Kara Kış Destek Paketi Nedir? Hangi İllerde Var? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kara Kış Destek Paketi Nedir? Hangi İllerde Var? Başvurusu Nasıl Yapılır?
Kara Kış Destek Paketi Nedir? Hangi İllerde Var? Başvurusu Nasıl Yapılır? Karakış Desteği Kimlere Verilir? İhtiyaç sahibi ailelere verilen sosyal yardım projesi olan Kara Kış Destek Paketi sayesinde dar gelirli vatandaşlar bu...

Kara Kış Destek Paketi Nedir? Hangi İllerde Var? Başvurusu Nasıl Yapılır? Karakış Desteği Kimlere Verilir? İhtiyaç sahibi ailelere verilen sosyal yardım projesi olan Kara Kış Destek Paketi sayesinde dar gelirli vatandaşlar bu kışı rahat geçirecektir. Muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara kış aylarında daha kolay bir şekilde ısınabilmeleri için yakacak yardımı, doğalgaz yardımı, giysi yardımı, battaniye yardımı vb. yardımların yapılması planlanmaktadır.

Kara Kış Destek Paketi Nedir?

İlk olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından başlatılan Kara Kış Destek Paketi; ardından da  İzmir, Muğla gibi büyükşehir belediyeleri tarafından Aralık ayında başlatılması planlanan sosyal yardım projesidir. Karakış Destek Paketi içerisinde yer alan sosyal yardımlar; yardım yapan büyükşehir belediyesinin bütçesine göre değişiklik gösteriyor. Kara Kış Destek Paketi bir çok sosyal yardımı bünyesinde bulunduran projedir. Ayrıca yapılan yardımların haricinde, ihtiyaç sahibi ailelerin okula giden öğrencileri için ücretsiz servis hizmeti verilmesi hedefleniyor.

Kara Kış Destek Paketi Hangi İllerde Var?

Ankara'nın ardından İzmir, Muğla, Aydın, Denizli ve Tekirdağ illerimizde de kara kış destek paketi  hayata geçirilmiştir. Önderliğini Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin üstlendiği Kara Kış Destek Paketi Projesi ülkemizde her geçen gün hızla yayılmaktadır. Kara Kış Destek Paketi ihtiyaç sahipleri tarafından büyük ilgi gördü. Hayata geçirilen projeye dahil olan illerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır; Başvurular bağlı olduğunuz ile göre değişiklik göstermektedir. Ankara Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır;

  • Ankara Kara Kış Destek Paketi Başvurusunu online olarak yapabilir. Online başvuru için https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/  linkine tıklayabilirsiniz.
  • Ankara Kara Kış Destek Paketi Başvurusunu Sosyal Yardım Başvuru Merkezlerine gidip şahsen de yapabilirsiniz.

İzmir Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır;

  • İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu için bağlı olduğunuz ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır; Başvurular bağlı olduğunuz ile göre değişiklik göstermektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Yardım Başvurusu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi

Kara Kış Destek Paketi Başvuru Formu

Kara Kış Paketi Başvuru Formu; sosyal yardımlar için tek tek başvuru formu bulunmamaktadır. Belediyelerin veya sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında size verilen başvuru formunda yardım türünde yönelik seçenekler bulunmaktadır. Başvuru formuna kişisel bilgilerinizi girip, kara kış yardım paketi  seçeneğinizi işaretlemeniz yeterlidir.

Kara Kış Destek Paketi Başvuru Sorgulama

Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Sorgulama; Başvuruyu gerçekleştirdiğiniz bağlı olduğunuz ilçe belediyesine giderek başvuru sorgulaması yapabilirsiniz. Başvuru sahipleri belediyeye ait telefon numarasını arayarak başvuru sonuçlarını öğrenebilirler.

Kara Kış Destek Paketi Başvuru Şartları

Kara Kış Destek Paketi Başvuru Şartları;

  • İşsiz kişilerin çalışmadıklarına dair SGK’dan belge almaları gerekir.
  • Çalışan kişilerin maaş bodrosu
  • İkametgah belgesi
  • T.C kimlik kartı ve fotokopisi

Bağlı olduğunuz belediye ye göre şartlar değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için bağlı olduğunuz belediye binalarını arayabilirsiniz. Kara Kış Paketi Nedir? Hangi İllerde Var? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Telefon Numarası

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Telefon Numarası; 444 48 01  İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu Telefon Numarası; 0232 293 12 00 Ankara Büyükşehir Belediyesi Kara Dayanışması Başvuru Telefon Numarası; ALO 153 Mavi Masa Yardım ve Destek Hattı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Telefon Numarası;  0850 459 59 59  numaralı çağrı merkezini arayarak başvurularını yapabilirler.

Kara Kış Destek Paketi Başvuru Ankara

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketinden yararlanmak için öncelikle, Başkentte bulunan Sosyal Yardım Başvuru Merkezlerinden birine gidip dilekçe vermeniz gerekiyor. Yeterli şartları sağlamanız halinde yardım alabilirsiniz. Başvuru Merkezlerine gitmeden önce 

https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/

online bir ön başvuruda bulunabilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kar Kış Destek Paketi Başvuru İzmir

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu için bağlı olduğunuz ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca  online başvuru formu olan İZMİR SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI KONAK SOSYAL İNCELEME FORMU’ da doldurabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum