İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; İstanbul Büyükşehir...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım ile birlikte, koronavirüs döneminden dolayı yardıma muhtaç kişilere elini uzatmak için çalışmalarına başladı. Amaç olarak kişileri tekrardan topluma kazandırmak için gerekli yardımları yaparak amacına ulaştırmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu adı olarak da bilinen Birlikte Başaracağız kampanyası adı altında İstanbul Belediyesi yardım yapmaktadır. Yapılan destekler olarak gıda yardımı, psikolojik danışma hattı, fatura ödeme desteği, anne destek paketi, eğitim destek paketi gibi alanlarda yardım sağlanmaktadır. Bu yardımların başvurulması için gerek kanallardan ulaşmanız gerekmektedir. Konumuzda bu konuyla ilgili bilgiler verilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB yardım başvurusu yapmak için Birlikte Başaracağız sitesine giderek detaylı bilgi alabilirler. Bütün yardım başvurularını ALO 153 üzerinden yapabilirler. Kişiler gıda yardımı alabilmek için verdiği gerekli bilgilerle başvuru inceleme süreci başlatılacaktır. Başvuru sırasında doğru bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Diğer paketler olarak askıda fatura sistemi sayesinde ödeyemediğiniz faturayı sisteme bırakarak bir hayırsever tarafından ödenmesini sağlayabilirsiniz. Anne Bebek destek paketi sayesinde 0-3 yaş arasındaki bebeği olan annelere yardım verilmektedir. Eğitim destek paketi öğrencilerin yüzünü güldüren destek sağlayıcı pakettir. Başvurularınızı bu tür yönde yaparak iletişim hattından sağlayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımları birden fazla paketle ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Temel gıda ihtiyacı olarak Aile Destek paketi altında ihtiyaç sahiplilerine temel gıdalarını karşılayabildikleri aylık olarak verilmektedir. Anne Bebek destek paketi ise 0-3 yaş arasındaki bebeği olan kişilere yardım sağlanmaktadır. Faturalarını ödeyemeyen ve birikmiş faturası olan kişiler borçlarını sisteme yükleyerek ödenmesini beklemektedir. Yardım eli uzatan vatandaş faturasını ödeyerek kaldığı bu durumdan kurtulmaya başlamaktadır. Eğitim Destek paketi olarak öğrencilerin yüzünü güldüren bir sistemle karşımıza çıkıyoruz. Kırtasiye ihtiyaçlarını gidermek amaçlı yapılan sistemde eğitim ihtiyacını karşılayan paket olarak vatandaşlara yardım ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımları Ne Zaman Dağıtılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımları ne zaman dağıtılacak? Yardımlar başvuru yoğunluğuna göre dağıtılma sistemine sahiptir. İlk kez başvuru yapan kişiler başvuru sonucu çıktığından ayın belirlenen zamanlarında yardımlar aktarılmaktadır. İlk kez başvuran kişiler yoğunluğa hareket edilerek karar verilmektedir. Bu süre zarfında yardım geldiğinde diğer zamanlarda aynı durum karşısında devam edecektir. Yardım çıktığında detaylı bilgilendirmeler sizlere aktarılacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak ALO 153 yardım başvurusu numarası üzerinden yardım alabilirsiniz. Kişiler destek vermek amacıyla kurulan sistem üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak verdiğiniz bilgilerin güncel ve doğru bir şekilde sisteme aktarılması gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış bilgilendirmelerin olmasıyla birlikte başvurularınızın kabulü sağlanmayacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin telefon numarası 0212 455 13 00'dır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım numarası da ALO 153 yardım başvurusu numarası olarak belirlenmiştir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

İBB Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Sorgulama

İBB SEDEP Nedir? Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlaşma kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımları ile sosyal belediyecilikte öncü olarak biliniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlaşma sayesinde ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçları karşılanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

İBB gıda yardımı sayesinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım ibb yardım kolisi veriliyor. Bu yardım kolisi sayesinde temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmiştir ve gıda yardımı da başarılı bir şekilde devam etmektedir. İBB gıda yardımına başvuru yapmak için ALO 153 arayarak koli yardımı almak istediğinizi belirtmelisiniz. Görevli personel size gereken bilgiyi aktarıp, ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

İBB erzak yardımı ile birlikte dar gelirli, maddi imkanı elverişsiz ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara güzel bir yardım olmaktadır. Temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması hedefleyen İBB erzak yardımı konusunda ülkemizde öncü olan bir belediyedir. İBB erzak yardımı sayesinde dar gelirli aileler rahat nefes alarak, yaşam standartlarını üst seviyede ilerlemesini sağlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu olarak sizden genel bilgileriniz istenmektedir. Bu bilgiler olarak kişinin Adı Soyadı, iletişim bilgileri, adres bilgileri, maddiyat durumu gibi gibiler verilmesi istenmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Verdiğiniz bilgiler tek tek sistem çalışanları tarafından inceleme altına alınarak değerlendirilmeye başlamaktadır. Değerlendirme sonucu olumlu olması halinde yardım verilmeye başlanacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu üzerinde bulunan, sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekiyor. Aksi takdirde İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu geçersiz sayılacaktır ve başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama için başvuru yapıldığında internet sitesinden takip edebilirsiniz. Yardım başvuru sorgulama sitesine

buradan

ulaşım sağlayabilirsiniz. Sistemin sizden istediği bilgi olarak T.C Kimlik numarası ve doğum tarihini istemektedir. Bunu girdiğinizde başvuru durumunu görüntüleyebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sonucu

İBB yardım başvurusu sonucu yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir. Yer alan durumunuzu sistemdeki çalışanlar tarafından tek tek inceleme altına alınarak sonuçlar çıkarılmaktadır. Bu yüzden bu süreç içerisinde çok kişi başvuruları yaptığı için sistemde uzamalar meydana gelmektedir. Başvuru sonucu ara ara

buradan

siteye giderek sorgulayabilirsiniz. Sorgulama durumunuz işlemde olduğunu belirtiyorsa sürecin devam ettiğini belirtmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımı Nasıl Alınır?

Yardım alabilmek için alabileceğiniz yardım türüne göre değişiklik göstermektedir. Fatura desteği almak istiyorsanız

buradan

siteye ulaşarak faturanızı bırakabilirsiniz. Faturanız bir hayırsever tarafından ödendiğinde yardımınız karşılanacaktır. Ayrıca diğer paketler olarak aile destek paketi, anne destek paketi ve eğitim paketlerinden yararlanmak isteyen kişiler ALO 153 arayarak detaylı başvurularını yapabilmektedir. Çağrı merkezi oluşan yoğunluğa göre bekleme süresi oluşabilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu yapabilmek ALO 153 tarafından başvurularınızı yapabilirsiniz. Yardım kartı sayesinde aylık bir kart verilerek buradan anlaşmalı marketlerden gıda malzemelerinizi alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Verilen yardım kartları ailedeki çocuk sayısına göre para değişebilmektedir.  Başvuru sırasında sizden bu tür bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin doğru bir şekilde verilmesi önemlidir. Araştırma altına alındığınız bilgi doğru olması halinde bu tür yardım kartları verilecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Sorgulama

İBB yardım kartlarında sorgulama yapabilmek ALO 153 üzerinden destek sağlayabilirsiniz. Çağrı merkezine ulaştığınıza yardım kartı başvurusu sorgulama hakkında detaylı bilgi alacağınız belirterek yardımcı olunacaktır. Başvuru durumu yer alan başvurular içerisinde değişiklik göstermektedir. Olumlu değerlendirme olması halinde verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size ulaşım sağlanacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa İletişim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa telefon numarası Alo 153 olarak İstanbul içi arayabilirsiniz. Beyaz Masa'ya İstanbul dışında ulaşmak için de 0212 153 00 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum