Mardin Gıda Yardımı Başvurusu

Mardin Gıda Yardımı Başvurusu
Mardin Gıda Yardımı BaşvurusuMardin ili sınırlarında ikamet eden vatandaşlar, herhangi bir nedenden ötürü ekonomik sıkıntı yaşamaları durumundaMardin Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusunda bulunabilmektedir. Mardin...

Mardin Gıda Yardımı Başvurusu

Mardin ili sınırlarında ikamet eden vatandaşlar, herhangi bir nedenden ötürü ekonomik sıkıntı yaşamaları durumunda

Mardin Büyükşehir Belediyesi

’ne yardım başvurusunda bulunabilmektedir. Mardin Büyükşehir Belediyesi, muhtaçlık sınırının altında yaşayan dar gelirli ailelere çeşitli yardımlar yapmaktadır. Mardin gıda yardımı başvurusu bu yardımlardan yalnızca bir tanesidir. Gıda yardımı içerisinde makarna, bulgur, pirinç ve mercimek gibi kuru gıdalar yer almaktadır. Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden yardım talep edebilmek için belediye binasını bizzat ziyaret edebilir veya cep telefonunuzdan belediyeye ait olan çağrı merkezini arayabilirsiniz. Ancak sosyal yardım başvurusunda bulunabilmek için belirli şartları yerine getirmeniz gerekecektir. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde ise yardım kolileri belediye personelleri tarafından adresinize kadar gönderilir. Mardin Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Mardin Gıda Yardımı Başvurusu
Nasıl Yapılır?

Mardin Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardımlara başvuruda bulunabilmek için Mardin Belediyesi yardım başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formu doldurabilmek için belediye binasını ziyaret etmeniz gerekir. Ziyaretiniz sırasında sizlere bir form verilecek ve bu form üzerindeki bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız istenecektir. Form üzerinde yer alan sorular, sizlerin muhtaçlık durumunu tespit etmeye yöneliktir. Başvurunuzun işleme alınması ve olumlu sonuçlanması için bu soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekecektir. Aksi takdirde başvurunuz işleme alınmayacak ve olumlu sonuçlanmayacaktır. Aynı zamanda vereceğiniz iletişim bilgilerinin güncel olduğundan da emin olmanız gerekir. Çünkü başvuru sonucu cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.

Gelir Yuvan 7200 tl maddi yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ ziyaret edin.

Mardin Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Mardin Belediyesi maddi yardım başvurusu için tercih edebileceğiniz birçok yol bulunur. Eğer evinizden çıkmadan başvuruda bulunmak veya yönlendirme almak istiyorsanız, cep telefonunuzdan Mardin Büyükşehir Belediyesi santral birimini arayabilirsiniz. Ancak belediye binasına kimlik kartınız ile birlikte bizzat gitmeniz çok daha iyi olacaktır. Burada sizlere bir form verilecek ve doldurmanız istenecektir. Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından sizlere verilecek olan maddi yardımın tutarı birçok değişkene bağlı olarak farklılık gösterebilir. Muhtaçlık durumunuz ve ihtiyaçlarınızın tutarı, maddi yardım miktarını doğrudan etkiler. Sizlere ne kadar maddi yardım verileceği ise başvurunun ardından belli olacaktır. Ancak bu yardım tutarının genellikle 500 TL civarında olduğu söylenebilir.

Mardin Belediyesi Yardımları Nelerdir?

 • Mardin Belediyesi yardımları nelerdir sorusu, Mardin ilinde ikamet eden vatandaşlar tarafından merak edilir. Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli ailelere yapılan yardımlar şunlardır:
 • Gıda yardımı
 • Giyim yardımı
 • Sıcak yemek yardımı
 • Eşya yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Fatura yardımı
 • Tekerlekli sandalye yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Doğum yardımı
 • Nakit para yardımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç vatandaşlara bu yardımları yapmaktadır. Sizler de ihtiyaçlarınız doğrultusunda bu yardımlara başvuruda bulunarak ekonomik sıkıntılarınızı bir nebze de olsa azaltabilirsiniz.  Ancak yalnızca belirli şartları sağlayan kişilerin başvuruları olumlu olarak sonuçlanır.

Kimler Mardin Belediyesi’nden Yardım Alabilir?

 • Kimler Mardin Belediyesi’nden yardım alabilir sorusunun yanıtına gelecek olursak, aşağıda belirtilen kişiler Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden yardım alabilmektedir:
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Mardin sınırları içerisinde ikamet edenler
 • Sosyal güvenceye sahip olmayanlar veya herhangi bir yerden gelir elde etmeyenler
 • Engelliler ve afetzedeler
 • Dul kadınlar
 • Kimsesiz yaşlılar
 • Çalışmaya engel bir sağlık sorunu olanlar
 • Hane toplam geliri muhtaçlık sınırının altında olanlar
 • Ekonomik sıkıntılar nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler
 • Eğitim ihtiyacını karşılayamayan öğrenciler

Yukarıda sıralanan kişiler, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunarak sosyal yardım alabilmektedir. Başvuru sırasında form ile birlikte gereken evraklar da belediye personellerine teslim edilmelidir. Evrakların eksik veya yanlış olması durumunda başvurunuz işleme alınmayacaktır.

Mardin Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal yardım talebinde bulunduysanız ve 30 gün içerisinde herhangi bir geri dönüş yapılmadıysa, Mardin Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonucunu sorgulayabilmek için belediyenin santral birimini cep telefonu ile aramanız yeterli olacaktır. Santral hattı sizleri ilgili birime aktaracak ve tüm sorularınız yanıtlanacaktır. Eğer Mardin Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına yakınsanız, bizzat ziyarette bulunarak başvurunuzun son durumunu öğrenebilirsiniz. Bazı durumlarda başvurusu olumsuz sonuçlanan vatandaşlara geri dönüş yapılmamaktadır. Bu nedenle başvurunuzun sonuçlanmamasının sebebi olumsuz değerlendirilmesi olabilir. Daha fazla bilgi için belediye ekipleri ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

Mardin Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Mardin Belediyesi sosyal yardım kartı, yalnızca ihtiyaç sahiplerine verilen ve tüm işyerlerinde kullanılabilen bir çeşit karttır. Bu karta belediye birimleri tarafından her ay belirli bir tutarda bakiye yüklenmektedir. Sizler yüklenen bu bakiye ile herhangi bir markete giderek alışveriş yapabilirsiniz. Yaptığınız alışverişin tutarı, kartınıza yüklenen yardım bakiyesinden kesilecektir. Sosyal yardım kartı alabilmek için Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunmanız gerekir. Başvuru işlemleri sırasında sosyal yardım kartı almak istediğinizi belirtirseniz sizlere yardımcı olacaklardır. Ancak bu kartı alabilmek için istenen tüm şartları sağlamalı ve kurallara uymalısınız. Yapılan değerlendirme sonucunda uygun görülürseniz, kartınız adresinize kadar gönderilecek ve içerisine bakiye yüklenecektir. Sosyal yardım kartı ile alakalı daha fazla bilgiye ulaşabilmek için ALO 153 numaralı hattı aramanız yeterlidir.

Mardin Belediyesi Yardım Kolisi

 • Mardin Belediyesi yardım kolisi ile dar gelirli vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Bu koli içerisinde yer alan kuru gıdalar şunlardır:
 • Makarna
 • Bulgur
 • Pirinç
 • Mercimek
 • Salça
 • Peynir
 • Zeytin

Yukarıda yer alan gıdalar ile bir ailenin temel beslenme ihtiyaçlarını karşılaması amaçlanır. Bu koliyi alabilmek için belediye binasını bizzat ziyaret ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, takip eden ay içerisinde yardım koliniz belediye personelleri tarafından adresinize kadar getirilecektir. Sizler de Mardin sınırları içerisinde yaşıyorsanız, yukarıda yer alan bilgiler doğrultusunda Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne sosyal yardım başvurusunda bulunabilir ve yaşadığınız ekonomik sıkıntıları bir nebze de olsa hafifleterek yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Gelir Yuvan İş Fikirleri İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvam/ sayfasını ziyaret edin. Gelirim Evden İş Fikirleri İçin Hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.