izmir büyükşehir belediyesi bayram parası ne kadar 2024

izmir büyükşehir belediyesi bayram parası ne kadar 2024
izmir büyükşehir belediyesi bayram parası ne kadar 2024. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2024'te 55 bin 500 kişiye 45 milyon liralık bayram parası dağıttı! Detaylar ve başvuru bilgileri için hemen tıklayın!

izmir büyükşehir belediyesi bayram parası ne kadar 2024

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılında 55 bin 500 emekli ve ihtiyaç sahibi aileye 45 milyon liralık sosyal yardım sağladı. Bayram öncesi yapılan bu yardım, ekonomik zorluklarla mücadele eden vatandaşlar için büyük bir destek oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal dayanışma ve yardımlaşma vizyonu doğrultusunda bayram öncesi yaptığı yardımlarla dikkat çekiyor. Belediye, Bizİzmir Dayanışma Noktaları ve çeşitli yardımlar veriyor. Bu çalışmaların devamı olarak, bayram öncesinde ihtiyaç sahiplerine ve emeklilere nakdi yardım sağlandı.

55 Bin 500 Kişiye 45 Milyon Liralık Yardım

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal yardım çalışmaları kapsamında, 55 bin 500 ihtiyaç sahibi ve emekliye 45 milyon liralık bayram yardımı dağıtıldı. Bu yardım, bayram öncesinde vatandaşların yüzünü güldürdü. Nakdi yardım, İzmir Şehir Kartı aracılığıyla anlaşmalı iş yerlerinde kullanılabilir veya ATM'lerden nakit olarak çekilebilir.

İzmir Şehir Kartı ile Bayram Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımların kolayca ulaşılabilmesi için İzmir Şehir Kartı sistemini kullanıyor. Yardıma hak kazanan vatandaşlar, kartlarını anlaşmalı iş yerlerinde POS cihazı ile kullanarak veya ATM'lerden nakit olarak çekerek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Bu sistem, yardımların hızlı ve güvenli bir şekilde dağıtılmasını sağlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den Açıklama

Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemine vurgu yaparak, ekonomik zorluklarla mücadelede vatandaşların yanında olmayı sürdüreceklerini belirtti. Bu kapsamda, bayram öncesi yapılan yardımların toplumsal dayanışmayı pekiştirdiğini ifade etti. Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak, zor günlerde vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak:Devlet Ödemeleri

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.