Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu
Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Bingöl Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan en güzel...

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Bingöl Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan en güzel şehirlerden biridir. Belediyecilik faaliyetlerinin son derece etkin gerçekleştirilmeye çalışıldığı bu ilimizde, yardıma ihtiyacı olan herkesin imdadına koşuluyor. Bingöl Belediyesi tüm aylarda olduğu gibi Ramazan ayında da dar gelirli veya geliri olmayan ailelerin temel beslenme ihtiyaçlarını gidermek adına evlerine gıda kolisi yardımı ulaştırıyor. Aynı şekilde gıda kolisi yardımından pandemi sebebiyle zor durumda kalan esnaflar da faydalanabiliyor. Bingöl Belediyesi ayni ve nakdi yardımları ihtiyacı olan vatandaşlara ulaştırarak herkesin daha huzurlu ve kolay bir hayat yaşamasını sağlıyor. Bu yazımızda Bingöl Belediyesi’nin sağladığı sosyal destek imkanlarına nasıl başvurabileceğinizi, başvuruda nelerin gerektiğini ve kimlerin başvuru yapabileceğini kısaca açıkladık. Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu

Bingöl Belediyesi Tarafından Yapılan Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Bingöl Belediyesi’nin dar gelirli vatandaşları için ortaya koyduğu sosyal destekler pek çok farklı şekilde vatandaşlara ulaştırılıyor. İlk olarak dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilerin gıda kolisi ve temizlik malzemesi gibi bir evde bulunması gereken temel ihtiyaçları karşılanıyor. Soğuk kış günlerinde ısınma sorunu yaşayan vatandaşlara kömür ve yakacak yardımı sağlanırken, bir diğer çok başvuru alan yardım ise kira yardımıdır. Bingöl Belediyesi yardım başvurusu ile bu şekilde nakdi yardımlarda bulunduğu gibi, yoksul ailelerin okul çağında çocukları pandemi sürecinde eğitimlerinden geri kalmasınlar diye kırtasiye yardımı ve tablet dağıtımı yapıyor. Ayrıca yeni doğan bebekleri olan dar gelirli aileler de bebek bezi ve bebek maması gibi yardımlardan yararlanabiliyor. Engelli bireyler, asker aileleri, şehit ve gazi yakınları, eşi vefat etmiş veya eşinden ayrılmış kadınlar ve onların velayetindeki çocuklar yardım talep edebilecek diğer gruplardır. Sosyal yardımlar öncelikle muhtaçlık kriterini sağlayan kişilere verilmektedir. Muhtaçlık kriteri, bir hanede kişi başına düşen aylık ortalama gelirin asgari ücretin 1/3’ünden az olması durumuna denir. Belediye yardımlarından faydalanabilecek diğer gruplar arasında engelliler, şehit ve gazi yakınları, kronik hastalar, 65 yaş üstü yaşlılar, eşinden ayrılmış ve kendi mesleği olmayan kadınlar, yoksul ailelerin okula giden çocukları, yoksul ailelerin yeni doğan bebekleri bulunuyor. Gıda kolisi yardımı ile bir ailenin bir aylık temel gıda ihtiyacını karşılayan Bingöl Belediyesi, pandemi sürecinde işyerini kapatmak zorunda kalan esnaf ya da işinden ayrılmak zorunda kalan vatandaşlara da yardımcı olmaktadır. Belediyeye hayırseverlerin bağışlamış olduğu gıda, kıyafet, mobilya, eşya, tekstil ürünleri gibi çeşitli temel ihtiyaçlar durumu olmayan ailelere ulaştırılarak, bu ailelerin veya bireylerin yaşama koşulları daha iyi ve rahat bir hale getiriliyor. Durumu olmayan ailelerin okul çağındaki çocuklarına kırtasiye yardımı olarak defter, kitap, kalem gibi malzemeler dağıtan Bingöl Belediyesi; bunlara ek olarak bu çocuklara önlük, ayakkabı, mont gibi kıyafet yardımları yaparak gibi ihtiyaçlarını karşılıyor. Eğitimin online olarak sürdürüldüğü bugünlerde yoksul ailelerin çocukları Bingöl Belediyesi’nin tablet yardımı konusunda da faydalanabiliyor. Engelli vatandaşlarına da el uzatmayı ihmal etmeyen Bingöl Belediyesi; engellilere baston, tekerlekli sandalye gibi yaşamlarını kolaylaştırıcı etkisi olan malzemeleri ücretsiz olarak sunuyor. Soğuk kış günlerinde dar gelirli ailelerin ısınma ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ücretsiz kömür dağıtımı gerçekleştiren Bingöl Belediyesi, yeni doğan bebeği olan yoksul ailelere ise bebek maması ve bebek bezi yardımları yapıyor.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Bingöl Belediyesi sosyal destek ve yardımlarına başvuru yapmak için çeşitli yollar mevcuttur. Dilerseniz doğrudan belediyeye gidip bizzat kendiniz başvuru yapabilirsiniz. Bir diğer başvuru yöntemi de online olarak Bingöl Belediyesi internet sitesinden mesaj yolu ile belediyeye ulaşmaktır. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için

https://www.bingol.bel.tr/

 adresine girin. Sayfa açıldıktan sonra, sağ üst köşesinde yazan “iletişim” başlığına tıklayın. Burada yer alan metin kutusuna durumunuzun ve sorununuzun ne olduğunu açık ve net bir dille anlatarak sesinizi yetkililere duyurabilirsiniz. Burada beyan ettiğiniz bilgilerin doğruluğu ileride karşınıza çıkacağı için oldukça önemlidir. Ayrıca mutlaka size geri dönüş yapılabilecek telefon numarası, mail adresi ve iletişim bilgilerinizi mesajınızda belirtin. Bingöl Belediyesi yardım başvurusu yapmak ve hangi yardımların hangi koşullarda verildiği üzerine detaylı bilgiyi ve aynı zamanda yardım başvurusu sürecinde talep edilen belgeleri doğrudan Bingöl Belediyesi’ni arayıp öğrenebilirsiniz. Yardım başvurunuz buradan alınırken çağrı merkezi yetkilisi sizin adınıza bir kayıt açar ve sizi incelenmek üzere listeye alır. Buna ek olarak sosyal yardımlardan yararlanabileceğiniz alternatif bir yol da Bingöl’de yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının kapısını çalabilir ve ihtiyaçlarınızı bildirebilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bingöl Belediyesi yardım talep etmek için başvuru yaparken belediyeye teslim etmeniz gereken bazı evraklar ve eksiksiz doldurmanız gereken bir sosyal yardım başvuru formu bulunmaktadır. Bingöl Belediyesi yardım başvuru formu üzerinden başvuruda bulunan vatandaşların sahip olduğu gelir düzeyi, mesleği, hanede kaç kişi yaşadıkları ve sosyal yaşantısı hakkında bilgi edinerek, vereceği sosyal yardımları gerçekten ihtiyacı olanlara dağıtmayı hedefliyor. Eğer belediyeye verdiğiniz başvuru formunda yer alan bilgiler yanlış ve hatalı çıkarsa yardım hakkınızı kaybediyorsunuz. Tahmin edilebileceği üzere her belediye belli bir bütçe ile yardım faaliyetleri gerçekleştirdiğinden, formda yer alan tüm bilgiler sıkı bir denetimden geçiyor.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bingöl Belediyesi yardım başvurularının sürecinin nasıl işlediği, olumlu ya da olumsuz bir şekilde sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek adına doğrudan Bingöl Belediyesi’ne gidebilir ya da Bingöl Belediyesi’ni arayarak başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Ayrıca, sosyal destek talebinizi internet üzerinden gerçekleştirdiyseniz, bu başvuruların yanıtları size mail olarak geleceğinden başvuruda bildirdiğiniz mail adresinizi kontrol etmelisiniz.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; Bingöl Belediyesi’nin sağlamış olduğu gıda kolisi, tablet yardımı gibi çeşitli imkanlara ulaşmak ve diğer yardımlara başvurmak ve başvuru sırasında talep edilen belgeleri öğrenmek ya da başvurularınızın işleme alınıp alınmadığını sorgulamak için Bingöl Belediyesi’ni 0426 213 12 18 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi olarak güçlük çeken ailelerin okul çağındaki çocuklarına pandemi döneminde online eğitim sürecinde derslerinden geri kalmasın diye Bingöl Belediyesi tablet dağıtımı yaparak daha sağlıklı bir eğitim süreci geçirmeleri için imkan sağlamaya devam ediyor. Bingöl Belediyesi Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı içerisinde kayıt oluşturmuş veya muhtarlıktan alınabilecek fakirlik belgesine sahip ailelerin çocukları ücretsiz tablet alabiliyor. Buna ek olarak çocukların okulundan öğrenci belgesi de alınması ve bizzat belediyeye gidilerek tablet başvurusu yapılması gerekiyor.

Bingöl Belediyesi Gıda Yardımı 

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu arasında gıda yardımı da bulunmaktadır. Her gün ücretsiz olarak yemek vermekte olan Sıdıka Hanım Aşevi, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaç kişilere sıcak bir tabak yemek sunuyor. Yoksul vatandaşların da sağlıklı ve temiz yemeklere ulaşabilmesini kolaylaştıran aşevi, Bingöl merkezde yer alıyor. Ayrıca pandemi sürecinin zorlu günlerinde aşevi güzel yemeklerini ihtiyaç sahibi kişilerin evlerine kadar getiriyor. Buna ek olarak Bingöl’deki Kızılay aşevleri de Ramazan ayı boyunca her gün 2000’i aşkın aileye sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyor.

Bingöl Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu 

Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yardım talebi için başvurup kayıt oluşturmuş kişilerin, Bingöl Belediyesi’ne yardım için başvuran muhtaç kişilerin temel gıda ihtiyaçlarını Bingöl Belediyesi ve vakıf gönüllüleri gıda kolisi dağıtımı yaparak gideriyor. Dağıtımı gerçekleştirilen gıda kolilerinden talep etmek için doğrudan Bingöl Belediyesi’ne başvurabilir veya Bingöl Belediyesi’ni arayabilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Bingöl Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, gerekli evrakları tamamladıktan sonra belediyeye ait Sosyal Hizmetler Müdürlükleri'nden gerçekleştirebilirler. Yardım kolisi ile temel gıda ve temizlik ihtiyaçlarının karşılanması sağlanmaktadır. Bu sayede ihtiyaç sahibi aileler yardım kolileri sayesinde biraz da olsa rahat nefes almaktadır.

Bingöl Belediyesi Sosyal Yardımlar 

Bingöl Vefa Sosyal Destek hatlarını veya 112, 155 ve 156 hatlarından birini arayıp gıda, kişisel bakım, ilaç gibi en temel gereksinimlerini bildiren 65 yaş üstü yaşlı vatandaşlar ya da kronik bir rahatsızlığı bulunan bireyler bu ihtiyaçlarını dışarıya çıkmalarına gerek kalmadan karşılamaktadır. Sosyal destek grubu gönülleri aracılığıyla alışveriş tutarını kapıda ödemek koşulu ile karşılayabiliyorlar. Söz konusu hizmetin dar gelirli kişilere verilmesi durumunda Vefa destek grupları ücretsiz bir şekilde ailenin ihtiyaçlarını gideriyorlar. Engelli vatandaşların da ihtiyaçlarını es geçmeyen Bingöl Belediyesi, onların yaşam koşullarını daha iyi bir noktaya taşımak adına onlara tekerlekli sandalye yardımında bulunuyor. Ayrıca engelsiz yaşamı destekleyici projeler sayesinde engellilerin sahip olduğu bazı zorlukların üstesinden gelmelerine yardım eden Bingöl Belediyesi, engelleri veya kronik rahatsızlıkları yüzünden çalışması mümkün olmayan kişilere de maddi destek sağlayarak ayni ve nakdi yardımlar gerçekleştiriyor.

Bingöl Belediyesi Sosyal Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Bingöl’de yaşayan ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken herkes Bingöl Belediyesi’nin vatandaşlarına sunduğu sosyal desteklerden faydalanabilmektedir. Maddi olarak düşük gelire sahip ve yoksul kişiler, kimsesi olmayan hasta ve yaşlılar, sosyal güvencesi olmayan bir işte çalışanlar ya da hiçbir işte çalışmayan kimseler Bingöl Belediyesi sosyal yardımlarına başvurup destek almaya hak kazanabilirler. Ayrıca eğitim çağında çocuğu olan yoksul ailelere tablet yardımı yapılırken, yeni bebeği olan dar gelirli aileler için bebek bezi ve bebek maması yardımı yapılmaktadır. Bingöl Belediyesi yardım başvurusu sırasında bireylerden talep ettiği belgeler arasında engelli raporu, öğrenci belgesi, fakirlik belgesi gibi belgeler yer alıyor. Örnek olarak, engellilere özel verilen yardımlardan faydalanmak isteyen bireylerin başvuru sırasında getirmeleri gereken %40 ve üzeri engelli olduklarını kanıtlar nitelikte tam teşekküllü bir hastaneden onaylanmış bir sağlık raporu mevcuttur. Bir diğer yaygın örnek ise yoksul ailelerin çocukları için kırtasiye yardımı ve tablet desteğine başvurma sürecinde mutlaka fakirlik belgesi ve çocuklarına ait öğrenci belgesi teslim etmesi gereklidir. Bingöl Belediyesi yardım başvurusu sonrasında gelen başvurular içerisinden yardıma en çok ihtiyacı olan kişileri tespit etmek için bir değerlendirme yapıyor. Başvuru formunda doğru bilgiler yer almayan vatandaşların başvuruları geçersiz sayılıyor. Bu noktada doğru bilgileri vermek başvuru yapan diğer zor durumdaki vatandaşların hakkına girmemek ve belediye çalışanlarının vaktini boşa harcamamak bakımından çok önemlidir. Başvuruları değerlendirmeye alan Bingöl Belediyesi başvuruda bulunan vatandaşların evlerine bir inceleme komisyonu göndererek, gerçek anlamda muhtaç olup olmadıklarını gözlemlerken beyan ettikleri bilgilerinin doğruluğunu teyit eden bir rapor hazırlıyor. Bu raporda bireylerin ev yaşantıları ve sosyo-ekonomik durumları değerlendiriliyor. Sonrasında hazırlanan bu rapor Bingöl Belediyesi’ne teslim edilerek, başvuruda getirilen diğer belgeler ile uyuşup uyuşmadığına bakılıyor. Böylelikle kişilerin gerçek anlamda ihtiyaç sahibi kimseler olup olmadıkları açıkça görülebiliyor ve yardım yapılıp yapılmayacağı kolayca kararlaştırılabiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum