Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Başladı. Erzak, Para ve Kırtasiye Yardımı

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Başladı. Erzak, Para ve Kırtasiye Yardımı
Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi YardımBurdur Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Burdur ili, ülkemizin Akdeniz bölgesinde olan...

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Burdur Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Burdur ili, ülkemizin Akdeniz bölgesinde olan nispeten ufak bir ildir. Burdur Belediyesi, bünyesinde yaşayan vatandaşlardan yardıma muhtaç olan kişilere birçok yardım kampanyası ortaya koymaktadır.

Bu yardımlar pandemi döneminde daha büyük bir organizasyon içerisinde vatandaşlara aktarılmaktadır. Covid19 salgını süresince yoksul vatandaşlarına, işlerini kaybeden esnaflara kısacası ihtiyaç sahiplerine uygun yardımlar sağlanmaktadır.

Burdur Belediyesi tarafından, vatandaşlara sağlanan yardımlara başvurabilmeniz için birçok farklı yol vardır. İsterseniz belediye binalarından, isterseniz de internet üzerinden başvuru formlarına ulaşabilirsiniz.

Bu yardımlar kendini hem nakdi olarak hem de çeşitli şekillerde göstermektedir. Burdur ili sınırlarında yaşayan tüm ihtiyaç sahipleri bu yardımlardan yararlanmak için başvurabilmektedir. Bu yardımların kapsamı oldukça geniştir.

Kira, gıda, okul ihtiyaçları, kış ayları için yakacak vb. yardımlarını kapsamaktadır. Engelli vatandaşlar, yoksul aileler veyahut 65 yaş üstü yardıma muhtaç kişiler bu yardım için Burdur Belediyesi’ne başvurmalıdır.

Bu yazının içinde Burdur Belediyesi’nin yaptığı yardımlar nelerdir, yardımlarına nasıl ulaşırız, nasıl belediye yardımlarına başvurulur gibi sorulara cevap bulabileceksiniz.

Burdur Belediyesi Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Burdur Belediyesi pandemi öncesinde de ekonomik yardıma ihtiyaç duyan insanlara birçok yolla ulaşabilmekteydi. Pandemi sürecinin, insanların yaşamlarına getirdiği olumsuzlukları olabildiğince azaltabilmek adına, belediye yardım ettiği insanların hem sayısını arttırmış hem de insan skalasını genişletmiştir.

Bu sayede pandemi kısıtlamaları yüzünden etkilenen birçok insanın hayatına dokunmayı başarmıştır. Oluşturulan yardım yollarının yanında her geçen gün yeni projeler üretilmeye çalışılmaktadır. Bu sayede yardıma muhtaç bir insan kalmaması için çalışmalar yürütülmektedir.

Burdur Belediyesi yardım içerisinde; gıda kolisi yardımı, nakit yardımlar, aşevi ve sıcak yemek dağıtımı Burdur Belediyesi tarafından en sık yapılan yardımlar içerisindedir. Yalnızca bu yardımlarla değil toplumun dinamiklerine uygun spesifik yardımlar da ortaya konmaktadır. Bu yardımlar şöyle sıralayabiliriz:

  • Bebekli ailelere bez ve mama yardımları
  • Engelli vatandaşların ortopedik alet ihtiyaçları
  • Pandemi dönemi için temizlik ve hijyen malzemesi yardımı
  • Öğrencilere kırtasiye ve burs yardımı
  • Uzaktan eğitim sebebiyle öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı
  • 65 yaş üstü ve yardıma muhtaç yaşlıların her türlü ihtiyacına uygun yardımlar
  • Şehit ve gazi yakınlarına yapılan nakdi ve ayni yardımlar

Bunun gibi birçok farklı kategoride vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verilmeye çalışılmaktadır. Burdur Belediyesi, ihtiyacı olan tüm vatandaşlar için hiçbir aksama olmadan yardımlarını sağlamaktadır. Bu yardımlara başvuru yaparken ihtiyaçlarınıza en uygun yardım paketlerini seçerek hızlı bir şekilde yardımları alabilirsiniz.

Belediyeler yardımlarını dağıtırken belirli kriterlere göre yardım sıralaması yapmaktadır.

Bu kriterler içerisinde herhangi bir gelirin olmaması, sigortalı iş kapmasında olmamak, şehit veya gazi ailesi olmak, öksüz, yetim ve dul olarak yer almaktadır. Ayrıca bir ailede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 1/3’ü altında bulunması yardım almak için bir kriterdir. Burdur Belediyesi tüm bu değerlendirmeleri yaparak en kısa sürede yoksul insanların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır.

Aynı ev içerisinde birçok kişi başvurduğu taktirde, bir kişinin başvurusu değerlendirilmeye alınmaktadır. Kısacası bir haneden bir kişinin başvuru yapması yeterli olacaktır. Bu yardımların yanında belediyenin yardım kartları da bulunmaktadır. Bu kartlar ihtiyaç sahiplerine iletilerek anlaşmalı marketlerden kendi ihtiyaçlarına göre alışveriş imkanı sunulmaktadır.

Burdur Belediyesi yardım, öğretim hayatına devam eden öğrenciler arasında maddi yetersizlikleri bulunan kişilere karşılıksız olarak öğrenci bursu vermektedir. Bu sayede öğrencilerin eğitim hayatının aksamasına engel olmaktadırlar.

Nakdi yardımların işleyiş süreçleri kendi içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Burdur Belediyesi sağladığı nakdi yardımları yılda bir veya iki kez belirli tarihler aralığında sağlamaktadır. Bunun istisnaları vardır. Belediye Başkanlığı ve muhtarlık onayları sonucu ihtiyaç sahipleri düzenli olarak bu yardımlardan yararlanılabilmektedir.

Tüm bu ihtiyaçları karşılıksız Burdur Belediyesi yardım olarak sağlamaktadır. Sıcak yemek dağıtımı, dul, öksüz ve yetim yardımları; bunların yanında engelli, yoksul ve yaşlı kişilerin yaşam ihtiyaçlarının karşılanması bu hibeler sayesindedir. Kırtasiye ve öğrenim yardımları da Burdur Belediyesi’nin oldukça önemsediği yardım kalemlerinden biridir.

İhtiyaç sahiplerine giyinme yardımları, kış aylarında yakacak yardımları ile vatandaşların herhangi bir şekilde mağdur kalmasını engelleyen Burdur Belediyesi, ciddi bir yardım süreci yürütmektedir.

Eğitim yönteminin pandemi koşulları nedeniyle uzaktan sağlanmasıyla, öğrenciler daha önce yaşamadığı birçok sorunla karşı karşıya kaldı. Bu sorunlar arasında internete ulaşmak ve derslere erişim sağlamak boy göstermektedir.

Burdur Belediyesi bu durumun olabildiğince ortadan kalkması için ücretsiz tablet dağıtımı yapmıştır. Bu sayede öğrenciler online derslere ve EBA içeriklerine kolayca ulaşabilmiştir. Ayrıca yoksul öğrencilere ücretsiz internet kaynağı da sağlamıştır.

Muhtarlıklara bu noktada büyük iş düşmektedir. Muhtarlıklar yardıma muhtaç olan aileleri fakirlik belgeleri ile belirlemektedir ve bu durumu takip etmektedirler. Muhtaçlık durumları ortadan kaldırıldığında yardımların doğru yere gitmesini sağlamaktadırlar.

Belediyelerin yardım başvurusunu doldururken doğru bilgileri kullanmanız oldukça önemlidir aksi halde belediye yalan bir beyana rastlarsa hukuki işlemler başlatabilmektedir.

Burdur Belediyesi şehrin hemen hemen her noktasında oluşturduğu aşevleri ile ihtiyaç sahiplerine yemek yardımı yapabilmektedir. Aynı zamanda evlere sıcak yemek servisi de sağlamaktadır. Bu yemek yardımları pandemi süresince de kesintisiz olarak devam etmektedir. Öncelikli olarak engelli, 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi kişilere sıcak yemek yardımı, ev adreslerine kadar gönderilmektedir.

Gıda kolisi yardımları da her ay ihtiyaç sahiplerine eksiksiz olarak sağlanmaktadır. Bu yardımlar yalnızca Ramazan aylarında değil yılın her ayında sağlanmaktadır. Bu gıda paketlerinin içerisinde insanların temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürünler bulunmaktadır. Belirtilen ev adreslerine koliler ulaştırılmaktadır.

Barınma ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamayan birçok insan, Burdur Belediyesi yardımlarına başvurabilmektedir. Burdur Belediyesi yardım içerisinde hem kira yardımı hem de belediyelerin sağladığı barınma yerleri bulunmaktadır.

Pandemi döneminde oldukça önemli bir hal alan temizlik ve hijyen konusu, Burdur Belediyesi tarafından da oldukça hassas karşılanmıştır.  Belediye, ihtiyacı olan vatandaşlarına temizlik ve hijyen malzemelerini sağlamaktadır.

Bazı hastalıklar sebebiyle veya çeşitli iş kazaları nedeniyle iş göremez kişiler Burdur Belediyesi tarafından unutulmamıştır. Bu sebeple başvuru yapan birçok kişi Burdur Belediyesi’nden yardım alabilmektedir. Başvuru formunu doğru şekilde dolduran kişilere belediye yardımlarını ulaştırmaktadır.

Kadınlar için her zaman özel yardım paketleri üreten Burdur Belediyesi, yardıma muhtacı olan kadınlara nakdi ve ayni yardımlar yapmaktadır. Kadının kendisine ve vilayetinde olan çocuklara bu yardımlar usulünce sağlanmaktadır.

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burdur Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Burdur Belediyesi vatandaşlarına sağladığı yardımlardan yararlanabilmek için birçok yol vardır. Başvuru formunu isterseniz internet sitesi üzerinden isterseniz de belediye binalarından kolaylıkla doldurabilirsiniz.

Eğer internet sitesi üzerinden başvuru gerçekleştirecekseniz birkaç adımı takip etmelisiniz. Belediyenin internet adresi olan  

Tüm işlemlerin öncesinde Burdur Belediye danışma hatlarına ulaşarak yardımlar hakkında destek alabilir, hangi belgeleri iletmeniz gerektiğini öğrenebilir ve başvuru süreci üzerinde bilgilenebilirsiniz.

İnternetten başvuru yerine belediye binalarına giderseniz başvurularınızı daha net bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası 

Burdur Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; bu yardımlar özelinde akıllarda olan tüm soruları cevaplayabilmek için destek hatlarıyla hizmetlerine devam etmektedir. Bu yardımlar hakkında bilgi almak, başvuru sürecinizi öğrenmek ve başvuru sürecinde karşılaştığınız sorunlara çözüm bulabilmek için 0248 233 53 90 numaralı telefona ulaşmanız yeterli olacaktır. 

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Burdur Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; Burdur Belediyesi’nin vatandaşlarına verdiği yardımlara başvurduktan sonra başvuru sürecindeki durumunuzu öğrenmek için Belediye’ye ait telefon numaralarına ulaşabilirsiniz. Bunun yanında direkt belediye binalarına giderek yüz yüze iletişime geçebilirsiniz. Online başvuruda bulunduysanız iletişim için bıraktığınız mail adresini veyahut telefonunuzu kontrol halinde kalınız. Belediye çalışanları uygun yardımı sağlamak için en kısa sürede ulaşacaktır.

Çankırı Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Burdur Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Burdur Belediyesi yardım başvuru formu; Burdur Belediyesi’nin sağladığı yardımlara başvurabilmek için gerekli formları doldurmanız gerekmektedir. Bu form dahilinde kendi muhtaçlık durumunuzu belediyeye iletmiş olacaksınız. TC kimlik numarası, ad, soyad gibi birçok kişisel bilginin yanında maddi durumunuzu ölçebilmek adına birçok soru, form içerisinde bulunmaktadır.

Burdur Belediyesi yardım başvuru formunda bulunan sorulara doğru ve eksiksiz bir şekilde cevap vermeniz doğru yardımı alabilmeniz için oldukça önemlidir. Eğer form üzerinde yalan beyan tespit edilirse yardımlardan bir daha yararlanamıyorsunuz. Bu yardımlara yalan bilgilerle ulaşmanız sonucunda belediye bunu fark ederse yasal süreçler devreye girmektedir.

Burdur Belediyesi Gıda Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burdur Belediyesi yalnızca Ramazan aylarında değil yılın her ayı ihtiyaç sahiplerine gıda kolilerini ulaştırmaktadır. Bu koliler tamamen ücretsiz bir şekilde muhtaç ve yoksul kişilere ulaştırılmaktadır. Başvuru formunda gıda kolisi yardımını belirtmeleri halinde belediye uygun gördüğü vatandaşlarına bu yardımı iletmektedir.

Burdur Belediyesi yardım kolileri belediye çalışanları tarafından ev adreslerine her ay aksama olmadan ulaştırılmaktadır. Pandemi döneminde işleri olumsuz etkilenen esnaf ve çalışanlar da bu yardım kolilerinden yararlanabilmektedirler.

Burdur Belediyesi Tablet Başvurusu

Ülkede bulunan her belediyenin yaptığı tablet kampanyası gibi Burdur Belediyesi de bu yardımı yürütmektedir. Askıda tablet ve internet kampanyası yardıma muhtaç öğrenciler için kullanılmaktadır. Eğitim hayatının uzaktan öğretime geçmesiyle öğrencilerin tablet ve internet ihtiyaçları doğmuştur. Bu noktada belediyenin belirlediği öğrencilere hem ücretsiz tablet dağıtımı hem de karşılıksız internet servisi sağlanmıştır.

Bu ücretsiz tablet ve internet, muhtarlık tarafından yoksulluk belgesi almış ailelerin çocuklarına verilmektedir. Belediyeye bu belge ile başvuran aileler, bu yardım imkanından yararlanır.

Burdur Belediyesi Yaşlılara ve Hastalara Yardım Başvurusu

Ülkenin her noktasında birçok gönüllü tarafından yürütülen Vefa Sosyal Destek Kampanyası’na, Burdur Belediyesi de katılmıştır. 65 yaş üzeri vatandaşların ve kronik hastaların pandemi süresince ihtiyaçlarını karşılayan gönüllü vatandaşlar topluluğudur.

112, 155 veya 156 numaralarından bu destek kampanyasına başvurarak market ihtiyaçlarınızı, eczane ihtiyaçlarınızı veyahut kamu kurumlarında olan işlerinizi karşılayabilirsiniz. Bu yardıma muhtaç kişiler evlerinden dışarı adım atmadan ihtiyaçlarını giderebilmekte ve kapıda ödemelerini yapabilmektedirler.

Burdur Belediyesi Sosyal Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Burdur Belediyesi yardım başvurusu ile yönettiği yardımlarda gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı planlamaktadır. Bu sebeple tüm başvuruları titizlikle ve profesyonelce incelemektedir. Böylece doğru yardımları doğru kişilere ulaştırabilmektedirler. Sigortalı bir işte çalışmayan, aylık belirli ve düzenli bir geliri olmayan kişiler ve kişi başı hane geliri asgari ücretin 1/3’ü altında olan kişiler bu yardımlardan yararlanabilmektedirler.

Engelli vatandaşlar, yaşlı ve yoksul kişiler; yetim, öksüz ve dullar, işsizler ve pandemi sebebiyle işlerinden olan esnaflar bu yardımlara kolaylıkla başvurabilir. Başvuruları kabul edilen kişiler, belediye görevlileri ile görüşerek son incelemeler yapılır ve uygun yardımlar kişilere ulaştırılır.

Muhtaçlık durumu ortadan kalktığında kişiler belediyeye bu durumu iletmekle yükümlüdür. Bunun aksi halini belediye tespit ederse hukuki süreçleri başlatabilmektedir.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu İçin

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum