Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu
Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Başladı.Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Düzce Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama;...

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Başladı.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Düzce Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Covid 19 salgını nedeniyle zor süreçlerden geçen vatandaşların yardımına koşan Düzce Belediyesi, bu süreçlerde yoksul vatandaşlarına birçok destek sağlıyor. Ayni ve nakdi yardımlar bir yana birbirinden farklı sosyal yardım paketleri ile herkesin ihtiyacına cevap veriyor. Yaşanan ekonomik kriz nedeni ile sosyal yaşantısını devam ettiremeyen insanlar için Düzce Belediyesi yardım başvurusu ile vatandaşlarına destek oluyor. Düzce ili sınırları içerisinde yer alan tüm vatandaşlar yardım başvurusunda bulunarak yardım alabilirler. Düzce Belediyesi, salgın nedeni ile ihtiyaçlarını karşılamayan 65 yaş üstü vatandaşlarına destek oluyor. Market, sağlık ve benzeri gibi temel ihtiyaçlar için Belediye düzenli olarak ekip gönderiyor. Karadeniz Bölgesinin en önemli noktalarından birisi olan Düzce Belediyesi, il sınırlarında yaşayan vatandaşlarının daha iyi yaşam standartlarına erişebilmesi adına her geçen gün çeşitli çalışmalar yapıyor. Çalışmalar neticesinde herkesin temel ihtiyaçları kısa süre içerisinde karşılanıyor. Düzce Belediyesi gıda yardım başvurusu için dilediğiniz zaman başvuruda bulunabilirsiniz.

Düzce Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Düzce Belediyesi yoksul kişilere bir takım yardım paketleri hazırlayarak gönderimlerini sağlıyor. Belediye tarafından yapılan yardımlar oldukça çeşitlidir. Temel ihtiyaçları baz alan Belediye her türlü ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte.

Düzce Belediyesi tarafından yapılan yardımlar nelerdir?

 • Gıda ve erzak yardımı (düzenli aralıklar ile sürekli olarak yapılmaktadır)
 • Kış ayları geldiği zaman odun, kömür ve benzeri yakacak yardımları
 • Nakdi yardımlar (para yardımları)
 • Kira ödemekte zorlanan insanlar için kira desteği
 • Günlük olarak belediye tarafından kimsesizlere dağıtılan günlük sıcak yemek
 • Engelliler için yapılan çeşitli yardımlar
 • Yoksul asker aileleri için yapılan yardımlar
 • Yoksul şehit ve gazi yakınları için yapılan yardımlar
 • Dul kadınlara istinaden yapılan yardımlar
 • Yaşlılar ve engelliler için temizlik malzeme yardımları
 • Eğitim ve çeşitli sağlık yardımları
 • Yoksul ailelerin çocukları için okul malzemeleri (kırtasiye) ve tablet desteği
 • Yeni doğan bebekler için bebek bezi ve mama yardımı
 • Doğal afetlere maruz kalan insanlar için çeşitli yardımlar Düzce Belediyesi tarafından yapılmaktadır.

Düzce Belediyesi ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek düzenli bir şekilde hem gıda hem de erzak kolilerini dağıtır. Geçtiğimiz ramazan ayında binlerce aileye gıda yardımı ulaştıran Düzce Belediyesi muhtaç insanların yardımına koşmaya devam ediyor. Gıda yardım paketleri içerisinde bulunan gıdalar sayesinde hem aileler hem de çocuklar sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürüyor. Kış ayları geldiği zaman ısınma problemi yaşayan yoksul aileler için Düzce Belediyesi tarafından kömür, odun ve benzeri yakacak yardımları yapılıyor. Düzce Belediyesi, vatandaşlarının soğuk hava şartlarını daha kolay bir şekilde atlatabilmesi için olanak sağlıyor. Düzce’de bulunan aşevleri; kimsesiz, dar gelirli ve yaşamını dışarıda sürdüren insanlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Aşevleri, her gün sıcak yemek pişirerek muhtaç sahibi ailelere, kişilere dağıtıyor. Aşevlerinde günlük olarak yapılan gıdalardan herhangi bir ücret alınmıyor. Koronavirüs salgını nedeni ile yasaklardan dolayı dışarıya çıkamayan yaşlılar ve engelliler için ücretsiz olarak sağlık hizmetleri sunuluyor. Yaşlıların evlerinde rutin kontrollerinin yapılıyor ve ev işlerini yapamayan kimsesizler içinde temizlik hizmeti sunuluyor. Kimsesiz olmayan yaşlıların daha sağlıklı beslenebilmeleri ve tedavilerini daha iyi olabilmeleri için açılan yaşam merkezi, belediye tarafından yaşlıların faydalanmasına imkan tanıyor. Eşinden ayrılan ve dul kalan kadınlar için düzenli olarak nakdi ve gıda yardımları yapılıyor. Aynı zamanda çocuklar içinde hem kırtasiye hem de kış ayları geldiği zaman bot, mont ve benzeri gibi kıyafet desteği sağlanıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle eğitim ve öğretime uzun bir süre ara verildi. Bu süreç içerisinde online olarak eğitim alan yoksul ailelerin çocukları için Düzce Belediyesi, ücretsiz olarak tablet dağıtıyor ve interneti olmayan ailelere ise internet hizmeti sağlıyor. Engelliler için tekerlekli sandalye, akülü tekerlekli sandalye, havalı yatak gibi çeşitli ürünleri dağıtıyor.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi yardım başvurusu

nasıl yapılır? Ayni ve nakdi yardımları, öncelik olarak muhtaç ve yoksul insanlara sunan Düzce Belediyesi yardım başvuruları için vatandaşlardan belirlenen şartları yerine getirmeleri isteniyor. Aynı zamanda belediye tarafından sosyal yardım başvurusunda bulunan insanlardan belli başlı belgelerde isteniyor. Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde belediyeye teslim edilmesi gerekiyor. Yanlış beyanda bulunan ve istenilen belgeleri eksik temin eden kişilerin sosyal yardım başvuruları direkt olarak reddediliyor. Sosyal yardım başvurusunda bulunabilmek için sosyal yardım başvuru formunun doldurulması ve mutlaka belediyeye gidilmesi gerekiyor. Son dönemlerde güncellenen e-devlet sistemi üzerinden de dilerseniz sosyal yardım başvurularında bulunabilirsiniz. Online olarak yapılan başvurularınızı direkt olarak e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz. Bilinmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi online olarak yapılan başvurularda vatandaşlar belediye tarafından çağrılıyor ve burada ön görüşme yapılıyor.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Düzce Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; Düzce Belediyesi üzerinden sosyal yardım başvurusunda bulunan kişiler 3 ila 4 hafta içerisinde başvuru sonuçlarını belediyenin telefon numaraları üzerinden ya da online başvuruda bulunduysa e-devlet sistemi üzerinden direkt olarak takip edebilirler. Düzce Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemlerinizi

https://www.turkiye.gov.tr/duzce-belediyesi

adresinden de yapabilirsiniz.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Düzce Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; Düzce il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar yardım başvurularını sorgulamak, yapılan yardımlara dair ayrıntılı bilgi almak için Düzce Belediyesi telefon numarası üzerinden ulaşabilirsiniz. Düzce Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 0380 524 58 21 ya da direkt olarak 153 (beyaz masa) numaralı telefonları arayarak merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Düzce Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Düzce Belediyesi yardım başvuru formu, sosyal yardım başvurusunda bulunacak olan vatandaşlara sosyal yardım başvuru formu iletiyor. Bu form içerisinde vatandaşların hangi hizmetten yararlanmak istediği belirtilebiliyor. Aynı zamanda form içerisinde başvuruda bulunan vatandaşların genel bilgileri de dolduruluyor. TC kimlik numarası, iletişim adresleri, ikametgah adresi, aylık kazanç, hane içerisinde kaç kişinin yaşadığına dair detaylı bilgilendirme ile formun eksiksiz bir şekilde doldurulması talep ediliyor.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Diğer belediye çalışmalarında olduğu gibi Düzce Belediyesi de yapacak olduğu yardımlar için öncelik sıralamasında ilk olarak yoksul ve ihtiyaç sahibi aileleri ön plana alıyor. Belediye tarafından yapılan yardımlar, işsiz kalan kişilere ve kazandığı aylık kazancını ailesini geçindirmeye yetmeyen insanlara yapıyor. Aynı zamanda herhangi bir sabit maaşı olmayan, dar gelirli, yoksul ve yetim kalan çocuklara yapıyor. Hane içerisinde kişi başına düşen aylık ortalama geliri 1/3 oranının altında olan vatandaşlar sosyal yardım başvurusunda bulunmaya hak kazanıyor.

Düzce Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Düzce Belediyesi gıda yardımı; muhtaç ailelere gıda yardım başvurusunda bulunuyor. Maddi durumu olmayan ve yaşamsal standartlarını yerine getiremeyen insanlar için düzenli olarak gıda kolisi desteğinde bulunuyor. Düzce Belediyesi gıda yardım başvurusunda bulunmak için 0380 523 16 69 numaralı telefonlar üzerinden iletişime geçerek merak ettiklerinizi sorabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Düzce Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Düzce Belediyesi erzak yardımı başvurusunu yapmadan önce sizden istenen belgeleri tamamlamış olmanız gerekiyor. Belgeleriniz tamamlandıktan sonra belediyeye giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. İhtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan erzak yardımı başvurunuz onaylandıktan sonra, belediyede çalışan personel aracılığıyla erzak yardımınız başvuru esnasında vermiş olduğunuz adrese teslim edilecektir.

Düzce Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Düzce Belediyesi yardım kolisi başvurusu da gıda yardımı ve erzak yardımı başvurusu gibi yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru yaptıktan sonra ön incelemeye alınacak ve başvuruları onaylanma süreci için olacaklardır. Başvuruları onaylanan ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuru sırasında vermiş olduğu adrese yardım kolisi getirilecektir.

Düzce Belediyesi Maddi Yardım

Düzce Belediyesi, maddi açıdan sıkıntı yaşayan, belirli bir geliri olmayan vatandaşlar için yardımcı olmaktadır. Belediyenin yaptığı nakdi yardımların kısıtlı sayıdaki kişiye ulaştığı söylenebilir. Maddi yardım başvurularının yapıldığı yer Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’dür. Başvurusu onaylanan kişilere belediye tarafından maddi yardım gerçekleştirilmektedir.

Düzce Belediyesi Yardım Kampanyası

Düzce Belediyesi yardım kampanyası; Düzce Vefa Destek Grubu, ihtiyaç sahibi ailelerin yardımlarına koşuyor. Pandemi süreçleri başta olmak üzere yaşlılar ve engelliler için erzak yardımı yapılıyor. 112, 155, 156 telefon numaraları üzerinden yaş fark etmeksizin kronik hasta olan kişiler yardım talebinde bulunuyor. Sizlerde sosyal yardım başvurusunda bulunmak için Düzce Belediyesine müracaat edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.