Çekmeköy Belediyesi 7 BİN TL destek Verecek

Çekmeköy Belediyesi 7 BİN TL destek Verecek
Çekmeköy Belediyesi 7 BİN TL destek Verecek. Çekmeköy Belediyesi, üniversite hayallerini gerçekleştiren öğrencilere maddi destek sağlama konusunda önemli bir adım atıyor. Belediye, üniversite sınavlarını kazanıp kaydını...

Çekmeköy Belediyesi 7 BİN TL destek Verecek. Çekmeköy Belediyesi, üniversite hayallerini gerçekleştiren öğrencilere maddi destek sağlama konusunda önemli bir adım atıyor. Belediye, üniversite sınavlarını kazanıp kaydını yaptıran öğrencilere 7 bin TL eğitim desteği sunarak, gençlerin eğitim yolculuğunda yanlarında olduğunu gösteriyor.

Çekmeköy Belediyesi Eğitim Desteği

Çekmeköy Belediyesi, üniversiteye hazırlık kurslarından dijital soru bankalarına, kütüphanelerden Açık Fikir Platformu'na kadar pek çok alanda öğrencilere destek oluyor. Başkan Ahmet Poyraz'ın belirttiği gibi, belediye, eğitim alanında öğrencilere her türlü yardımı sağlayarak onların akademik başarılarına katkıda bulunuyor. Üniversite tercih merkezleri de bu desteklerin bir parçası olarak öğrencilere doğru tercih yapmalarında yardımcı oluyor.

Çekmeköy Belediyesi Öğrencilere 7 Bin TL'lik Eğitim Desteği

Bu yıl, Çekmeköy'de üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrencilere, ister devlet ister özel veya vakıf üniversitesi olsun, 7 bin TL eğitim bursu verilecek. Bu burs, öğrencilerin eğitim hayatlarında karşılaşabilecekleri mali zorlukları hafifletmeyi amaçlıyor.

Başvuru Süreci ve Koşulları Nelerdir?

  • Kimler Yararlanabilir: 2022 ve 2023 yıllarında Çekmeköy'de ikamet eden ve 1 Ocak 2023 tarihinden önce mezun olan öğrenciler bu hizmetten yararlanabilir.
  • Başvuru Belgeleri: Üniversiteye kayıt belgesi, ikametgah belgesi ve lise diploması, başvurular başladığında sisteme yüklenmelidir.
  • Başvuru Dönemi ve Yeri: Başvurular, Eylül ve Ekim aylarında www.cekmekoy.bel.tr adresi üzerinden alınacaktır.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, "Yıl boyunca bayrak törenleri ve genç mikrofon programı ile gençlerimiz ile bir araya gelerek sohbetler ettik" diyerek, belediyenin gençlerle sürekli iletişim halinde olduğunu ve onların ihtiyaçlarını anlamaya çalıştığını vurguluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.