Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi 2023

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi 2023
Denizli Büyükşehir Belediyesi kara kış destek paketi başvurusu; Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı  Şeniz Doğan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik 6 Milyon TL'lik 'Kara Kış Fonu’ oluşturduklarını açıkladı. Bu...

Denizli Büyükşehir Belediyesi kara kış destek paketi başvurusu; Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı  Şeniz Doğan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik 6 Milyon TL'lik 'Kara Kış Fonu’ oluşturduklarını açıkladı. Bu kışın her zamankinden daha soğuk geçeceğini belirten başkan, dar gelirli ailelere Kara Kış Destek Paketi ile yardımlarını ulaştıracağının müjdesini verdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır, Şartları Nelerdir, Kimlere Verilir sorularının cevaplarını sizler için yazımızın içeriğinde paylaştık.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir?

Kara Kış Destek Paketi kapsamında Denizli il sınırlarında ikamet eden muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara kış aylarını daha kolay bir şekilde geçirebilmeleri için yakacak yardımı, doğalgaz yardımı, giysi yardımı,  sıcak yemek, bez, mama, bot, mont, battaniye yardımı vb. yardımları kapsayan projeye kara kış destek paketi denir.

Kara Kış Destek Paketi Nedir? Hangi İllerde Var? Kimlere Verilir?

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizli il sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlar Kara Kış Fonundan yararlanabilecekler. Denizli Kara Kış Destek Paketi Başvurusu; ihtiyaç sahipleri Merkezefendi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden veya 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden şahsen başvuru yapabilecekler. Ayrıca Denizli'de hizmet veren ‘Çare Kapınızda’ ekipleri de Mobil Sosyal Yardım Aracı ile mahalleleri kapı kapı dolaşacak, yoksul vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamasına destek olacaktır. Çare Kapınızda Ekipleri aracılığı ile de başvuru yapmanız mümkündür. Ayrıca belediyenin

https://www.denizli.bel.tr

/ internet sitesinden de takip edebilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Sorgulama

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Sorgulama; başvuru gerçekleştirdiğiniz Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden veya ilgili telefon numaralarından sorgulama yapabilmeniz mümkündür.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvuru Formu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvuru Formu; başvuru esnasında dolduracağınız formda meslek, aylık gelir, hanedeki kişi sayısı, iletişim bilgilerinize dair sorular bulunmaktadır. Sosyal yardımlar formunu doldurduktan sonra kara kış desteği şıkkını işaretlemeniz yeterli olacaktır. Başvurularınız sonrasında değerlendirmeye alınacaktır. İhtiyaç sahibi olmadığı halde, kendisini muhtaç gösteren kişiler yardım alsalar dahi bu durumun ortaya çıkması durumunda aldıkları yardımı faizi ile birlikte geri ödemek zorundadırlar. Geri ödemeyi reddeden kişiler hakkında yasal süreç başlatılır. Bu sebeple bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gereklidir. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Telefon Numarası ve İletişim

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Telefon Numarası ve İletişim; Denizli kara kış destek paketi ile ilgili merak edilen tüm sorular için 444 8 662 nolu çağrı merkezi sizlere hizmet vermektedir.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Şartları Nelerdir?

Denizli Belediyesi Kara Kış Destek Paketine Başvurmak için gerekli şartlar;

 • T.C. Vatandaşı olmak
 • Denizli il sınırları içerisinde ikamet etmek
 • İhtiyaç sahibi olduğunu kanıtlamak(muhtarlıktan alınacak fakirlik belgesi)

Kişilerin yukarıdaki belgelere ek olarak, gerekli durumlarda bazı belgeler istenmektedir; Örneğin, işsiz ve gelirsiz dul kadınlardan vefat eden eşlerine dair ölüm belgesi, kronik hastalardan sağlık kurulu raporu, engelli vatandaşlardan ise engelli raporu talep edilebiliyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Kimlere Verilir?

 • İşsiz ve geliri olmayan vatandaşlar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar
 • İşsiz ve gelirsiz dul kadınlar
 • Afetzedeler
 • Muhtaç 65 yaş üstü yaşlılar
 • Muhtaç şehit, gazi ve asker yakınları
 • Muhtaç engelliler ve kronik hastalar
 •  Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar yani hane halkı kişi başı aylık ortalama kazancı, asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar da bu yardıma başvurabiliyorlar.

İhtiyaç sahibi olmalarına rağmen hanesinde üzerine kayıtlı ev, arsa vb. gayrimenkulü ya da araba vb. olanlar ; Kara Kış Destek Paketi’ne veya diğer sosyal yardımlara başvuramıyorlar.

Devlet ödemeleri başvurusu için

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.