İBB Burs Başvurusu Başladı

İBB Burs Başvurusu Başladı
İBB Burs Başvurusu Başladı. Öğrencilere Müjde. Geri Ödemesiz 6 BİN TL destek Verilecek. Başvurular Başladı. İBB Burs Başvurusu Başladı. Öğrencilere Müjde. Geri Ödemesiz 6 BİN TL destek Verilecek. Başvurular Başladı.İBB...

İBB Burs Başvurusu Başladı. Öğrencilere Müjde. Geri Ödemesiz 6 BİN TL destek Verilecek. Başvurular Başladı. İBB Burs Başvurusu Başladı. Öğrencilere Müjde. Geri Ödemesiz 6 BİN TL destek Verilecek. Başvurular Başladı. İBB Burs Başvurusu Başladı. Öğrencilere Müjde. Geri Ödemesiz 6 BİN TL destek Verilecek. Başvurular Başladı.

İBB Burs Başvuru Şartları Neler?

Başvuru yapacak öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, İstanbul’da öğrenim görüyor olması veya ailesinin İstanbul’da ikamet etmesi gerekiyor. Öğrencilerin ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olması ve normal öğrenim süresinin içinde eğitimine devam ediyor olması şart. Ayrıca, devlet üniversitesinde okuyor olmak veya vakıf/özel üniversitede %100 burslu okuyor olmak da bir diğer önemli kriter. Başvurabilecek öğrencilerin yıl sonu başarı notunun en az 100 üzerinden 53 ya da 4,00 üzerinden 2,00 olması ve gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olması gerekmektedir.

Başvuramayacak Öğrenciler Kimler?

Açık öğretimde okuyan öğrenciler, yurtdışında öğrenim gören öğrenciler, ücretli değişim programında bulunanlar, ön lisans ve lisans için 30 yaşından büyükler, yüksek lisans ve doktora için 40 yaşından büyükler başvuru yapamayacaktır. Ayrıca, yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alanlar ve sabıka kaydı olanlar da başvuru yapamamaktadır.

2023 İBB Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğitim yardımı başvuruları ve evrak işlemleri web sayfası olan

gencuniversiteli.ibb.istanbul

veya İstanbul Senin uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilir.

İBB Burs Başvurusu Ne Zaman Bitiyor?

26 Eylül'de başlayan başvurular 20 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecek. Bu tarihler arasında işlemlerini yapmayan kişilerin başvuruları dikkate alınmayacak. Bu önemli fırsatı kaçırmayın ve başvurunuzu zamanında yapın!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum