Seyhan Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Seyhan Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?
Seyhan Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?Seyhan Belediyesi, yardıma muhtaç olan dar gelirli ailelere halk kart adı altında çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Halk karta başvuruda bulunan aileler, kendilerine verilen halk...

Seyhan Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Seyhan Belediyesi

, yardıma muhtaç olan dar gelirli ailelere halk kart adı altında çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Halk karta başvuruda bulunan aileler, kendilerine verilen halk kart içerisinde yer alan bakiyeyi diledikleri işyerinde harcayabilmektedir. Böylece dar gelirli vatandaşların ekonomik sıkıntılardan bir nebze de olsa kurtulmaları hedeflenmektedir. Seyhan Belediyesi halk kart başvurusu nasıl yapılır sorusu ise Seyhan ilçesinde yaşayan ve ekonomik sıkıntılar çeken vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulur. Halk kart başvurusu yapabilmek için tercih edebileceğiniz üç farklı yöntem bulunur. Belediye binasını bizzat ziyaret ederek kart başvurusunda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda internet sitesi üzerinden form doldurarak da başvuruda bulunabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra belediye birimlerini telefon ile arayarak halk kart başvurunuzu iletmeniz mümkündür. Seyhan Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır Seyhan Belediyesi Halk Kart
Başvurusu Nasıl Yapılır

Seyhan Belediyesi Halk Kart Başvuru Formu

Seyhan Belediyesi’nden halk kart başvurusunda bulunabilmek için öncelikle Seyhan Belediyesi halk kart başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formda gelir durumunuzu ve kişisel bilgilerinizi öğrenmeye yönelik bazı sorular yer alacaktır. Bu soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız durumunda başvurunuz belediye ekiplerine iletilecektir. Başvurunuzun kısa süre içerisinde olumlu olarak sonuçlanabilmesi için sizlerden istenen bilgileri kendinize göre doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmanız şarttır. Aksi takdirde başvurunuz işleme alınmayacak ve olumlu olarak sonuçlanmayacaktır. Başvuru formunu doldururken herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmanız durumunda belediye ekiplerini arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Adana Belediyesi Yardım Başvuru Formu İçin https://www.devletodemeleri.com/adana-seyhan-belediyesi-yardim-basvurusu/ Tıklayın.

Seyhan Belediyesi Halk Kart Başvuru Şartları

Seyhan Belediyesi tarafından yardıma muhtaç ailelere verilen halk karta başvuruda bulunabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekecektir. Seyhan Belediyesi halk kart başvuru şartları şunlardır:

 • Herhangi bir işte çalışmamak ve bu doğrultuda gelir elde etmemek
 • Sosyal güvenceye sahip olmamak
 • Gıda, sağlık ve eğitim gibi temel ihtiyaçları karşılayamamak
 • %40 ve üzeri engelli olmak
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşamak
 • Toplam hane gelirinin asgari ücretin üçte birinden fazla olmaması

Eğer yukarıdaki şartlardan birini veya birkaçını taşıyorsanız, Seyhan Belediyesi binasını ziyaret ederek veya online ortamda form doldurarak halk karta başvuruda bulunabilirsiniz.

Seyhan Belediyesi Halk Kart Kimler Başvurabilir?

Seyhan Belediyesi halk kart kimler başvurabilir sorusu pek çok kişi tarafından sorularak yanıt aranmaktadır. Halk karta başvurabilecek kişiler şunlardır:

 • Adana’nın Seyhan ilçesinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları
 • 65 yaşın üzerinde olup herhangi bir yerden gelir elde etmeyenler
 • Çalışmaya engel bir kronik hastalığı olanlar
 • Engelliler
 • Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan dar gelirli aileler
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlar

Yukarıda yer alan kişiler başvuruda bulunarak Seyhan Belediyesi’nden halk kart alabilmektedir. Eğer sizler de bu kişilerden biriyseniz, az önce bahsedilen yöntemlerden herhangi birini kullanarak kolayca halk karta başvuru yapabilirsiniz. Başvuru işleminin ardından 14 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır.

Seyhan Belediyesi Halk Kart Başvurusu Sorgulama

Seyhan Belediyesi halk kart başvurusu sorgulama işlemi için tercih edebileceğiniz birçok yöntem bulunur. Belediye binasına giderek ilgili personeller ile görüşebilir ve başvurunuzun ne durumda olduğunu sorabilirsiniz. Ayrıca cep telefonunuzdan belediye santral birimini arayarak yönlendirme isteyebilir ve ilgili birimlerden başvurunuz ile alakalı bilgi alabilirsiniz. Halk kart başvurusunda bulunduktan sonra yaklaşık 14 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılmaktadır. Bu geri dönüşte başvurunuzun olumlu sonuçlandığı belirtilirse, takip eden ayın ilk beş günü içerisinde kartınız tarafınıza ulaştırılacak ve içerisine bakiye aktarılacaktır. Ancak 14 gün geçmesine rağmen herhangi bir geri dönüş alamazsanız, belediye ekiplerini cep telefonu ile aramalı ve durumu net bir şekilde izah etmelisiniz. [box align="" class="" width=""]

Gelir yuvan

 ve 

Gelirim Evden

 sosyal yardım başvurusu için hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum