İBB SEDEP Nedir? Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu

İBB SEDEP Nedir? Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu
İBB SEDEP Nedir ?Sosyal ve Ekonomik Destek Programı (SEDEP) kapsamında; ayni ve nakdi sosyal destek başvurularınızı daha hızlı ve kolay yapabilmeniz için online başvuru ve başvuru takip sistemini hayata geçirmiş bulunmatadır.SEDEP...

İBB SEDEP Nedir ?Sosyal ve Ekonomik Destek Programı (SEDEP) kapsamında; ayni ve nakdi sosyal destek başvurularınızı daha hızlı ve kolay yapabilmeniz için online başvuru ve başvuru takip sistemini hayata geçirmiş bulunmatadır.

SEDEP projesi İBB nedir?

İBB Sedep Nedir ?; Sosyal ve Ekonomik Destek Programı (SEDEP) İstanbul il sınırları içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara Sosyal Yardımların (Sosyal Destek Kartı (İstanbulkart), Eşya Desteği, Tersine Göç Desteği, İstanbul Halk Süt Desteği, İstanbul Halk Ekmek Desteği, Askıda Fatura, Aile Destek Paketi, Anne Bebek Destek Paketi, Eğitim Destek Paketi, Tablet Desteği, Yeni Doğan Desteği Paketi.) daha kolay ve hızlı şekilde ulaştırılması için başlatılan bir projedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde, dar gelirli ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuruları yalnızca ALO 153 üzerinden alınmaktaydı. Artık başvuruları, her an her yerden cep telefonu, tablet ve bilgisayar kullanarak gerçekleştirebilirler, ayrıca başvuru takiplerini de aynı sistem üzerinden yapabilirler.

e-Devlet Doğalgaz Desteği Başvurusu

İBB SEDEP Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen desteklere başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Sosyal ve Ekonomik Destek Programı (SEDEP) Başvuru Formu linke tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Sosyal destek başvurusu oluşturulduktan sonra beyan edilen bilgiler neticesinde ön değerlendirme yapılır. Uygun görülürse hanenin kapsamlı sosyal incelemesi gerçekleştirilir. Sosyal inceleme sonrasında uygun görülen vatandaşlarımızdan durumlarını gösteren belgeler istenir. Değerlendirme süreci sonrasında uygun görülen vatandaşlar sosyal desteklerden faydalanır.

.

Benzer Haberler

Devlet Ödemeleri

İBB SEDEP Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen desteklere başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Sosyal ve Ekonomik Destek Programı (SEDEP) Başvuru Formu linke tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirler. Formu doldururken, başvuru ekranındaki  Başvuru Bilgileri, İletişim Bilgileri ve Ön Tespit Bilgilerini eksiksiz ve doğru doldurmaya özen göstermelidirler.

İBB SEDEP Başvuru Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen desteklere başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Sosyal ve Ekonomik Destek Programı (SEDEP) Sorgulama linke tıklayarak sorgulama ekranına  ulaşabilirler. Sorgulama ekranında istenen bilgileri (İsim , Soy isim, T.C. Kimlik No, Doğum Tarihi) doldurarak sorgula butonuna basmanız yeterli. Çıkan ekranda başvuru durumunuzu görebilirsiniz.

İBB SEDEP Başvuru Şartları Nelerdir?

Adınıza oluşturulan sosyal destek talepleriniz genel bir talep olup, değerlendirme neticesinde haneniz için en uygun destekler hassasiyetle belirlenip tarafınıza ulaştırılır. Her bir sosyal destek için ayrı bir müracaat yapılmasına gerek yoktur.

İBB SEDEP Yardımı Kimlere Verilir?

Sosyal destek talepleri kişi bazlı değil hane bazlı oluşturulur. Haneden bir bireyin başvuru yapması durumunda tüm hane bireyleri sosyal destekten yararlanacak bireyler olarak değerlendirilir.

İBB'nin Sosyal Yardımları Nelerdir?

  • Sosyal Destek Kartı (İstanbulkart),
  • Eşya Desteği, Tersine Göç Desteği,
  • İstanbul Halk Süt Desteği,
  • İstanbul Halk Ekmek Desteği,
  • Askıda Fatura,
  • Aile Destek Paketi,
  • Anne Bebek Destek Paketi,
  • Eğitim Destek Paketi,
  • Tablet Desteği,
  • Yeni Doğan Desteği Paketi.

İBB Sosyal Yardım Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

İBB Sosyal Yardım Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?; 153 Çözüm Merkezini arayarak kartınızı kapattırmanız gerekir. Yeni kartınız hazırlandıktan sonra Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından size ulaştırılır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum