Sivas Belediyesi'nden Başvuranlara 900 TL Kış Nakit Desteği

Sivas Belediyesi'nden Başvuranlara 900 TL Kış Nakit Desteği
Sivas Belediyesi'nden Başvuranlara 900 TL Kış Nakit Desteği. Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Sorgulama. Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvuru FormuSivas Belediyesi'nden...

Sivas Belediyesi'nden Başvuranlara 900 TL Kış Nakit Desteği. Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Sorgulama. Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvuru Formu

Sivas Belediyesi'nden Başvuranlara 900 TL Kış Desteği

Sivas Belediyesi yakacak yardımı ile sert geçen kış ayları için hem ihtiyaç sahibi vatandaşlara hem de memleketlerinden uzak Sivas iline okumaya gelen öğrencilere yakacak yardımı yapmaktadır. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yaptığı açıklama ile hem vatandaşlar için hem de öğrenciler için yapılacak yardımlar hakkında bilgi paylaşımı gerçekleştirdi. Sivas Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma İşleri Müdürlüğü ve Hayat Ağacı Derneği'nin ortak olarak yürüttüğü yardımlar hakkında, şartlara uyan ailelere ve öğrencilere yönelik yardımların yapılacağı açıklandı.

Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların yakacak ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, ailelere ve kirada oturan öğrencilere nakit para yardımında bulunacağını açıkladı. Bu nakit para yardımı aylık 300 TL olarak yatırılacak ve toplamda 900 TL kadar bir ödeme gerçekleştirilecektir. Başvuru yapmanız için şartlara uygun olmanız, belgelerinizi eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşların Belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvurularını yapmaları gerekir. Başvurularını online olarak yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar Sivas Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Linkine tıklayarak T.C. Kimlik Numarası ve e-Devlet şifrelerini kullanarak ön başvuru yapabilirler.

Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Sorgulama

Sivas il merkezinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin, yakacak giderlerine destek olmak için  her aileye ve şehir dışından gelen öğrencilere Ocak, Şubat ve Mart aylarında 300'er TL olmak üzere toplamda 900 TL nakit yardımında bulunacak. Başvurularını yapan Sivaslı ihtiyaç sahibi aileler Sivas Belediyesi Sorgulama Linkine tıklayarak T.C. Kimlik Numarası ve e-Devlet şifrelerini kullanarak sorgulama yapabilirler. Online sorgulama ekranına erişimi olmayan vatandaşlar 444 58 44 Numaralı telefonu arayarak Sivas Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğünden bilgi alabilirler.

Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Ne Zaman Yatacak?

Belediye "Soğuk günleri 'paylaşmanın' sıcaklığı ısıtacak" sloganıyla birlikte, ihtiyaç sahibi ailelere ve kirada oturan öğrencilere, kışın yakacak yardımı adı altında 3üç ay boyunca aylık 300 TL olacak şekilde toplamda 900 TL geri ödemesiz nakit yardımı sağlayacak. . Sivas Belediyesi yakacak yardımı ne zaman yatacak sorusuna ise Sayın Başkan Kriterlere uygun vatandaşlara bu yardımın 2022 yılı Ocak ayı başında yatacağını sözlerine ekledi. Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Ne Zaman Yatacak? Başvurusu ve Sorgulama

Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvuru Formu

Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvuru formunda kişisel bilgileriniz, ikametgah bilgileriniz, aylık gelir-giderleriniz ve hanede yaşayan kişi sayısına dair sorular bulunmaktadır. Başvurularınızın olumlu sonuçlanması için başvuru  formundaki sorulara doğru ve eksiksiz cevap vermeniz gerekir. Başvurularınızın sonuçlanması halinde formu doldururken verdiğiniz iletişim bilgilerinden sizlerle iletişime geçilecektir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Tokat Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama


Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Kimlere Verilir?

Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü vasıtasıyla yardımlarını alacak olan ailelerde belli kriterler aranacak. Başvuran Kişilerin;

 • Sivas Belediyesi Merkezinde İkamet etmesi
 • Hane toplam gelirinin 3500 TL'yi aşmaması
 • Üzerine kayıtlı 2005 model ve üstü araç olmaması
 • Üzerine kayıtlı ikinci bir taşınmazı olmaması (Ev, arsa vb.)
 • Vergi mükellefi olmaması
 • Verdiği IBAN numarasının başvuru yapan kişiye ait olması.

Bu kriterleri taşıyan vatandaşlar yakacak yardımından faydalana bilir.

Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvurusu için Gerekli Belgeleri aşağıda listelemeye çalıştık.

 • SYDV Başvuru Kayıt Formu (İlk defa başvuru yapılıyorsa)
 • Başvuru Dilekçesi
 • Sorgu İzin Dilekçesi
 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (ilk defa başvuru yapılıyorsa) oturmuş olduğu konutun soba ile ısıtılıyor olması

Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Şartları Nelerdir?

Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Şartları; “Hane halkının toplam geliri 3 bin 500 TL'yi aşmamalıdır. Başvuru yapan kişinin Üzerine kayıtlı 2005 model ve üzeri araç olmamalıdır. Başvuru yapan kişinin üzerlerine kayıtlı ikinci bir ev veya arsa olmamalıdır. Bir evi var ancak geliri 3500 TL'yi geçmiyorsa sosyal yardımdan faydalanabilirler. Başvuru yapan kişinin vergi mükellefi olmaması ve Sivas merkezinde ikam et etmesi gerekir. Ayrıca başvuru yaptığı esnada verdiği hesap numarasının da kişinin kendisine ait olması gerekmektedir.

E-Devlet Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvurusu

Sivas Belediyesi yakacak yardımı başvurusunda bulunacak kişiler

E-Devlet Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvurusu

Linkine tıklayarak açılan ekrana T.C. Kimlik numaralarını ve e-Devlet şiflerini girerek başvuru yapabilirler.

Sivas Belediyesi Öğrenci Yakacak Yardımı Başvurusu

Sivas Belediye Başkanı Sayın Hilmi Bilgin, Üniversite öğrencilerine yönelik de nakit yardımı yapılacağını açıkladı. “Gönül Belediyeciliğimiz gereği ilimize misafir olarak gelen ve öğrenci evlerinde kalan öğrencilerimize yönelik bir paket hazırladık." sözleriyle açıklamasına devam eden Sayın Başkan bazı kriterleri yerine getirdikleri takdirde bu yardımdan faydalana bileceklerini  sözlerine ekledi.

 • En az 3 öğrenci ikamet eden öğrenci evlerine Sivas merkezde ikamet etmeleri
 • Örgün eğitime devam ediyor olmaları
 • Evde yaşayan her öğrenci için öğrenci belgesi, ikamet belgeleri gibi istenen bilgileri sisteme yükledikleri takdirde

Ocak, Şubat ve Mart aylarında 300’er TL yakacak yardımı alabilecekler.

Sivas Belediyesi Hane Yakacak Yardımı Başvurusu

Sivas'ta ikamet eden aileler için hane yakacak yardımı başvurusu sayesinde, hane başına maddi yardım yapmaktadır. Hane yakacak yardımında yararlanmak için, hane içerisinde bulunan aile fertlerinin toplam gelirinin belirli bir seviyenin üstünde olmaması gerekiyor. Başvuru şartlarını karşıladıktan sonra hane yakacak yardımına başvurunuzu yapabilir, başvurunuz onaylandıktan sonra hane yakacak yardımından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum