PTT Pandemi Yardımı Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?

PTT Pandemi Yardımı Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?
PTT Pandemi Yardımı ParasıPTT Pandemi Yardımı Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek...

PTT Pandemi Yardımı Parası

PTT Pandemi Yardımı Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye ulaşacaklarını belirtti. Pandemi Sosyal yardım 1100 TL e Devlet ekranı ve PTT Merkezleri ile sorgulanacak.

PTT Pandemi Yardımı Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?

PTT Pandemi Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?; PTT Pandemi yardımı parasının ödenip ödenmediğini öğrenmek için  444 1 788 numaralı PTT çağrı merkezlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. PTT çağrı merkezlerini  aradıktan sonra T.C. kimlik numaranızı tuşlayarak adınıza kayıtlı bir ödeme yada sosyal yardım parası olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

PTT Hesabımı Nasıl Görebilirim ?

PTT hesabımı nasıl görebilirim?; PTT Hesabınızda bulunan bakiye bilgilerine ALO PTT hattı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Hesap bakiyesi sorgulama PTT için 444 1 788 numarasını aramanız yeterlidir. Dahili numarayı çevirdiğinizde kart işlemleriniz için önce 1 sonra 2'yi tuşlayarak. Bu menüde T.C. kimlik numaranız veya Müşteri numaranızla telefon şifrenizi tuşlayarak işlem yapabilirsiniz.

Sosyal Yardım Bilgileri Nasıl Sorgulanır?

Sosyal yardım bilgileri nasıl sorgulanır?; E-Devlet üzerinden 1100 TL pandemi sosyal yardım parası sorgulamak için  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama"  giriş yaparak e-Devlet hesabınıza giriş yapın. Daha sonra  sorgulama yapmak için sorgulama butonuna tıklayın

e-Devlet Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Adıma Yardım Parası Yatıp Yatmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Adıma yardım parası yatıp yatmadığını nasıl öğrenebilirim? E-Devlet üzerinden ve PTT Merkezlerinden Sorgulama Yapabilirsiniz. e-Devlet üzerinden sorgulama yapmak için "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" linkine tıklayarak giriş yapın sonra  e-Devlet hesabınıza T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın. Daha sonra sorgulama butonuna tıklayın, ekran karşınıza gelecektir.

PTT merkezlerinden yardım sorgulaması yapmak için 444 1 788 numaralı PTT çağrı merkezlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. Eğer ki PTT şifrenizi biliyorsanız PTT Bank Online hizmetler linkine tıklayarak, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

PTT Hesabında Para Ne Kadar Bekler ?

PTT hesabında para ne kadar bekler?; Hak sahiplerine ödenmek üzere bekletilen havaleler ödeme yerlerince geliş tarihinden itibaren bir ay, postrestant işaretli havalelerde geliş tarihinden itibaren iki ay süre ile alıcının başvurması için bekletilir. Bu süreler çek ödeme havaleleri için de geçerlidir.

PTT'ye Yatan Para Atm'den Çekilir Mi?

PTT'ye yatan para Atm'den çekilir mi?; Yeni T.C. kimlik kartları, üzerindeki çip teknolojisi sayesinde, bankacılık işlemleri ve ödemelerde kullanılabilecek durumda. Bugüne kadar altyapı yetersizliği olduğu için bu tarz işlemlerde kullanılamayan yeni kimlik kartları artık PTT'den para çekmek için kullanılabilir durumda.

Bundan sonra kısa çalışma ödeneği, sosyal yardım, doğum yardımı ve İŞKUR ödemeleri çipli T.C. kimlik kartlarıyla gerçekleştirilebilecek. PTT’de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar kimliklerini ATM’ye okutarak kendisine yatan parayı çekebilecek. Kart şifresi olarak kimlik çıkartılırken nüfus müdürlüklerinden verilen PIN şifresi girilmesi gerekiyor.

PTT'ye Yatan Rapor Parasını Banka Hesabına Aktarma

PTT'ye Yatan Rapor Parasını Banka Hesabına Aktarma; Rapor aldıktan sonra paranın hesaba geçip geçmediğini görmek için sistem üzerinden ödeme sorgulaması yapılır. Ödemesi gözüküyor ise daha önceden kaydedilen banka hesabı seçilerek, ödemenin bu hesaba yapılması talep edilir.

Sosyal Yardım Ön Değerlendirme Kabul Edildi Ne Demek ?

Sosyal yardım ön değerlendirme kabul edildi ne demek ?; Sosyal destek başvurusu yapıldıktan sonra beyan edilen bilgiler incelenerek ön değerlendirme yapılır. Uygun görülürse hanenin kapsamlı sosyal incelemesi gerçekleştirilir. Sosyal inceleme sonrasında uygun görülen vatandaşlarımızdan durumlarını gösteren belgeler istenir. Hakkınızda destek kararı alındığında tarafınıza bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Bu bilgilendirme mesajında ödemeyi nereden alacağınıza dair detaylı bilgi yer almaktadır.

Nakdi Yardım Kaç Ayda Bir Veriliyor 2022 ?

Nakdi yardım kaç ayda bir veriliyor 2022 ?; 
  • Doğum Yardımı : Birinci çocuk için 300 TL, İkinci çocuk için 400 TL, Üçüncü ve sonraki çocuklar için 600 TL. Ödemeler tek seferliktir.
  • Çoklu Doğum Yardımı : 215 TL. Ödemeler  her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.
  • Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı : 500 TL. Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.
  • Öksüz ve Yetim Yardımı : 300 TL. Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.
  • Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı : 500 TL. Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.
  • Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı : 200 TL. Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum