Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Elazığ Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama 2023; Elazığ Belediyesi'nin yardımları...

Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Elazığ Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama 2023; Elazığ Belediyesi'nin yardımları sayesinde geçim sıkıntısı çeken ve bu sıkıntıyı çekmesinden dolayı temel ihtiyaçlarını tamamlayan bireylere el uzatmaktadır. Ayrıca belediye kişi ayırt etmeksizin karşılaştığı zor durumlarla ilgili yardımlarını sağlamaktadır. Bu yardımlar kişilerin topluma tekrardan kazandırılması için verilen çalışmalardır. Bu çalışmalar dönemsel olarak değişiklik göstererek her kesime göre ayarlanarak yapılmaktadır. Bu tür yardım başvuruları Elazığ Sosyal Hizmet Müdürlüğü ve Elazığ Belediyesi kapsamınca yapılmaktadır. Gerekli başvuru yollarına giderek yardım alabilirsiniz. Bu sayede kaldığınız zor duruma karşı rahatlık yaşayabilirsiniz.

Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elazığ Belediyesi Yardım başvuruları Sosyal Hizmet Müdürlüğü veya Elazığ Belediyesi üzerinden başvuru sağlayarak yapabilirsiniz. Ancak koronavirüs dönemine girilmesiyle birlikte bu durum değişiklik gösterebilir. Kaldığınız durumla ilgili başvuru bilgileri için vatandaşın destek hattı olan Elazığ Beyaz Masa ulaşım sağlayarak yardımlar hakkında bilgi başvuru sağlayabilirsiniz. Elazığ Belediyesi Beyaz Masaya ulaşım sağlamak için iki türlü ulaşım yolu bulunmaktadır. Beyaz Masa iletişim hattı numarası olan ALO 153’ü arayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Diğer iletişim yöntemi olarak Elazığ Belediyesi Beyaz Masa Whatsapp İletişim Hattı numarası olan 0543 23 23 153 numaralı hattı rehberinize ekleyebilirsiniz. Rehberinize ekledikten Whatsapp uygulamasına giderek almak istediğiniz bilgiyi yazabilirsiniz. Elazığ Belediyesi Beyaz Masa destek hattı mesajınızı gördüğünüzde kısa süre içerisinde cevaplayacaktır. Bu şekilde almak istediğiniz yardım hakkında ve kalmış olduğunuz zor durum hakkında bilgilendirme yaparak gerekli kayıt işlemleri başlatılacaktır. Kayıt esnasında sizden bilgiler istenerek bu bilgilerin sisteme yollanmasını sağlayacaktır. Yollanan bilgiler sosyal hizmetler destek ekipleri tarafından incelenerek durum tespit çalışması yapılmaktadır. Bu durum tespitin kişinin verdiği bilgiler doğruluğu incelenerek yardım yolu açılmaktadır. Eğer ihtiyaçlı durumda olduğunuz tespit size ulaşım sağlanarak yardım sağlanacaktır. İnternet sitesi üzerinden de sosyal yardım başvuru sağlayabilirsiniz. Sosyal hizmet yardım başvurusu sitesine gitmek için

http://www.elazigsydv.gov.tr/index.php?sayfa=basvuru&islem=ekle

ulaşım sağlayabilirsiniz. Siteye girdiğinizde karşısınız da başvuru formu çıkacaktır. Başvuru formu içerisinde tüm bilgileri doldurarak yollamanız gerekmektedir. Başvuru formunu yolladığınızda sistem üzerinde kaydınız yollanarak ekipler tarafından incelenecektir.

Elazığ Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Elazığ Belediyesi yardım başvurusu sağlarken başvuru formu iletilmesi gerekmektedir. Yapacağınız yardım başvurusuna göre form doldurularak sistem üzerinde değerlendirilme alınmaktadır. Başvuru formu yapacağınız başvuru kanalına göre ayarlanmaktadır. Başvuru formunda istenen bilgiler olarak türüne değişiklik gösterebilir. Başvuru formunda istenen genel bilgiler şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Başvuran kişinin Adı Soyadı
 • İletişim Bilgileri
 • Adres Bilgileri
 • Aile Bilgileri
 • Maddi Durum
 • Çocuk Sayısı
 • Başvurma nedeni bilgisi alınmaktadır.

Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Elazığ Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri yapmanız için azami süre boyutunu geçmesini beklemeniz gerekmektedir. Başvurusu süresi olarak azami 15-30 gün içerisinde duruma göre değerlendirme sonucu çıkmaktadır. Değerlendirme sonuçları oluşan yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu süre geçişi olmasına rağmen verilen iletişim kanallarından ulaşım sağlanmazsa ALO 153 Elazığ Beyaz Masa destek üzerinden yada Elazığ Beyaz Masa Whatsapp Destek Hattı numarası olan 0543 23 23 153 uygulama üzerinden mesaj atarak durumu sorgulayabilirsiniz. Her iki iletişim kanala bilgi edinmek istediğiniz yardım başvurusu yapan kişiye ait bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin verilmesiyle yardım başvurusu sorgulama işlemleri de yapılacaktır. Sonuç olarak gerekli dönüş sağlanarak bilgilendirme yapılacaktır.

Malatya Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Elazığ Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak vatandaşın taleplerini alan platform üzerinden sağlanabilmektedir. Bu iletişim destek hattı olarak Elazığ Beyaz Masa ALO 153 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Elazığ Belediyesi vatandaşlara daha çok ulaşmak adına Beyaz Masa Whatsapp Destek hattını kurmuştur. Elazığ Beyaz Masa Whatsapp destek hattı numarası 0543 23 23 153 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Whatsapp üzerinden mesaj attığınızda ekipler tarafından kısa süre içerisinde cevaplanarak sizlere ulaşım sağlanacaktır.

Elazığ Belediyesi Yardımları Neler?

Elazığ Belediyesi sosyal yardımları çocuk, genç, yaşlı ayırt etmeksizin yapmaktadır. Her bir kesime yapılan yardımlar sayesinde toplum içerisinde güçlü dayanışma ve refah seviyesi artırmak için yapılan girişimlerdir. Bu yapılan yardım örnekleri olarak;

 • Gıda ve Nakdi Yardımlar
 • Engelli vatandaşlara yardım
 • Yaşlı Bakım Hizmetleri
 • Muhtaç Asker Ailesi Yardımı
 • Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı
 • Yakacak Yardımları
 • Eşi Vefat Eden Kişilere Yardım

Doğum Yardımı gibi yardımlar sağlanarak halka yardım etmektedir. Detaylı bilgileri Elazığ Belediyesi ALO 153 Beyaz Masa Destek hattından öğrenim sağlayabilirsiniz.

Elazığ Belediyesi Yardım Kolisi

Elazığ Belediyesi yardım kolisi ihtiyaçlı ailelere sağlanarak mutfağına destek çıkmaktadır. Mutfak harcamaları her ay yapılmasından dolayı Elazığ Belediyesi bu yardımı yapmasıyla beraber ailenin bütçesine de destek çıkmaktadır. Yardım kolisi içerisinde temel gıda paketleri yer almaktadır. Aileler temel gıda ihtiyacını karşılayarak o ayı daha rahat bir şekilde tamamlayacak duruma gelmektedir. Elazığ Belediyesi yardım kolisi başvurusu öğrenimi sağlamak ALO 153 Elazığ Beyaz Masa Destek hattından ulaşım sağlayarak bilgi başvuru sağlayabilirler. Whatsapp Beyaz Masa Destek hattına ulaşım sağlamak içinde 0543 23 23 153 numaralı hat üzerinden mesaj atarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Elazığ Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Elazığ Belediyesi erzak yardımı başvurusu dönemsel olarak yapılan halka yardımlardan biridir. Yer alan yardım başvuruları ALO 153 Elazığ Beyaz Masa Destek hattı üzerinden sağlanabilmektedir. Diğer başvuru yöntemi ise Elazığ Whatsapp Beyaz Masa Destek hattı 0543 23 23 153  ulaşım sağlayarak başvuru durumunu öğrenebilirsiniz. Erzak yardımı içerisinde temel gıda ihtiyacını sağlanacak şekilde yardım sağlanmaktadır.  Bu sayede aileler o ay içinde belli bir sorunu atlatmış olacaktır.

Kütahya Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Elazığ Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Elazığ Belediyesi gıda yardımı başvurusu sağlayarak ailelere aylık yardım sağlanmaktadır. Gıda yardımı sağlanmasıyla birlikte aileler zorluk döneminden çıkması sağlanmaktadır. Zor duruma düşmüş aileler gıda ihtiyacını borçla ya da eksik edinerek geçinmeye çalışmaktadır. Elazığ Belediyesi toplum refahını sağlamak adına gıda yardımı sağlayarak problemi gidermeye çalışmaktadır. Elazığ Belediyesi gıda yardımı başvurusu detaylı bilgisi için ALO 153 Elazığ Beyaz Masa destek hattını arama yaparak yada 0543 23 23 153 numaralı Elazığ Beyaz Masa Whatsapp Destek hattı üzerinden mesaj atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Elazığ Belediyesi sosyal yardım başvurularını üç yöntem üzerinde bilgi ve başvuruları sağlayabilirsiniz. Birinci yöntem olarak Elazığ halkına destek ve bilgi sağlamak adına Beyaz Masa üzerinden ulaşım sağlayarak yapabilirsiniz. Elazığ Beyaz Masa destek hattı numarası ALO 153 üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Diğer ulaşım yöntemi olarak Whatsapp uygulaması üzerinden sağlayabilir. Whatsapp numarası 0543 23 23 153 hattan Beyaz Masa Whatsapp iletişim hattına ulaşım sağlayabilirsiniz.  İnternet sitesi üzerinden başvuru sağlamak için

buradan

ulaşım sağlayabilirsiniz. Yer alan siteye başvuru formunu doldurarak sisteme iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Elazığ Belediyesi Doğum Yardımı

Elazığ Belediyesi yeni doğum yapan aile bireylere yardım sağlamaktadır. Bu verilen yardım halkı desteklemek adına yapılan girişimdir. Yeni gelen aile bireyi aile masrafları ilk seferde artıracağından dolayı belediye manevi destek adına yardım sağlamaktadır. Doğum yardımı detaylı bilgi için Elazığ Beyaz Masa destek hattı numarası ALO 153 üzerinden işlem yapabilirsiniz. Elazığ Beyaz Masa Whatsapp üzerinden ulaşım sağlamak için 0543 23 23 153 numaralı hat üzerinden mesaj atabilirsiniz. Ekipler tarafından incelendikten sonra kısa süre içerisinde geri dönüş sağlanacaktır.

Elazığ Belediyesi Kömür Yardımı

Elazığ Belediyesi kış aylarında giderlerin arttığından dolaylı ihtiyaçlı ailelere kömür yardımı sağlamaktadır. Yapılan kömür yardımları sayesinde ailelerin yakacak giderlerinin azaltılması durumunda diğer sorunlara daha rahat odaklanabilecektir. Elazığ Belediyesi kömür yardımı başvuruları ALO 153 Elazığ Beyaz Masa İletişim Merkezini arayarak başvuru durumu bilgisini öğrenebilirsiniz. Diğer başvuru yöntemi olarak 0543 23 23 153Whatsapp uygulaması üzerinden mesaj atarak bilgi ve başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Elazığ Belediyesi vatandaşın sorunları düzeltmek adına dönemsel olarak yardımlar sağlayarak halkın refahını düzeltecek adımlar üzerine çalışmaktadır. Eğer yapılmasını istediğiniz yardım türü varsa sistem ileterek kaydınızı açabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.