Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu
Bitlis Belediyesi yardım başvurusuBitlis Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Bitlis Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine pek çok yardım yapılmaktadır. Özellikle bu pandemi sürecinde vatandaşların yanında olmaya çalışmaktadır....

Bitlis Belediyesi yardım başvurusu

Bitlis Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Bitlis Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine pek çok yardım yapılmaktadır. Özellikle bu pandemi sürecinde vatandaşların yanında olmaya çalışmaktadır. Geliri düşük olan, geçim sıkıntısı çeken, Bitlis'te oturan her yurttaş için verilen bir destek türü olmaktadır. Bitlis Belediyesi yardım başvurusu hakkında merak ettiklerinizi bu yazıdan bulabilirsiniz. Geçim sıkıntısı olan sakinler bu destek için talepte bulunabilir. Böylece giyecek, yiyecek gibi pek çok gerekli ürün verilmektedir. Çalıştığı yerden mecburen ayrılan veya çalıştığı yer kapatılan bireyler için destekler söz konusu olmaktadır. Böylece covid süreci de daha az maddi kayıp ile geçirilmiş olacaktır. Aşağıdaki anlatımımızda bu süreçte ve normalde alabileceğiniz destekleri sizlere anlatıyoruz. Bu tür bir yardıma ihtiyacınız var ise bunu nasıl talep edebileceksiniz, ne kadar sürede sonuçlanacak, kimler alabilecek bunları anlatacağız. bitlis belediyesi yardım başvurusu bitlis belediyesi yardım başvurusu

Bitlis Belediyesi Tarafından Yapılan Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Bahsedeceğimiz sosyal destekler Bitlis Belediyesi tarafından sağlanmaktadır. Kimlere veriliyor diye soruyor iseniz; maddi açıdan zorluk yaşayan, kazancı düşük ve yetersiz olan, bu yardıma gereksinimi olan hanelere verilmektedir. Türlerini ise şöyle sıralayabiliriz:

 • Yiyecek desteği
 • Giyecek desteği
 • Kışlık ısınma için yakacak desteği
 • Ailesine tek başına bakmak zorunda olan anne ve kadınlar için verilen destek
 • İhtiyaç sahibi olan ve vatani görevini yapan gençlerin aileleri için verilen destek
 • İleri yaş kategorisinde olan bireylere verilen destek
 • Sürekli rahatsızlığı olan ve yardıma ihtiyacı olanlara destek
 • Herhangi bir engeli bulunan kişiler için verilen destekler
 • Evi olmayan ve kirada oturan insanlar için sağlanan destek
 • Çocuğu olan aileler için okul gideri desteği
 • Tablet bilgisayar desteği
 • Bebek giderleri desteği
 • Öğün olarak yemek desteği
 • Şehitlik mertebesine ulaşmış askerlerimizin aileleri için verilen destek
 • Gazi olan vatanseverlerin ailelerine sağlanan destek
 • İhtiyaç sahiplerine verilen nakit para desteği

Yukarıda da görüldüğü gibi geliri yetersiz olan haneler başta olmak üzere, işini bırakmak zorunda kalan vatandaşlara pek çok yardım sağlanmaktadır. Sadece çalışan değil işverenin içinde bulunduğu durum da göz önüne alınmaktadır. Onlar için de kira desteği sağlanmaktadır. Bitlis Belediyesi ihtiyaç sahibi kişiler için destek bu şekilde vermektedir. Bir eve giren aylık para miktarına bakarak o ailenin yardıma ihtiyacı olup olmadığına karar veriliyor. Peki bu miktar ne kadar? Burada asgari ücret baz alınmaktadır. 3'te 1'inden daha az olması durumunda desteğe ihtiyacı olduğu söylenmektedir. Bu aileler öncelikli grup olarak nitelendirilmektedir. Bitlis Belediyesi yardımlarında bir ailede bulunan kişi sayısına da bakmaktadır. Ailenin nüfusu fazla, çalışan sayısı az ise destek alabilir. Burada ailede çalışan kişinin sigorta sahibi olup olmaması önemli değildir. Yine bu belediye tarafından sıcak yemek desteği de verilmektedir. Bu yardım yaşlı vatandaşlara, evi olmayan ve dışarıda yaşayanlara, maddi imkanı olmayanlara sağlanmaktadır. Bu imkandan her gün yararlanabilmektedirler. Eğer dağıtım yerlerine gidecek kadar sağlıklı değilseniz, bu hizmet evinize kadar getirilmektedir. Yine altmış beş yaştan daha büyük olanlar için de eve hizmet söz konusu olmaktadır. Önceden çadırlar ile verilen iftar yemekleri pandemi nedeni ile evlere kadar götürülmektedir. Burada yardımcı olan gönüllüler de bulunmaktadır. Sadece belediye değil Bitlis Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı da bu tür yardımları ile destek vermektedir. Bazen yiyecek ve gidecekler yeterli olmamaktadır. Özellik ile kış mevsiminde yakıt ihtiyacı da doğmaktadır. Bunu da düşünen belediye yakmak için yakacak yardımı da veriyor. Soğuklarda küçük çocukları da düşünüp onlara kalın kıyafet desteği de vermektedir. Okula giden minikler için çeşitli kırtasiye ürünleri dağıtılmaktadır. Kalemden kitaba, monttan ayakkabıya kadar pek çok okul ihtiyacı bu şekilde karşılanmaktadır. Bir evi olmayan ya da oturduğu ev hasarlı olan kişilere destek sağlanmaktadır. Burada maddi, manevi yardım söz konusudur. Nakit para yardımının yanında evi tadilat gerektiren kişilere de yardım veriliyor. Tadilat yapılarak daha iyi imkanlarda yaşamaları sağlanıyor. Hijyen de belediye tarafından dikkate alınıyor. Yeni doğmuş bir bebek için temel ihtiyaçlar yoksul ailelere dağıtılmaktadır. Normal hijyen ürünleri de kişilere verilmektedir. Böylece sağlığı tehdit edecek durumların ortadan kaldırılması hedeflenmektedir Herhangi bir yetersizliği olan bireyler de başvurular ile yardım alabilmektedir. Yürüme engeli bulunan kişiler için tekerlekli sandalye de ücretsiz dağılmaktadır. Böylece onların rahat hareket etmesi de düşünülmektedir. Bitlis Belediyesi ailesini tek başına geçindirmek zorunda olan kadınları da düşünmektedir. Kocası evden gitmiş veya eşinden ayrılmış kişiler için evin geçimi oldukça zor olmaktadır. Bu destek içinde pek çok malzeme bulunmaktadır. Yiyecekten çocukların okulda kullanacağı malzemelere kadar düşünülmektedir.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Yukarıda sayılan herhangi bir durumda olabilirsiniz. Maddi açıdan sıkıntılarınız olabilir. Bu yardıma başvurmak istiyor iseniz belediye binasına müracaat edebilirsiniz. İnternet üzerinden de başvuru söz konusu ol aktarır. Bunun için de şu adrese tıklayabilirsiniz:  https://bitlis.bel.tr/ Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra ise karşınıza çıkan ekranın üst kısımda ve sağda yer alan yere girmelisiniz. Burada iletişim yazmaktadır. Çıkan ekranda ise kendiniz ve maddi durumunuz hakkında bilgi vermelisiniz. Verilecek yardıma olan ihtiyacınızdan söz etmelisiniz. Sonucun size ulaştırılması için sizin ile iletişime gelecekleri numara ve adresleri eklemelisiniz. İletişim numaranız ve e-posta adresiniz olabilir. Bu konularda yani müracaat şartları, müracaat için lazım olan evraklar neler, ne gibi desteklerden faydalanılabilecek belediyenin numarasını arayarak da öğrenebilirsiniz. Yine bu iletişim numarası ile önceden yaptığınız müracaatlarınızın sonucunu da öğrenebilirsiniz.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bitlis Belediyesi yardım başvuru formu; Başvurunuzu yaptıktan sonra durumunuz Bitlis Belediyesi tarafından kontrol edilmektedir. Müracaat edenler içinde en çok kimin desteğe ihtiyacı olduğu ve bu desteğin kimlere sağlanacağı tespit edilir. Tüm bunlar için öncelik ile bir talep formu doldurulmalıdır. Yukarıda da bahsedildiği gibi bu formun içeriğinde başvuran kişinin bilgilerini alacak sorular bulunmaktadır. Bir ayda elde edilen gelir miktarı, sigortası, sosyal güvenliği, kaç kişiye bakmak zorunda olduğu gibi sualler bulunmaktadır. Tüm bu sorulara verilen yanıtlar doğru olmalıdır. Eksik ya da yanlış verilen bilgiler aleyhinize olacaktır. Verilen içerikler sonraki süreçte Bitlis Belediyesi tarafından incelenecektir. Bilgilerin doğruluğu tespit edilecektir. Sonrasında ise ihtiyaç sahipleri sıralanacaktır. En çok ihtiyacı olandan başlanarak destek verilecektir.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bitlis Belediyesi yardım başvurusu yaptı iseniz sonucunu merak ediyor olabilirsiniz. Verdiğiniz bilgiler ve doldurduğunuz talep formu incelendikten sonra sonucu öğrenebilirsiniz. Bunun için belediye binasına gidebilirsiniz ya da numarasını arayabilirsiniz. Ama öncelik ile müracaat yaptıktan sonra iki-üç hafta geçmesi gerekmektedir. Yaptığınız sosyal yardım başvurusu

https://bitlis.bel.tr/

sonucu için iletişim numarasını arayabilirsiniz. Bu numara şu şekilde olmaktadır: 0434 228 63 10 Bunlar dışında ise sizin verdiğiniz iletişim adreslerine geri dönüş yapılıp yapılmadığını kontrol edebilirsiniz. Buralar e posta adresiniz, telefon numaranız olmaktadır.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bitlis Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; Bitlis ili içerisinde yaşayıp sosyal yardıma ihtiyaç haliniz olabilir. Başvurunuzu internet üzerinden yapabilirsiniz. Eğer internet üzerinden başvuru size zor geliyor ise bunu telefon aracılığı ile de yapabilirsiniz. Yine bu numaradan bütün koşulları ve sonucunuzu da sorabilirsiniz. Öğrenebileceğiniz bu numara ise 0434 228 63 10 olmaktadır. Bolu Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Bitlis Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi açıdan sıkıntı yaşayan vatandaşlar için Bitlis Belediyesi pek çok yardımda bulunuyor. Bunlardan biri de erzak yardımı olmaktadır. Çok sayıda haneye içerisinde bir evin ihtiyacı olan ürünleri paketleyerek evlerine bırakıyor. Bunu her ay yapmaktadır. Peki bu kutularda neler bulunmakta? Öncelik ile bir ay içerisinde bir evde neler gerekir bunlar tespit ediliyor. Temel gıdalar listeye ekleniyor. Bunlar içerisinde yağlar, bulgur türleri, kahvaltılık ürünler olmaktadır. Her ay verilen bu kutulardan almak için müracaat formunu doldurmanız gerekmektedir. Hem internet üzerinden hem telefon hem de belediyeden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bitlis Belediyesi yardım başvurusu sadece gıda kolisi değil günlük yemek de ihtiyaç sahiplerine sunulmaktadır. Bu zorlu pandemi günlerinde günlük verilen yemekler insanların gününün daha sağlıklı geçmesine yardımcı oluyor. Ramazan da ise iftar çadırı mantığı ile üyelikler evlere kadar götürülmektedir. Bu ve buna benzer destekler için Bitlis Belediyesi vakıfları ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece diğer sosyal destekler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bitlis Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Bitlis Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapan ihtiyaç sahibi vatandaşlar, içerisindekilerle temel ihtiyaçlarının karşılanması sağlayıp, maddi zorluk yaşadıkları dönemlerde vatandaşının yanında olduğunu hissettirmektedir. Bitlis Belediyesi yardım kolisi başvurusu için, belediyenin internet sitesinden ya da ALO 153 numaralı Bitlis Ak Masa çağrı merkezini arayarak gerekli bütün işlemleri gerçekleştirebilirler.

Bitlis Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pandemi sürecinde uzaktan eğitim nedeni ile tabletler oldukça önemli bir hal almıştır. Eğitimde fırsat eşitliği için maddi durumu yeterli olmayan ailelere eğitim desteği de sağlanmaktadır. Bitlis Belediyesi bu dönemin öğrenciler için verimli geçmesini desteklemektedir. Bu düşünce ile tablet dağıtımı yapmaktadır. Tablet için başvuru ise belediye binasından yapılmaktadır. Müracaat sırasında bazı belgeler de gerekmektedir. Ailenin maddi durumunun iyi olmadığına dair belge,  öğrenci belgesi, öğrencinin nüfus cüzdanı ile gidilmelidir. Tablet alabilmenin şartları ise maddi durumun iyi olmaması yanında sigortanın olmaması da olmaktadır. Bu şartları karşılıyor iseniz tablet bilgisayar verilmektedir.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu 

Bitlis Belediyesi yardım başvurusu; Bitlis'te bulunan Vefa Sosyal Destek ahalisi istekli bir şekilde hizmet vermektedir. Yaşı ilerlemiş ve yardıma ihtiyacı olanlara, sürekli hastalığı olanlara, özellikle bu dönemde kalabalıkta bulunmaması gerekenlere yardım götürüyor. Bitlis Belediyesi her insanı düşünerek kimin, neye ihtiyacı olduğunu başvurular aracılığı ile tespit ediyor. Bitlis Belediyesi yardım başvurusu sayesinde ev ihtiyaçlarını aldırmak isteyen ve evden çıkamayan kişiler bu grup içindeki gönüllüler ile iletişime geçmektedir. Listelerini vererek neler aldıracaklarını bildiriyorlar. Alışverişi tamamlayınca da bu istekli çalışanlara parayı veriyorlar. Peki bu gönüllüler ile nasıl iletişime geçecekler? 156, 155 veya 112'yi arayarak bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu Vefa Sosyal Destek gönüllüleri evlerinize kadar her türlü ihtiyacınızı getirmektedir. Yiyecek, giyecek, pazar alışverişi, hastalara ilaçlar, bakım ürünleri bunlar içinde yer almaktadır. İhtiyacı olanlar yukarıdaki numarayı arayarak bu hizmetleri rica edebilmektedir.

Bitlis Belediyesi Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Bitlis Belediyesi yardım başvurusu ile yurdumuzda hemen hemen her ilin belediyesi kendi ikametinde bulunan vatandaşına gereken desteği sağlamaktadır. Bitlis Belediyesi de buna dikkat etmektedir. Aylık kazancı düşük olan, baktığı nüfus fazla olan, yaş itibari ile kendi kendine yetemeyen, eşi ölmüş ya da ayrı olan, evlatları okuyan yoksul bireylere yardım götürülmektedir. Bu imkanlardan faydalanacak kişiler içinde sürekli hastalığı olanlar da yer almaktadır. Peki ne gibi imkanlar sunulmaktadır? Erzak kutuları, günlük yemekler, kışlık yakıtlar, kırtasiye ürünleri ve daha pek çok malzeme verilmektedir. Bu imkanlardan yararlanmak için bazı prosedürleri yerine getirmek gerekmektedir. Öncelik ile bir müracaat yapmalısınız. Bunu belediyeden yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer noktalar ise başvuru sırasında gereken belgeler olmaktadır. Belgelerinizi mutlaka yanınıza almalısınız. Maddi durumun yetersiz olduğuna dair belge, ailede bakmak ile yükümlü olan kişi sayısının fazla olduğuna dair bir belge bunlara örnek olarak verilebilir. Yine herhangi bir engeli bulunan bireylerin rapor alması da buna örnektir. Müracaatta sonra belgeler inceleniyor. Sonrasında ise destek verilmesi düşünülen kişilerin evlerine bir grup gidiyor. Komisyon üyeleri verilen belgeler ile yapılan gözlemlerini karşılaştırıyor. Buna göre de bir belge hazırlıyorlar. Bu gözlem formu belediye tarafından değerlendiriliyor. Sonucu olumlu olur ise o aileye gereken destek sağlanıyor. Tam tersi durumda söz konusu olabiliyor. Örneğin aylık gelirini formda düşük gösteren kişiler de olabiliyor. Bu durumda yapılan araştırmada yalan olduğu anlaşılıyor. Sonrasında müracaat reddediliyor. Görüldüğü üzere Bitlis Belediyesi vatandaşlar için pek çok destekte bulunuyor. Bunun aşamalarını, şartlarını, kimlere verildiğini kısaca anlattık. Başvuru yapmak isterseniz yukarıda verdiğimiz linke tıklayarak formu doldurabilirsiniz. Bir başka yöntemi ise belediyeyi telefon ile arayarak müracaat edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.