İBB Anne Kart Nasıl Alınır?

İBB Anne Kart Nasıl Alınır?
İBB Anne Kart. İstanbul Buyükşehir Belediyesi Anne Kart Başvuru Formu. Anne Kart Nedir? Anne Kart online başvuru. Anne kart nerelerde geçerli. Anne Kart için gerekli belgeler.İBB Anne KartİBB anne kart, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne...

İBB Anne Kart. İstanbul Buyükşehir Belediyesi Anne Kart Başvuru Formu. Anne Kart Nedir? Anne Kart online başvuru. Anne kart nerelerde geçerli. Anne Kart için gerekli belgeler.

İBB Anne Kart

İBB anne kart, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak ikamet eden anneleri ilgilendiren gelişmeler arasında yer almaktadır. Ülkemizde hizmet vermekte olan her bir belediye, yaptığı gelişmeler ve kampanyalar sayesinde ihtiyacı olan bireylerin belli başlı haklardan yararlanmasını sağlamaktadır. İBB anne kart ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen gelişmelerden birisidir. Annelerin ulaşım konusunda rahat edebilmeleri ve özellikle belirli yaş aralığında çocukları bulunan annelerin ulaşım masraflarının giderilmesi amacıyla yürürlüğe giren bu kart, 0-4 yaş arası çocuğu olan anneler tarafından kullanılabilmektedir. Karta sahip olabilmek için birden fazla olan başvuru yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Başvurunun tamamlanması ile birlikte annelere bu kart verilmekte ve ulaşım konusunda masraflar ortadan kaldırılmaktadır. Bahsi geçen bu kartın kullanılabilmesi için belediye tarafından belirlenen şartlara uyum gösterilmesi oldukça önemlidir. Örneğin en önemli şart olan 0-4 yaş arası çocuk sahibi olmak, bu kartın alınmasında ön plana çıkan şartlar arasında yer almaktadır. Siz de ulaşım konusunda meydana gelen masraflarınızı karşılamakta zorlanıyor ve sürekli ulaşım aracı kullanma durumunda kalıyorsanız bu kart için başvuruda bulunabilirsiniz.

İBB Anne Kart Başvuru Formu

Daha önce de belirtildiği gibi 0-48 ay arası çocuğu bulunan anneler, İstanbul ili içerisinde ulaşım imkanlarından yararlanabilmek için İBB anne kart uygulamasından yararlanabilir. İBB Anne Kart Nasıl Alınır İBB Anne Kart Nasıl Alınır Bu kartın kullanılabilmesi için öncelikle gerekli noktalardan başvuru formunun tamamlanması gerekmektedir. İBB anne kart başvuru formu, bu noktada ele alınan başlıklardan birisidir. Bahsi geçen bu karta sahip olabilmek için 24 Temmuz itibarıyla gerekli yerlerden başvuru formu doldurmak mümkün olacaktır. Başvuru formuna erişim sağlayabilmek için İstanbulkart başvuru noktalarını ziyaret edebilir veya belediyenin online sitesini ziyaret ederek

https://www.istanbulkart.istanbul/anne-kart

linkinden başvuruyu online platform üzerinden tamamlayabilirsiniz. Yapılan bu başvuru sonrasında ve aynı zamanda başvurunun onaylanması ile birlikte bahsi geçen kartı almak isteyen anneler İstanbulkart Başvuru Merkezi üzerinden kartlarını teslim alabilecektir. Alınan kartın içerisinde 150 kontör bulunmaktadır. Bu bakiye sayesinde yaklaşık bir ay boyunca pek çok toplu ulaşım aracını ücretsiz kullanabilme hakkına sahip olabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anne Kart Nedir?

Yukarıda pek çok detayından bahsedilen bu kart, pek çok konu kapsamında çeşitli siteler üzerinden de detaylı bir şekilde incelenmektedir. 0-4 yaş grubu çocuklara sahip olan annelerin kullanabileceği bu kart, belediye tarafından sağlanan bir imkan şeklinde açıklanmaktadır. Özellikle toplu ulaşım araçlarını tercih etmek sorunda kalan anneler, bu kart sayesinde ulaşımdan ücretsiz bir şekilde faydalanabilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi anne kart nedir sorusu, bu kart ile alakalı tüm detayları merak eden kişilerin öncelikli olarak merak ettiği içerikler arasında yer almaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu uygulama çerçevesinde 0-48 ay grubunda çocuk sahibi olan anneler, ulaşım hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilmektedir. Özellikle çalışan annelerin maddi yükünü azaltmak amacıyla yapılan bu uygulama için başvuru adımları da bir hayli kolaydır. 24 Temmuz itibarıyla hayata geçecek olan bu kart için ister online isterseniz de merkezi ziyaret ederek başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Başvurunun tamamlanması ile birlikte adınıza çıkarılan kartı İstanbulkart Başvuru Merkezi’ni ziyaret ederek kolaylıkla alabilirsiniz. Kartın içerisinde yer alan bakiye sayesinde İstanbul içerisinde yer alan ulaşım seçeneklerini kullanabilir ve aynı zamanda bu seçeneklerden bir ay boyunca ücretsiz yararlanabilirsiniz. Anneler için yapılan bu yenilik sayesinde ulaşım alanında meydana gelen maddi yükün ortadan kaldırılması ve annelerin rahatlıkla ulaşım hizmetlerinden yararlanması sağlanmaktadır. Siz de bu imkandan yararlanmak istiyorsanız belirtilen tarihlerde başvuru yapabilirsiniz.

İBB Yardımları Nelerdir?

[box align="" class="" width=""]

İBB Yapmış olduğu diğer yardımlar için hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum