Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu
Bilecik Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Marmara’nın güneyinde yer alan güzel şehrimiz Bilecik’in, yardıma ihtiyacı olan güzel insanları için Bilecik Belediyesi sosyal yardımlarda bulunuyor.Maddi geliri oldukça düşük...

Bilecik Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Marmara’nın güneyinde yer alan güzel şehrimiz Bilecik’in, yardıma ihtiyacı olan güzel insanları için Bilecik Belediyesi sosyal yardımlarda bulunuyor.

Maddi geliri oldukça düşük ya da işsiz vatandaşların COVID-19 pandemi sürecini daha kolay olarak atlatmalarını sağlamaya çalışan Bilecik Belediyesi, aynı zamanda pandemi sebebiyle işini kaybeden, dükkanını kapatan ya da dükkanının kirasını ödemekte sıkıntı yaşayan esnaflara maddi ve ayni yardımda bulunuyor.

Bilecik Belediyesi’nin zor durumda olan vatandaşlarına yardım amacıyla gerçekleştirdiği sosyal destek faaliyetlerini yazımızda anlattık. Bilecik Belediyesi sosyal destek hizmetlerine nasıl ulaşabileceğinizi, nasıl başvurabileceğinizi ve hangi yardımlardan yararlanabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bilecik Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Bilecik Belediyesi’nin yoksul vatandaşları için gerçekleştirdiği sosyal yardımlar pek çok farklı şekilde karşımıza geliyor. İlk olarak muhtaç kişilerin gıda kolisi ve temizlik malzemesi gibi temel ev ihtiyaçları karşılanıyor.

Bazı durumlarda soğuk kış günlerinde zor durumda kalan vatandaşlara kömür ve yakacak yardımı verilirken, kira yardımı da en çok talep edilen yardımlar arasındadır.

Bilecik Belediyesi yardım nakdi yardımlar da yaptığı gibi, okul çağında çocukları olan ailelere pandemi sürecinde eğitimin aksamaması için kırtasiye yardımı ve tablet dağıtımı yaparken yeni doğan bebekleri olan ailelere bebek bezi ve bebek maması gibi yardımlarda da bulunmaktadır.

Engelli bireyler, asker aileleri, şehit ve gazi yakınları, eşi vefat etmiş veya eşinden ayrılmış kadınlar ve onların velayetindeki çocuklar yardım yapılabilecek gruplar arasında yer alıyor.

Bilecik Belediyesi’nin yardımda bulunduğu muhtaç kişilerin hanede yaşayan kişi başına düşen aylık gelirin, asgari ücretin 1/3’ünden az olması, o kişilere öncelik tanınmasını sağlıyor. Ayrıca eğer düzenli bir geliriniz veya sigortalı bir işiniz yoksa Bilecik Belediyesi yardım başvurusu yapabilirsiniz.

İhtiyaç sahibi kişi ve aileler, Bilecik Belediyesi’nin dağıttığı gıda kolisi yardımı ile temel beslenme ihtiyaçlarını daha sağlıklı ve kaliteli bir şekilde karşılıyor.

Gıda kolisi içerisinde zeytinyağı, pirinç, bulgur gibi temel gıda malzemeleri barındırıyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Bilecik Belediyesi, bir aşevi kurulmasına karar vererek, muhtaç kişilere sıcak yemek dağıtmayı hedeflediğini açıkladı. Kurulumuna karar verilen aşevi ile binlerce muhtaç kişinin yemek ihtiyacı karşılanabilecek.

Engelli vatandaşlarını ihmal etmeyen Bilecik belediyesi, baston ve tekerlekli sandalye dağıtımı yaparak onların hayatlarını kolaylaştırırken; kimsesi olmayan yaşlı bireyleri de es geçmiyor, gıda kolisi vb. yardımları da kapılarına kadar getiriyorlar.

Bunlara ek olarak ihtiyaç sahibi asker aileleri ve şehit, gazi yakınları Bilecik Belediyesi tarafından ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için yakından takip ediliyor.

Dul ve yetim yardımları her belediyede olduğu gibi Bilecik Belediyesi’nde de söz konusudur. Burada dul kadınların gıda ve temizlik malzemeleri gibi temel ihtiyaçları karşılanırken, çocuklarının da eğitim hayatlarının sekteye uğramaması için kırtasiye ve tablet yardımında bulunuluyor.

Ayrıca sadece yetimler değil, dar gelirli ailelerin çocuklarının da ücretsiz tablet yardımından yararlanması mümkün. Her eğitim öğretim döneminin başında karşılanan kırtasiye ihtiyaçları dar gelirli ailelerin çocuklarına ayakkabı, önlük, mont, kaban, kalem, defter, kitap gibi pek çok temek kırtasiye ve giyim yardımı sağlıyor.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler de yeni doğan bebekleri için bebek bezi ve mama yardımlarına doğrudan başvurabiliyor. Bu sayede bebek bakımına kolaylık sağlayan Bilecik Belediyesi, hiçbir düzenli geliri bulunmayan ve kirasını bile ödeme güçlüğü çeken yoksul ailelere de kira yardımında bulunuyor.

Gıda kolisi yardımı, şehir merkezlerinde yaşayan yoksul ailelere Bilecik Belediyesi tarafından ve köylerde yaşayan yoksul ailelere ise muhtarlar tarafından ulaştırılıyor.

Hayırsever vatandaşların Bilecik Belediyesi’nin ilgili birimlerine bağış yaptığı eşya, kıyafet ve pek çok başka malzeme, yoksulluğunu belgelerle göstermiş ailelere dağıtım ekipleri tarafından ulaştırılıyor. Ayrıca kışın bir hayli zor geçtiği soğuk günlerde, yoksul ailelere yakacak ve kömür yardımı sağlanıyor.

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilecik Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Sosyal yardımlardan faydalanabilmek için doğrudan pek çok farklı yol vardır. İlk olarak Bilecik Belediyesi’ne giderek sosyal yardımlara başvuru yapabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise Bilecik Belediyesi’ne gitmek yerine, Bilecik Belediyesi internet sitesi aracılığıyla, online bir şekilde başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Belediyeye doğrudan gidip başvurmak oldukça basittir. Ancak online olarak başvuru yapmak, günümüz şartlarında daha kolay olmaktadır. Online sosyal destek başvurularında yapmanız gereken ilk şey, Bilecik Belediyesi resmi internet sitesini tıklamak. Bilecik Belediyesi resmi internet sitesi linki

Sonrasında karşınızda açılan sayfanın sol üst kısmında yer alan Bize Ulaşın butonuna tıklayın ve sesinizi yetkililere duyurabilmek için bir mesaj yazmaya başlayın. Yazdığınız bu mesajın, maddi durumunuzu, ihtiyaçlarınızı karşılayamama sebeplerinizi, hangi sosyal yardım için başvuru yaptığınızı, açık ve akıcı bir anlatımla net bir şekilde söylemelisiniz. Bilecik Belediyesi’ne bu metni ulaştırmadan mutlaka bir iletişim numarası ve bir mail adresi bırakmalısınız. Bilecik Belediyesi yardım başvurusu sonrasında da sık sık maillerinizi kontrol etmelisiniz.

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bilecik Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; Başvurularınızın son durumunu ve işleme alınıp alınmadığını öğrenmek için Bilecik Belediyesi’ne gidip doğrudan öğrenebilirsiniz. Ayrıca online olarak gerçekleştirdiğiniz başvurularınızın son durumunu sorgulamak için de Bilecik Belediyesi’ni aramanız etkili bir yoldur. Elbette online işlemler için de doğrudan belediyeye girmek etkili yollardan biridir. Size geri dönüşün yapılacağı mail adresini de sık sık kontrol etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Bilecik Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bilecik Belediyesi yardım başvuru formu; Bilecik Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Belediyeye gidip sosyal yardımlardan faydalanmak istediğinizi belirttiğinizde, sizi yetkili birine yönlendiriyorlar. Yetkili kişilere sosyal yardım almak istediğinizi ilettiğinizde ise sosyal yardım başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerektiği size bildiriliyor.

TC kimlik numarası, ikametgah adresi, medeni dururumu gibi kişisel bilgilerinizi alan Bilecik Belediyesi Sosyal Destek başvuru formu, aynı zamanda mesleğinizi, aylık kazancınızı ve çalıştığınız iş ile ilgili detaylar da barındırıyor. Bu form sayesinde Bilecik Belediyesi, maddi durumunuzu bir değerlendirmeye alıyor ve gerçekten yardıma ihtiyacınız olup olmadığı hakkında fikir sahibi oluyor. Sonrasında bu bilgiler denetlenmek üzere bir ekip evinize gönderiliyor. Belediyenin elindeki belgeler ve bu ekibin yazdığı rapor ile sosyal destek almaya hak kazanabiliyorsunuz.

Bilecik Belediyesi yardım başvuru formundaki bilgilerle uyuşmazlık tespit edilirse yardım hakkınızı kaybediyorsunuz. Dolayısıyla hem başkalarının hakkına girmemek hem de belediye ekiplerinin vaktini boşuna harcamamak için formda doğru bilgileri vermek son derece önemlidir.

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bilecik Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; Bilecik Belediyesi’ne ulaşabileceğiniz 0228 214 90 00 numaralı telefon ile yeni yardım başvurusu yapabilir, yardım başvurusu için sizden hangi belgelerin talep edildiğini öğrenebilir, daha önce gerçekleştirdiğiniz başvuruların son durumunu öğrenebilirsiniz. Kısacası yardımlar ile ilgili merak ettiğiniz her sorunun yanıtını, Bilecik Belediyesi’ni arayarak bulabilirsiniz.

Bilecik Belediyesi Sosyal Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Bilecik il sınırları içerisinde temel ihtiyaçlarını karşılayamayan herkes Bilecik Belediyesi’nin sunduğu sosyal yardımlardan yararlanabilir. Dar gelirli ve yoksul kişiler, kimsesi olmayan yaşlılar, sosyal güvencesi olmayan bir işte çalışanlar veya hiçbir işi olmayan vatandaşlar belediyenin yardımlarına başvuran çeşitli gruplar olarak bilinmektedir.

Bilecik Belediyesi yardım başvuru formunda verilen bilgilerin doğruluğunu kanıtlamak amacıyla, yardıma başvuracak kişilerden bazı belgeler istiyor. Örnek vermek gerekirse vatandaşlara temel gıda yardımı yapılan gıda kolisi yardımı, başvuru sırasında muhtarlıktan alınabilecek fakirlik belgesi talep ediyor. Bir diğer örnek de tekerlekli sandalye için başvuran engelli vatandaşlar için tam teşekküllü bir hastaneden onaylı sağlık raporu getirmelidir.

Ayrıca çocukları için tablet ve kırtasiye yardımına başvuran ailelerin fakirlik belgesi ve öğrenciye ait okuldan alınabilen öğrenci belgesi teslim etmeleri gereklidir. Eşi vefat etmiş dul kadınlardan eşlerinin ölüm belgesi ve şehit – gazi yakınlarından ise yakınlıklarını gösteren bir belge getirmeleri talep ediliyor.

Bilecik Belediyesi’nin gelen başvurular arasından yardıma en çok ihtiyacı olan kişileri bulabilmesi için bir değerlendirme yapması gerekiyor. Başvuru yapmış kişilerin içinden yardımda bulunmanın yerinde olduğu kişilerin tespitinin ardından bu kişilerin evlerine verdikleri bilgilerin doğruluğunu kanıtlamak ve gözlemlemek için bir inceleme komisyonu yönlendiriliyor. Bu noktada evleri ziyaret edilen ailelerin yaşam koşulları ile ilgili gözlemlerin yer aldığı bir rapor inceleme komisyonu tarafından oluşturulup belediyeye teslim ediliyor.

Sonrasında Bilecik Belediyesi’nde yer alan değerlendirme kurulu, başvuru yapan bireylerin teslim ettiği belgeler ve inceleme komisyonu raporunu gözden geçiriyor. Bu aşamadan sonra gerçekten yardıma ihtiyacı olan başvuru sahiplerine karar vererek gereken desteği sağlıyor.

Bilecik Belediyesi Gıda Yardımı 

Bilecik Belediyesi gıda yardım başvurusu; Geçmişte uzun süredir devam ettiği gibi Bilecik Belediyesi, Ramazan ayında da yoksullar, dar gelirliler ve pandemi yüzünden işini kaybeden tüm vatandaşlar ve diğer pek çok ihtiyaç sahibi kişinin kapısına gidip gıda kolisi ile erzak dağıtımı sağlıyor. Gıda kolisi yardımına başvurmak için doğrudan belediyeye gidilebileceği gibi Bilecik Belediyesi aranarak da yardım talep edilebiliyor.

Bilecik Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Bilecik Belediyesi yardım kolisi ile birlikte, Bilecik'te bulunan ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarını hız kesmeden sürdürüyor. İhtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan yardım kolisi yardımı ile maddi sıkıntı içerisinde olan ailelere temel ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmiştir. Bu sayede Dar gelirli aileler temel ihtiyaçlarını belediye aracılığıyla karşılamaktadır.

Yardım kolisine başvuru yapmak için sizden istenen evraklarla birlikte başvuru yapmanız gerekiyor. Belediye tarafından yapılan yardımdan başvuru sonrası yararlanamamanız da söz konusu olabilir. Başvuru sonrasında başvuru sahibi hakkında detaylı inceleme yapılmaktadır. Gerekli şartlara uygun olduğunuz takdirde yardım kolisinden yararlanabileceksiniz.

Bilecik Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Bilecik Belediyesi erzak yardımı başvurusu ile yoksul ailelere yönelik çalışma yapılmaktadır. Yoksul aileler tespit edildikten sonra erzak yardımı yapılmaktadır. Temel gıda ihtiyaçlarının karşılandığı erzak yardımı sayesinde, maddi anlamda zorluk yaşayan vatandaşlar temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bilecik Belediyesi Sosyal Yardımlar

Pandemi döneminde risk grubunu oluşturan kronik rahatsızlıkları olan ve 65 yaş üstü kişilerin dışarı çıkamamaları sebebiyle, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı da tahmin edilebilir. Bu kişilerin temel ihtiyaçlarını Vefa Bilecik Sosyal Destek grubunu arayıp yardım talep etmeleri mümkündür.

Ayrıca 112, 155 ya da 156 hatları aranarak da alışveriş konusunda yardım istenebiliyor. Dışarı çıkamayan vatandaşlar VEFA gönüllülerinin ve belediye çalışanlarının kendileri için gıda, temizlik malzemesi, ilaç, kişisel bakım için alışveriş yapmasını kapıda alışveriş tutarını ödemek koşuluyla talep edebiliyor.

Bilecik Belediyesi Maddi Yardımları ve Sosyal Yardımlar

Tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerinin online platformlara aktarıldığı pandemi günlerinde, pek çok çocuğun eğitimini kesintisiz devam etmesi zorlaşmıştır. Dolayısıyla bu sorunu görmezden gelmeyen Bilecik Belediyesi, yoksul aile çocuklarının da eğitim faaliyetlerine ara vermeden devam etmeleri ve sağlıklı bir öğrenim görebilmeleri için bu çocuklara tablet dağıtmaktadır.

Elbette bu noktada ücretsiz olan tabletler sınırlı sayıdadır. Dolayısıyla dağıtılacak olan tabletlerin ihtiyaç sahibi olduğu kanıtlanmış ailelerin çocuklarına verilmesi gerekiyor. Ücretsiz tablet için gereken belgeler arasında muhtarlıktan alınan bir fakirlik belgesi ve okuldan alınan öğrenci belgesi bulunuyor.

Bilecik Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı  kapısını kömür, gıda kolisi, tablet, giyecek gibi her türlü ihtiyacınız için çalabilir, karşılamakta zorlandığınız ihtiyaçlarınız için sosyal yardımlardan yararlanabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum