İHH org tr Yardım Başvurusu Formu

İHH org tr Yardım Başvurusu Formu
İHH org tr Yardım Başvurusu Formuİnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, 1992 yılından günümüze kadar doğal afet, savaş, işgal ve yoksulluk durumlarında 5 kıtada bulunan 123 ülkeye yardım ulaştırmaktadır....

İHH org tr Yardım Başvurusu Formu

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, 1992 yılından günümüze kadar doğal afet, savaş, işgal ve yoksulluk durumlarında 5 kıtada bulunan 123 ülkeye yardım ulaştırmaktadır. Böylece ilgili bölgedeki insanların çok daha rahat ve refah içerisinde yaşamaları amaçlanmakta ve yaraların sarılması hedeflenmektedir. İHH yalnızca belirlenen bölgelerdeki yardıma muhtaç insanlara yardım götürür. Bu nedenle bireysel yardım başvurusunda bulunmak ne yazık ki mümkün değildir. Eğer sizler de dünya üzerinde yapılan yardımlara katkı sağlamak istiyorsanız, internet tarayıcınız üzerinden İHH resmi web sitesine giderek İHH org tr yardım başvurusu formu doldurabilirsiniz. Bu formda yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız durumunda uygun görülürseniz gönüllü olarak İnsani Yardım Vakfı’nda çalışabilirsiniz. İHH org tr Yardım Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur İHH org tr Yardım Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur

İHH Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İHH yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu, bu vakıfta gönüllü olarak çalışmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulur. İnsani Yardım Vakfı’nda gönüllü olarak çalışmak istiyorsanız, şu adımları gerçekleştirerek başvuruda bulunabilirsiniz:

 • İnternet tarayıcınızdan İHH İnsani Yardım Vakfı https://ihh.org.tr/ resmi web sitesine gitmelisiniz.
 • Sağ üst kısımda bulunan çizgilere tıklamalı ve menüyü açmalısınız.
 • Karşınıza çıkan ekranda sırasıyla ‘’Ne Yapabiliriz’’ ve ‘’Gönüllü Olun’’ sekmelerine tıklamalısınız.
 • Bu aşamaların ardından karşınıza gelen ekranda ‘’Kaydol’’ butonuna tıklayarak sisteme kaydolmalısınız.
 • Kayıt işleminden sonra sizlere sunulan formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

Yukarıda yer alan adımları başarılı bir şekilde uyguladığınızda gönüllülük başvurunuz alınacaktır. Yoğunluğa bağlı olarak sisteme kaydettiğiniz cep telefonu numarasına 30 gün içerisinde bir geri dönüş yapılır. Bu geri dönüşte yapmanız gereken işlemler sırasıyla yer alacaktır.

İHH Para Yardımı Yapıyor mu?

İHH para yardımı yapıyor mu sorusu, dar gelirli aileler ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulur. İHH İnsani Yardım Vakfı, bireysel başvuru sahiplerine para yardımı yapmaz. Ancak geçmiş dönemlerde Vefa Sosyal Destek Grubu ile birlikte çalışarak yardıma muhtaç vatandaşlara toplamda 10 milyon TL para yardımı yapmıştır. Aynı zamanda işten çıkarılan vatandaşlar da kumanya paketinden faydalanabilmiştir. İlerleyen zamanlarda bir başka sosyal destek vakfı ile iş birliği kurulması durumunda dar gelirli ailelere para yardımı yapılabilir. Ancak bu yardımları kaçırmamak adına İHH tarafından yayınlanan duyuruları takip etmeniz gerekir. İHH resmi web sitesini düzenli olarak ziyaret edebilir ve önümüzdeki süreçte bireysel olarak yapılacak olan yardımlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

İHH Maddi Yardım Ne Kadar?

İHH maddi yardım ne kadar sorusu, bu vakıf üzerinden başvuruda bulunarak maddi yardım almak isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. İHH bireysel başvuru sahiplerine ayni veya nakdi yardımlarda bulunmaz. Yapılan bağışlar doğrultusunda ilgili yardımlar dünyanın farklı bölgelerinde savaş, doğal afet, yoksulluk ve salgın hastalık ile uğraşan insanlara ulaştırılır. Geçmiş dönemlerde yapılan ortaklıklar ile vatandaşlara maddi yardımda bulunulmuştur. Bu yardımların tutarı 10 milyon TL’yi aşmıştır. Ancak kişi başına düşen yardım tutarı birçok değişkene bağlı olarak farklılık gösterdiği için net bir tutar belirtmek mümkün değildir. Vakıf tarafından yapılacak olan duyurular takip edilerek maddi yardımlar ile alakalı daha fazla bilgi almak mümkündür.

İHH Yardım Kolisi Başvurusu

İHH yardım kolisi başvurusu, yardıma muhtaç vatandaşları yakından ilgilendirir. İnsani Yardım Vakfı, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan yardıma muhtaç insanlara yardım kolisi ulaştırarak onların ekonomik sıkıntılarını hafifletmeyi amaçlar. Bu doğrultuda pek çok kişi bu yardımlara nasıl başvuruda bulunabileceği ile alakalı bilgi sahibi olmak istemektedir. İHH tarafından verilen yardımlara bireysel olarak başvurmanız mümkün değildir. Bu yardımlar yalnızca belirlenen bölgelerde diğer kuruluşlar ile iş birliği yapılarak tespit edilen ailelere ulaştırılır. Ancak bağışçı olmak istiyorsanız, İHH resmi web sitesine giderek saniyeler içerisinde bağış yapmanız mümkündür.

İHH Ne Yardımı Yapıyor?

İHH ne yardımı yapıyor sorusunun yanıtına gelecek olursak, İHH aşağıda sıralanan yardımları ihtiyaç duyulan bölgelere ulaştırmaktadır:

 • Gıda ve erzak kolisi
 • İlaç dağıtımı
 • Muayene ve tedavi
 • Tıbbi cihaz desteği
 • Rehabilitasyon
 • Okul inşaatı
 • Arama kurtarma çalışmaları
 • Katarakt tedavisi
 • Yetim yardımları
 • Su kuyusu açma

İHH tarafından dünyada yer alan 123 ülkeye yukarıda sıralanan yardımlar ulaştırılır. Dünyanın dört bir yanından bu vakfa gönüllülük başvurusunda bulunmak ve bağış yapmak mümkündür. Yapılan bağışlar sayesinde doğal afet, yoksulluk, savaş ve salgın hastalık gibi çeşitli kriz durumlarında yardıma muhtaç vatandaşlara yardımlar ulaştırılır.

İHH Kimlere Yardım Yapıyor?

İHH kimlere yardım yapıyor sorusu da pek çok kez sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. İHH, aşağıda sıralanan durumlarda yardıma muhtaç insanlara yardım ulaştırmaktadır:

 • Savaşın yaşandığı veya etkisinin sürdüğü bölgelerde
 • Doğal afet meydana gelen bölgelerde
 • Yoksulluk ve sefalet yaşanan bölgelerde
 • Su ve gıda gibi temel ihtiyaçların kısıtlı olduğu bölgelerde
 • Eğitim ihtiyaçlarının karşılanamadığı bölgelerde
 • Salgın hastalıkların meydana geldiği bölgelerde

Yukarıda sıralanan bölgeler, İHH’nın öncelikli olarak gördüğü yardım bölgeleridir. Bu bölgelerde yaşayan ve çeşitli nedenlerden ötürü zor durumda olan insanlar, İHH tarafından yapılan yardımlardan faydalanabilmektedir.

İHH Yardım Sorgulama

Eğer resmi web sitesi üzerinden gönüllülük başvurusunda bulunduysanız ve 30 gün geçmesine rağmen herhangi bir geri dönüş alamadıysanız, İHH yardım sorgulama işlemi ile başvurunuzun son durumunu öğrenebilirsiniz. Başvuru sorgulama işlemleri için İHH resmi e-posta adresine mail gönderebileceğiniz gibi aynı zamanda cep telefonunuzdan vakfın iletişim numarasını arayabilirsiniz. Sizleri karşılayan vakıf personeline durumu izah ettiğinizde gönüllülük başvurunuzun son durumunu öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda aklınıza takılan soruları yönelterek yanıt almanız ve bu doğrultuda hareket etmeniz mümkündür. Daha fazla bilgi almak için internet tarayıcınızdan vakfa ait olan web sitesini ziyaret ederek sıkça sorulan sorular bölümüne göz atabilirsiniz.

Gelir Yuvan İş Fikirleri İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvam/ sayfasını ziyaret edin. Gelirim Evden İş Fikirleri İçin Hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum