İslahiye Sosyal Yardımlaşma Başvuru

İslahiye Sosyal Yardımlaşma Başvuru
İslahiye Sosyal Yardımlaşma Başvuruİslahiye, Gaziantep ilinin bir ilçesidir. Bu ilçede ikamet eden ve ekonomik anlamda zor günler geçiren vatandaşlar, devlet kurumları ve ilçe belediyesine başvuruda bulunarak sosyal yardım alabilmektedir....

İslahiye Sosyal Yardımlaşma Başvuru

İslahiye, Gaziantep ilinin bir ilçesidir. Bu ilçede ikamet eden ve ekonomik anlamda zor günler geçiren vatandaşlar, devlet kurumları ve ilçe belediyesine başvuruda bulunarak sosyal yardım alabilmektedir. İslahiye sosyal yardımlaşma başvuru konusu da bu bağlamda pek çok kişi tarafından merak edilir.

İslahiye belediyesi

nden veya kaymakamlıktan sosyal yardım alabilmek için tercih edebileceğiniz birçok seçenek bulunur. Kurum binasına bizzat giderek başvuruda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda kuruma ait telefon numarasını arayarak veya online kanalları deneyerek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru formunu doldurup teslim ettikten sonra yaklaşık 14 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır. Bu geri dönüşte başvurunuzun olumlu olduğu belirtilirse, sizlerden istenen işlemleri yerine getirerek takip eden aylarda yardım almaya başlayabilirsiniz. İslahiye Sosyal Yardımlaşma Başvuru İslahiye Sosyal Yardımlaşma
Başvuru

İslahiye Sosyal Yardımlar Nelerdir?

İslahiye sosyal yardımlar nelerdir sorusu, İslahiye’de ikamet ederek ekonomik anlamda zor günler geçiren vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. İslahiye kurumları muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlara ayni ve nakdi yardımlarda bulunur. Bu yardımlar şöyle sıralanabilir:

 • Kuru gıda yardımı
 • Giyecek yardımı
 • Sıcak yemek yardımı
 • Eşya yardımı
 • Engelli vatandaşlar için akülü araç yardımı
 • Odun ve kömür gibi yakacak yardımı
 • Elektik, su ve doğalgaz faturası yardımı
 • Öğrenciler için burs desteği
 • Nakit para yardımı

Yukarıda yer alan yardımlardan sizler için uygun olanı belirlenerek tarafınıza gönderilmektedir. Nakit para yardımları banka hesabınıza gönderilirken diğer yardımlar kurum personelleri tarafından adresinize kadar teslim edilmektedir. Yardımın miktarı ve geçerli olacağı süre ise muhtaçlık durumunuza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ancak genellikle her yıl bir kez olmak üzere tekrar inceleme yapılır. Bu inceleme sonucunda artık şartları sağlamadığı tespit edilen vatandaşların yardımı kesilmektedir.

Gaziantep Belediyesi Gıda Yardımı İçin https://www.devletodemeleri.com/gaziantep-buyuksehir-belediyesi-gida-yardimi-basvurusu-nasil-yapilir-basvuru-formu-ve-sorgulama/ ziyaret edin.

İslahiye Sosyal Yardımlaşmadan Kimler Faydalanabilir?

İslahiye sosyal yardımlaşmadan kimler faydalanabilir sorusu pek çok kez sorulur. İslahiye’de hizmet veren kurumlar tarafından şu kişilere sosyal destek sağlanmaktadır:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Gaziantep’in İslahiye ilçesinde ikamet edenler
 • Herhangi bir işte çalışıp gelir elde etmeyenler
 • Sosyal güvencesi olmayanlar
 • 65 yaşın üzerinde olan gelirsiz yaşlılar
 • Gelirsiz dul kadınlar
 • Eğitim ihtiyacını karşılayamayan öğrenciler
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşadığı tespit edilen aileler
 • Çalışmaya engel bir sağlık sorunu olanlar
 • %40 oranından fazla engelli olanlar

Yukarıda sıralanan kişiler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen sosyal yardımlardan faydalanabilmektedir. Eğer sizler de yukarıdaki gruplardan herhangi birine sahipseniz, kurum binasını ziyaret ederek veya internet tarayıcınızı kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.

İslahiye SYDV Online Başvuru

İslahiye SYDV online başvuru işlemleri için takip etmeniz gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Cep telefonu veya bilgisayar tarayıcınızdan e-devlet kanalına giderek giriş yapmalısınız.
 • Giriş işleminden sonra arama kısmına ‘’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’’ yazarak aratmalısınız.
 • Karşınıza çıkan hizmet ekranından ‘’Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf İlanları Başvuru Sistemi’’ sekmesine gitmelisiniz.
 • Burada bulunduğunuz ilçedeki kurumu seçmelisiniz.
 • Karşınıza gelen son ekranda istenen bilgileri doldurarak ‘’Başvur’’ butonuna tıklamalısınız.

Yukarıda sıralanan işlemleri yerine getirerek İslahiye SYDV başvurusunu tamamlayabilirsiniz. Bu işlem için evinizden çıkmanıza gerek yoktur ve maksimum birkaç dakikanızı alacaktır. Başvuruyu tamamladıktan sonra formunuz ilgili birimlere gönderilecek ve 14 - 30 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır.

İslahiye Maddi Yardım Başvuru Formu

İslahiye’de ikamet eden dar gelirli vatandaşlar sosyal yardım başvurusunda bulunabilmek için İslahiye maddi yardım başvuru formu doldurmalılardır. Bu form yukarıda belirtildiği gibi e-devlet üzerinden online olarak doldurulabilir. Ayrıca SYDV hizmet binası ziyaret edilerek de form doldurmak mümkündür. Form doldururken herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınması durumunda ALO 144 sosyal yardım hattı aranarak bilgi alınabilmektedir. Form doldururken dikkat etmeniz gereken birkaç durum vardır. Formda yer alan bilgileri kendinize göre doldurmanız şarttır. Başkası adına form doldurmak başvurunuzu geçersiz kılacaktır. Ayrıca formda yer alan soruların tamamını doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmak büyük önem arz eder. Eğer tüm bilgileri doğru verirseniz başvurunuz kısa sürede olumlu olarak sonuçlanabilir. Ancak yanlış bilgi vermeniz durumunda başvurunuz ne yazık ki olumsuz sonuçlanacaktır.

İslahiye Yardım Başvurusu

İslahiye yardım başvurusu, dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşları yakından ilgilendirir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yanı sıra kaymakamlıklar ve belediyeler de muhtaçlık sınırının altında yaşayan ailelere birtakım desteklerde bulunmaktadır. Eğer İslahiye’de ikamet ediyorsanız sizler de sunulan bu yardımlardan kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Sosyal yardımlardan faydalanabilmek için gerekli şartları taşıdığınızdan emin olmanız gerekir. Belirtilen şartları taşımayan vatandaşların sosyal yardım almaları ne yazık ki mümkün değildir. Ayrıca ilgili kurumun sizlerden istediği evrakları ve bilgileri eksiksiz olarak temin etmeniz çok önemlidir. Eğer başvuruda bulunduysanız bekleme süreniz 14 – 30 gün arasında değişiklik gösterir. Bu süre içerisinde başvurunuzun sonuçlanması durumunda kayıtlı cep telefonunuza bir kısa mesaj gönderilir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda mesajda belirtilen işlemleri yerine getirebilir ve belirlenen süreler içerisinde yardım tutarını çekebilirsiniz.

Gelir yuvan ve Gelirim Evden sosyal yardım başvurusu için hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.