Pozantı Belediyesi 2000 TL Emeklilere Kurban Bayramı Desteği Başladı

Pozantı Belediyesi 2000 TL Emeklilere Kurban Bayramı Desteği Başladı
Pozantı Belediyesi 2000 TL Emeklilere Kurban Bayramı Desteği Başladı. Emeklilere Bayram Öncesi 2000 TL Kurban Desteği Verilecek

MHP Pozantı Belediyesi'nden Emeklilere 2 Bin Lira Kurban Yardımı

Pozantı Belediyesi, Haziran ayı olağan meclis toplantısında, ihtiyaç sahibi emeklilere 2 bin lira kurban yardımı verme kararı aldı. Seçim döneminde verilen vaatlerin yerine getirilmesi, üretken belediyecilik anlayışıyla sürdürülüyor. Detaylar haberimizde.

Pozantı Belediyesi'nden Emeklilere Bayram İkramiyesi Desteği

Pozantı Belediyesi'nin Haziran ayı olağan meclis toplantısında önemli kararlar alındı. İhtiyaç sahibi emeklilere 2 bin lira kurban yardımı verilmesi kararı, toplantının en dikkat çekici maddelerinden biri oldu. Seçim döneminde verilen vaatlerin yerine getirilmesi, Pozantı halkının memnuniyetini artırıyor.

Belediye Başkanı Ali Avan, Cumhur İttifakı adayı olarak seçim sürecinde Pozantılılara verdiği sözleri tutma yolunda önemli adımlar atıyor. Meclis toplantısında alınan kararla, ihtiyaç sahibi emeklilere yönelik 2 bin lira kurban yardımı onaylandı. Başkan Avan, "Bu uygulama seçim vaatlerim arasındaydı. Halkımıza verdiğim sözü tutmanın gururunu yaşıyorum" dedi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İşbirliği

Kurban yardımı, Pozantı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen koşullara uygun ihtiyaç sahibi emeklilere verilecek. Başkan Avan, yardım kararına evet oyu veren tüm meclis üyelerine teşekkür ederek, bu kararın önemini vurguladı. "İhtiyaç sahibi emeklilerimize 2 bin lira hayırlı olsun" diyen Avan, sosyal yardımların devam edeceğini belirtti.

Belediye meclisinde alınan bu karar, seçim sürecinde verilen vaatlerin bir bir yerine getirildiğini gösteriyor. Pozantı halkının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik alınan bu kararlar, halkın belediyeye olan güvenini pekiştiriyor.

Emeklilere Kurban Yardımı Başvurusu

İhtiyaç sahibi emekliler, kurban yardımından faydalanmak için Pozantı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvuruda bulunabilecekler. Yardım başvurusu sırasında gerekli belgelerin eksiksiz tamamlanması önem arz ediyor. Bu yardımla, emeklilerin Kurban Bayramı'nı daha rahat geçirmeleri hedefleniyor.

Başkan Avan, "Sosyal yardımlar, belediyemizin en önemli önceliklerinden biridir. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanındayız ve onlara destek olmaya devam edeceğiz" dedi. Bu yardımla, emeklilerin bayramda maddi açıdan rahatlamaları ve bayram coşkusunu daha iyi yaşamaları amaçlanıyor.

Pozantı Belediyesi'nin aldığı bu karar, sosyal yardımların önemini bir kez daha gözler önüne seriyor. İhtiyaç sahibi emeklilere yönelik 2 bin lira kurban yardımı, halkın belediyeye olan güvenini artırıyor ve seçim döneminde verilen vaatlerin yerine getirildiğini gösteriyor. Başkan Avan'ın öncülüğünde, Pozantı halkının refahı için çalışmalar devam ediyor.

Kaynak:Haberler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.