Karaman Belediyesi Yardım Başvurusu

Karaman Belediyesi Yardım Başvurusu
Karaman Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Karaman Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Karaman ilinde yaşayan ve ihtiyaç sahibi...

Karaman Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Karaman Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Karaman ilinde yaşayan ve ihtiyaç sahibi ailelere sunulan hizmetlerdir. Karaman Belediyesi tarafından belirlenen nitelikleri karşılayan vatandaşlar direkt olarak Karaman Belediyesi üzerinden ya da e-devlet üzerinden online başvuru da bulunabilirler. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından dolayı birçok sektör ciddi oranda etkilenmiştir. Bu süreç içerisinde özellikle esnaflar belirli bir süre kapalı kalmasından dolayı geçim sıkıntısı yaşamaktadır. Karaman Belediyesi, salgından etkilenen esnaflara, vatandaşlara, yoksul ailelerin çocuklarına gıda yardımı başta olmak üzere birçok yardım paketlerini sunarak düzenli olarak yardımları yapıyor. Başvuru şartlarını tam anlamıyla taşıyan ve belediye tarafından talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde teslim eden vatandaşlara kısa süre içerisinde yardım bağlanıyor. Belediye, yapılan başvuruları en ince ayrıntısına kadar inceleyerek gerçekten ihtiyacı olan kişilere yardımda bulunuyor. Bu süreçlerde engelliler, yaşlılar ve kimsesizler için nakdi ve ayni yardım paketleri sunuluyor. Yaşam şartlarının normalleşmesi ve insani ihtiyaçların karşılanabilmesini hedefleyen Karaman Belediyesi, bu süreç içerisinde binlerce insana destek oldu ve olmaya da devam ediyor. Pandemi süreçlerinde işlerini kaybeden, ücretsiz izne çıkarılan ve geçinemeyen insanlara da Karaman Belediyesi yardım elini uzatıyor.

Karaman Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Karaman Belediyesi herkesin ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte yardım paketlerini vatandaşlarına sunuyor. Karaman il sınırı içerisinde yaşayan tüm vatandaşlar gerekli şartları taşıdığı sürece sosyal yardımları alabiliyor. Karaman Belediyesi tarafından yapılan yardımlar şu şekildedir;

 • Gıda ve erzak yardımları
 • Kış aylarında odun, kömür ve yakacak yardımları
 • Yaşlılar için sağlık ve ilaç yardımları
 • Kira yardımları (pandemi süreçlerinde esnaflarda başvurabilir)
 • Giysi yardımları
 • Mobilya ve ev eşyası yardımları
 • Yoksul asker aileleri için yapılan yardımlar
 • Muhtaç şehit aileleri için yapılan yardımlar
 • Engelli bireyler için yapılan yardımlar
 • Yaşlılar için uygulanan evde bakım hizmetleri
 • Yoksul ailelerin çocukları için burs yardımları
 • Yeni doğan bebeklere mama ve bez yardımları
 • Günlük olarak dağıtılan sıcak yemek yardımları

Karaman aşevi tarafından her gün; dışarıda yaşamak zorunda kalan ve ihtiyaç sahipleri için düzenli olarak her gün sıcak yemek dağıtımı yapılıyor, beslenme ihtiyaçları karşılanıyor ve sağlık gözetimi altında tutularak vatandaşların daha iyi bir yaşam sürdürülmesi sağlanıyor. Erzak kolileri, düzenli aralıklar ile başvuru yapan ve başvurusu olumlu olarak sonuçlanan insanlara yapılıyor. Yoksul aileler ve çocukları içinde özellikle kış aylarında bot, mont, kaban gibi temel gereksinimler hediye ediliyor. Vatandaşlardan gelen taleplere göre ev içerisinde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve koltuk takımı gibi eşyaları olmayan insanlar belediyeye direkt olarak başvuru da bulunabilir. Karaman Belediyesi, eşyalarını alamayan muhtaç ailelere eşya desteğinde bulunuyor. Maddi durumu ihtiyaçların karşılanmasında yeterli olmayan ailelerin çocukları için kalem, defter, kitap ve benzeri gibi kırtasiye malzemeleri gibi temel okul malzemeleri dağıtılıyor. Pandemi sürecinde dışarıya çıkamayan ya da hastalığı nedeniyle sağlık kontrollerini gerçekleştiremeyen yaşlılar için evde sağlık hizmetleri veriliyor. Aynı zamanda belediye tarafından da temizlik görevlileri gönderilerek temizlik yapılması sağlanıyor.

Karaman Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karaman Belediyesi yardım başvurusu yapabilmek için öncelik olarak belediyeye ya da e-devlet üzerinden online başvuru yapmanız gerekir. Başvuru şartlarında belediye tarafından talep edilen bir takım evraklar vardır. Bu evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Aksi takdirde bilgileri eksik olan ve gerçeği yansıtmayan vatandaşların başvurusu geçersiz sayılır. Ayni ya da nakdi yardımları için sosyal yardım başvuru formunu doldurarak belediyeye teslim edebilirsiniz. Online olarak başvuru yapacaksanız buradan da direkt olarak sosyal yardım başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Sosyal yardım başvuru formunda dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi sosyal yardım türünü seçebiliyor olmanızdır. Birden fazla ayni ya da nakdi yardımlara başvurabilirsiniz.

Karaman Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Karaman Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri belediyelerden ya da online başvuruda bulunduysanız e-devlet üzerinden başvuru durumunuzu sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Yapılan sorgulama neticesinde başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığını direkt olarak görebilirsiniz. Yardım başvurusunu direkt olarak Karaman Belediyesi telefonları üzerinden de öğrenebilirsiniz.

Karaman Belediyesi yardım başvurusu

ve sorgulama işleminizi

https://webportal.karaman.bel.tr/web/guest/2

belediyeye ait internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Karaman Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Karaman Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; Karaman Belediyesine yapmış olduğunuz sosyal yardım başvurusu için arayacağınız telefon numarası 0338 226 40 00’dır. Dilerseniz telefon numarası üzerinden de sosyal yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Yardımlar hakkında bilgi almak isteyen ve sosyal yardım başvuruları için belediye tarafından talep edilen evrakları öğrenmek isterseniz telefon numarası ile merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Karaman Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Karaman Belediyesi yardım başvuru formu; Başvuru yapacak olan kişiler belediye tarafından sunulan sosyal yardım başvuru formunu eksiksiz olarak doldurması gerekir. Sahte beyan veren kişilerin yardım başvuruları direkt olarak reddedilir. Başvuru sahipleri form içerisine TC kimlik numarası, ikametgah, aylık gelir tutarı ve meslek gibi çeşitli soruları yanıtlıyor. Aynı zamanda başvurularınızda hane içerisinde kaç kişinin yaşadığını ve kaç kişiye bakmakla yükümlü olduğunuzu belirtmeniz sizlere avantaj sağlayacaktır. Sosyal yardım başvuru formu içerisine gelir bilgilerini olduğundan daha düşük gösterilir ise belediye yapmış olduğu tüm yardımları faiziyle birlikte kişilerden geri talep etme hakkını saklı tutar.

Karaman Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Karaman Belediyesi, il içerisinde yer alan tüm ihtiyaç sahiplerine destek oluyor. Dar gelirli aileler başta olmak üzere; engelliler, dul kadınlar, kimsesiz ve yetim çocuklar, kronik hastalar, asker ve şehit yakınlarına yardım ediyor. Sosyal yardım başvurusuna hak kazanabilmek için belediye tarafından talep edilen tüm evraklar başvuru sürecinde mutlaka getirilmelidir. Belediye, engellilerden ve kronik hastalardan hastanelerden alınmış sağlık raporu, maaşı olmayan vatandaşlardan SGK sitesinden alınan belge, vefat eden dul kadınların eşleri için ölüm belgesi talep ediliyor. Bu belgeleri teslim ettikten sonra Karaman Belediyesi, evrakların doğruluğunu kontrol ediyor ve vatandaşların vermiş olduğu ikametgah adresine giderek orada da inceleme yapıyor. Bu süreçlerin neticesinde ise olumlu ya da olumsuz olarak tarafınıza dönüş yapılıyor.

Karaman Belediyesi Sosyal Yardım Kampanyası

Karaman Vefa Sosyal Destek Grubu Gönüllüleri, sosyal yardım çalışmalarına devam ediyor. Pandemi süreçlerinde 65 yaş üstü vatandaşlara yapılan dışarı çıkma yasağı olan yaşlılar için ilaç, market ve benzeri temel ihtiyaçları karşılanıyor. Vatandaşlar bu süreçlerde 112, 155 ya da 156 gibi Vefa Sosyal Destek hatlarını arayarak kendilerine yardımcı olabilecek gönüllüler ile direkt olarak iletişime geçebiliyor.

Karaman Belediyesi Erzak Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karaman Belediyesi belirli aralıklar ile yoksul ve muhtaç kimselere gıda desteğinde bulunuyor. Temel gıda ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım kolisine başvurabilmek için  belediyeye gidebilir ya da e-devlet üzerinden online başvuru işlemleri yapabilirsiniz. Karaman Belediyesi tarafından sunulan yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar sosyal yardım başvuru formu içerisinde hangi yardım türünü talep ediyor ise form içerisinde seçim yapabiliyor. Gıda yardım başvurusunda bulunmak isterseniz başvuru formu içerisinde gıda yardım kutucuğunu işaretleyebilirsiniz. Karaman Belediyesi, Karaman ili sınırları içerisinde yaşayan yoksul vatandaşlara birbirinden farklı yardım kampanyası sunuyor. Şartları taşıyan vatandaşlar, ayni ve sosyal yardım almaya hak kazanıyor. Karaman Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Karaman Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karaman Belediyesi gıda yardımı başvurusu sayesinde, ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçları karşılanmaktadır. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne yapılacak olan başvurudan sonra gıda yardımından ihtiyaç sahibi olduğunuz onaylanırsa yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Karaman Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karaman Belediyesi yardım kolisi başvurusu yaparak temel gıda ihtiyaçları karşılanmaktadır. İhtiyaç sahibi olduğunuzu kanıtladıktan sonra, başvurunuz onaylanırsa yardım kolisi belediye çalışanları tarafından adresinize teslim edilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.