Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
Edirne Belediyesi Yardım BaşvurusuEdirne Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Edirne Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Bu yazıda...

Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu

Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Edirne Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Bu yazıda sizlere  Edirne Belediye yardım başvurusu ile yapılacak olan yardımlar ile ilgili temel bilgileri ana hatları ile aktaracağız. Başta Edirne imece platformu üzerinden yapılan yardımlar olmak üzere genel anlamda yapılan yardımları bu yazıda bulabilirsiniz. İmece platformu Edirne kentinde hayırsever vatandaşların bir araya gelerek kurduğu bir platformdur. Edirne Belediyesi vasıtası ile destek yapıyorlar. Yapılan yardımlar iki ana başlık altında toplanıyor. Bunlar aşağıda da detayları görüldüğü gibi nakdi yardımlar ve ayni yardımlar biçimindedir. Yine bu yardımlar gereksinim duyan, Edirne il sınırları içinde yaşayan kişilere  verilen yardımlardır. Gerçekten mağdur olan kesimlere cinsiyet ve yaş fark etmeksizin yapılan yardım türleridir. İhtiyaç sahibi olan kişinin mağduriyetini kanıtlaması gerekir.

Edirne Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Edirne Belediyesi tarafından yapılan yardımlar aşağıda ifade edildiği biçimdedir

 • Evde yapılan yaşlı bakım hizmetleri
 • Yoksul olan ailelerin yeni doğan bebeklerine bebek maması ve bebek bezi yardımları
 • Eğitim çağında olan çocuklara tablet yardımının yapılması
 • Eğitim çağında olan çocuklara okul döneminde kitap, kalem kırtasiye vb. yardımlarının yapılması
 • Gıda ve erzak koli yardımı
 • Temizlik malzemeleri yardımı yapılması
 • Gazi ve şehit yakınları için yapılmakta olan yardım türleri ki bunlar hem ayni, hem nakdi olabilmektedir.
 • Kıyafet yardımının yapılması
 • Kömür ve odun vb. yakacak yardımının yapılması
 • Para yardımının yapılması
 • Kira yardımının yapılması ki bu yardım özellikle bir nedenle evini kaybeden muhtaçlara yapılıyor.
 • Muhtaç olan asker aileleri için yapılmakta olan yardımlar
 • Şartlı bir biçimde sağlık ve eğitim yardımları
 • Engelliler için olan tekerlekli sandalye vb. yardımlar
 • Dul kadınlar için yapılmakta olan yardımlar
 • Yoksul olan aile çocukları için yapılmakta olan yardımlar
 • Yeni doğan bebeklere bebek bezi, mama vb. yardımlar
 • Başından kaza, yangın, deprem vb. şey geçenlere yapılan nakdi yardım başta olmak üzere yardım türleri

Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirne Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı da şu şekilde verilebilir: Burada hemen şu hususun altını çizmek gerekir ki kişinin oturduğu semtte yer alan muhtardan alacağı fakirlik belgesi kendisini yardım alma noktasında son derece avantajlı hale getirecektir. Yoksullar, muhtaçlar, engelliler, öksüzler, kendisine bakacak kimsesi olmayan tüm dezavantajlı gruplar bu desteklerden doğru bir biçimde başvuru yaparak yararlanabilir. Edirne Belediyesi yardım başvurusunda bir diğer seçenek ise Edirne Vefa Sosyal Destek Grubu olarak adlandırılan gruptur. Bu grup da 65 yaş üstünde olanlara, kronik rahatsızlığı olup evinden çıkamayanlara yardım ediyor. 112, 155 ya da 156 numaraları aranarak yardım istenebiliyor. Böylesi bir durumda bu grup üyeleri yardım isteyen kişinin adresine gelerek bakkal, market alışverişlerini karşılıyor. İstenirse faturalarını ödüyorlar. Banka işlerini hallediyorlar. Kamuda yapılacak işleri varsa onları da hallediyorlar. Elbette yapılan işin ücretini alıyor ama ekstra bir istemde bulunmuyorlar. Tamamen gönüllülük esaslı olan bir süreçtir. Kişilerin yapılan yardımlardan yararlanmak için bizzat Edirne Belediyesi’ne giderek yardım başvurusunda bizzat bulunulabilirler. Yardım almak için izlenebilecek olan bir diğer yol ise e-devlet üzerinden kişinin ilgili sayfalara girerek yardım başvurusunda bulunmasıdır. Kişilerin eğer kronik bir hastalığı varsa ve/veya 65 yaş üzerinde olan kişiler ise o zaman  

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671

  adresinden  başvuru yapmaları yeterli oluyor. Hangi tür başvuru olursa olsun yapılan başvurularda ne tür bir talepte bulunulduğu açık ve net bir biçimde ifade edilmelidir. Eksik yanlış beyan verilmemelidir.

Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Hangi türlü olursa olsun başvuru yapıldıktan sonra başvuru durumunu sorgulamak için iki tür yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki aşağıda belirtilen telefon numarasının aranmasıdır. Bir diğer yöntem ise Edirne Belediye yardım başvurusu sorgulama noktasında  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 sayfasına girilmesi ve buradan başvurunuzun durumunun öğrenilmesidir.

Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Edirne Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası0284 213 91 40şeklindedir. Yardım başvurusunda bulunan kişiler gerek yardım başvurusundan önce kafalarına takılan herhangi bir sorunun yanıtını almak ve yanlış yapmamak adına gerek ise yaptığı başvurunun durumunu öğrenmek için bu numarayı mesai saatleri içinde arayabilmektedir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Edirne Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Edirne Belediye yardım başvuru formu yardım için hangi mecradan olursa olsun doldurulması gereken bir formdur. Form üzerinde kişisel bilgilere dair sorular, maddi durumuna dair sorular, mesleğine dair sorular bulunur. Bu formda yazanlar araştırıldıktan sonra da nihai karar verilir. Eğer yardım yapıldıktan sonra yanlış, yalan, eksik bilgi görülürse verilen tüm yardımlar geri alınır. Üstelik faizleri de talep edilir.

Edirne Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Edirne Belediyesi gıda yardımı sadece bizzat olarak yapılan başvurularda verilir. Bu bizzat başvurular ya doğrudan Edirne Belediyesi’ne ya da kişinin yaşadığı mahallede olan muhtarlığa yapılır. Pandemi döneminde ihtiyaç sahipleri ile hayırseverleri bir araya getirmek için kurulan imece platformu ise bir diğer seçenektir. İmece platformundan destek almak için üye olunması yeterlidir. Üyeler gıda yardımlarından çok daha kolayca faydalanabilir. Platforma üye olmak için İmece Platformunun uygulamasının bilgisayara indirilmesi yeterlidir. İndirildikten sonra üye olunarak online başvuru yapılabilir. Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Edirne Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Edirne Belediyesi erzak yardımı başvurusu sayesinde ihtiyaç sahibi olarak görülen vatandaşlara karşı yapılan yardım türüdür. Başvuru şartlarına uygun olduğunuz takdirde, belediye personeli tarafından ikamet ettiğiniz adresinize erzak yardımınız gelecektir. Genel olarak hasta, yaşlı ve maddi imkanı olmayan vatandaşlara erzak yardımı yapılmaktadır.

Edirne Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Edirne Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak için ihtiyaç sahibi olmak şartı bulunuyor. İhtiyaç sahibi olduğunuzun kanıtı yaptıktan sonra başvurunuzu Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra ön incelemeye gireceksiniz ve başvurunuzu onaylandıktan sonra başvuru sırasında verilen adres bilgilerinize yardım koliniz belediye personeli tarafından teslim edilecektir.

Edirne Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Edirne Belediyesi sosyal yardımlarından faydalanabilecek olan kişiler şunlardır:

 • Yoksullar
 • Engelliler
 • Kimsesizler
 • Gazi ve şehit aileleri
 • Boşanmış kadınlar
 • Deprem vb. mağduriyeti olanlar
 • Dar gelirli ve muhtaç durumunda olanlar
 • 65 yaş üstü olanlar.
 • Ve pandemi yüzünden işini kapatmak durumunda kalan esnaflar

Bu kişiler yardım için başvuru yaptığı zaman aşağıda yer alan evraklar istenebilmektedir.

 • Ölüm belgesi
 • Fakirlik belgesi
 • Öğrenci belgesi
 • Sağlık kurulu raporu

Kişiler yardım aldıktan sonra mağduriyetleri ortadan kalkarsa bunu Edirne Belediyesi’ne bildirmeleri gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum