyor raporu var eşim günlükçü yetişemiyorum

 9. 2 ocugim var kiradayim hergun zam üstüne zam gecinemiyoruz 2 bin kira veriyorum elde avuçta bisey kalmiyo bize yardım edin

 10. Slm bn Mehmet Seyitoğlu yaşı 58.sakatliği %55 sakatlığı raporu vardır zaten bir terfim ferç üzürlü engelli adamı ve astım bronşit hastayimi urkicantopu vardır bastunla karkiyor çok meğdur perişan hiç bişi yoktur ben mavikart başvuru maddi nekit para ihtiyacı vardır lütfen ben oğlu askerde Hakkari Şemdinli’de de askeri ben ne yaparım bimliyorum lütfen çok çok raca ederim

 11. kredi borcumuz var öduyemiyoruz kocam rahatsız olduğu için çalışamıyor gelirimiz yok evimiz kira 3 çocuk okutuyorum çocuğum üniversiteye gidecek para lazım para olmazsa gonderemiyecegiz kızım çok istiyor okumak okutacak durumum yok

 12. Eşim çalışmıyor yol kenarlarından plastik toplayarak geçinmeye çalışıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu