İzmit Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Kurban Eti Desteği Verildi

İzmit Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Kurban Eti Desteği Verildi
İzmit Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Kurban Eti Desteği Verildi. Kurban eti yardım başvurusu nasıl yapılır? Başvuru Formu

İzmit Belediyesi, Kurban Etlerini İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırdı

İzmit Belediyesi, bu yıl da Kurban Bayramı boyunca hayırseverlerin bağışladığı kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak birçok aileyi sevindirdi. Belediye, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü aracılığıyla dağıtılan etlerle yardıma muhtaç vatandaşlara destek oldu.

Bağışlar Bayram Boyunca Toplandı

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Birim Sorumlusu Hasan Gökbayrak, "İzmit Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi vatandaşlara kurban eti ulaştırmak adına hem Gıda Bankamızda hem de Aşevimizde hayırsever vatandaşlardan bağışları topladık." dedi.

1,5 Ton Et Yardımı Yapıldı

Kurban Bayramı boyunca yapılan bağışlar sonucunda, 1,5 ton kurban eti toplandı. Bu etler, ihtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli olarak dağıtıldı.

Etler Özenle Hazırlanıp Dağıtıldı

"İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılıyor" sloganına uygun olarak, etleri saklamak için özel bir plan oluşturuldu. Etler, yaklaşık 2,5 kg'lık parçalara ayrılarak, dondurulmuş şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Sosyal Hizmet Uzmanları Görevdeydi

Sosyal hizmet uzmanları, kurban etlerini Gıda Bankasından yardım alan ihtiyaç sahiplerine düzenli olarak dağıttı. Bu sayede, bayramın ardından da et dağıtımı devam etti.

Gıda Bankası ve Aşevi Büyük Rol Oynadı

İzmit Belediyesi’nin Gıda Bankası ve Aşevi, bu süreçte önemli bir rol oynayarak, hayırseverlerin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Bu iki kurum, bayram boyunca ve sonrasında aktif olarak çalıştı.

İzmit Belediyesi’nden Dayanışma Vurgusu

İzmit Belediyesi, Kurban Bayramı’nda gerçekleştirdiği bu dayanışma örneği ile yardıma muhtaç vatandaşların yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Belediye, sosyal belediyecilik anlayışı ile toplumsal dayanışmayı güçlendirmeyi hedefliyor.

Bu yıl da İzmit Belediyesi’nin kurban eti dağıtımı ile birçok aile bayram sevincini daha yoğun yaşadı. Belediye, ihtiyaç sahiplerine destek olmaya ve bu tür projelerle toplumsal dayanışmayı artırmaya devam edecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.