Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu
Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Bartın Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Batı Karadeniz bölgemizde yer alan çok sevimli...

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Bartın Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Batı Karadeniz bölgemizde yer alan çok sevimli bir ildir. Bu il en küçük iller arasında yer almaktadır. Ancak küçük olmasına rağmen halka yaptığı yardımlar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Pandemi süreci boyunca da ihtiyaç sahibi aile ve kişilere yardımda bulunarak onlara destek olmuştur ve desteğine de devam etmektedir. Korona virüs yüzünden işlerini kaybeden ya da dükkanlarını kapatmak zorunda kalan esnaflara Bartın Belediyesi ayni ve nakdi yardımlarda bulunmaktadır. Aynı zamanda bu yardımlar yaşlılar, işsizler ve öksüzlere de verilmektedir. Bartın Belediyesi yardım başvurusu da oldukça kolay süreçler içermektedir.

Bartın Belediyesi Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Yardım almak isteyen kişi ve ailelerin en çok sordukları sorulardan birisi de Bartın Belediyesi sosyal yardımlar nelerdir sorusuyla gündeme gelmektedir. Bartın Belediyesinin ihtiyaç sahibi olan kişi ve ailelere sağladığı sosyal yardımlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Yakacak yardımı
 • Kira yardımı
 • Gıda yardımı
 • Temizlik malzemesi yardımı
 • Nakdi yardımlar
 • Muhtaç asker ailelerine yapılan yardımlar
 • Dul kadınlara ve çocuklarına yapılan yardımlar
 • Bebek bezi ve bebek maması yardımları
 • Çocuklar için önlük, kırtasiye ve ayakkabı yardımı
 • Gazi ve şehit yakınlarına yardımlar
 • Engelli vatandaşlara yardımlar
 • Kimsesiz yaşlılara yardımlar
 • Doğal afetlere ya da ciddi kazalara denk gelerek ailesini geçindiremeyecek kişilere yapılan yardımlar

Sevecen Bartın Belediyesi de tıpkı diğer pek çok belediye gibi yardım konusunda önceliğini gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayan kişilere veriyor. Bir ailede kişi başı gelir asgari ücretin 1/3’ü değerindeyse o aile fertleri fakir sayılmaktadır. Başvuru yapan kişilerin sigortalı bir işte çalışıp çalışmadıkları ve SGK kayıtlarının olup olmadığı da kontrol ediliyor. İhtiyaç sahibi yaşlılara, herhangi bir yerden geliri olmayan kadınlara, dullara ve onların çocuklarına, eğitim gören ama durumları olmayan ailelere, engelli ve kimsesizlere bu güzel belediye en uygun şekilde yardımcı olmaya çalışıyor. Düzenli geliri olmadığından dolayı çocuklarının özellikle kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamayan yoksulların çocuklarına belediye özel olarak önlük, kırtasiye ve okul çantası ve ayakkabı gibi şeyleri sağlamaktadır. Aynı zamanda zor geçen kış şartlarında yakacak bir şeyleri olmayan yoksul ailelere de destek büyük. Belediye tarafından bu kişilere yakacak yardımı sağlanmaktadır. Aynı zamanda gönüllülerin yaptığı bağış ve alışverişler de yoksul halka güzel bir şekilde iletilmektedir. Bartın’da yaşayan yoksul kimseler kaymakamlıklarda bulunan sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına giderek burada üyelik yaparak ardından vakıfların yardımlarından rahat bir şekilde yararlanabilmektedir. Belediye aynı zamanda ihtiyaç sahibi olan aile ve kimselere de düzenli olarak temel gıda ihtiyaçlarının bulunduğu gıda kolileri dağıtmaktadır. Her Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde bu güzel belediye asla muhtaç olan kişilere gıda kolisi dağıtmayı ihmal etmemektedir. Özellikle yaptığı bir diğer güzellik de Kurban Bayramı’nda bu güzel belediye yoksul ailelere et de dağıtmaktadır.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bartın Belediyesi yardım almak isteyen kişilerin en çok sordukları sorulardan birisi de Bartın belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu ile gündeme gelmektedir. Bunun için yardım almak isteyen kişilerin bizzat belediye binalarına giderek formlarını burada doldurmaları gerekmektedir. Aynı zamanda pandemi döneminden kötü etkilenen esnaflar ya da işyerleri kapanan personeller de bu yardımlardan yararlanabilmektedir. Belediyenin içerisinde bulunduğu yardımlara belediyenin internet sitesinden de ulaşmanız mümkün. Aynı zamanda site üzerinden de yardım başvurusu yapabilirsiniz. Sitede bulunan bize ulaşın kısmından isim, soy isim, TC kimlik numarası ve içinde bulunduğunuz durumları yazarak sorununuzu dile getirip yardım talebinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda eğer isterseniz belediyeye ait olan numarayı da arayarak yardımların neler olduğuna ya da kimlerin başvurabileceğine dair temel bilgileri alabilirsiniz.

Bartın Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bartın Belediyesi yardım almak isteyen kişiler Bartın Belediyesi yardım başvuru formu hakkında da merak içerisine düşmüşlerdir. Eğer sizin de belediye tarafından sağlanan yardımlara ihtiyacınız var ise belediyeye bunun için gittiğinizde sizden başvuru formu rica edilecektir. Başvuru formunda siz, aileniz ve gelir düzeyiniz hakkında çeşitli sorular bulunmaktadır. Eğer gerçekten bu yardımlardan da faydalanmak isterseniz bunun için kesinlikle sorulan sorulara doğru ve eksiksiz bir şekilde cevap vermelisiniz.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bartın Belediyesi yardım başvurusu

sorgulama; Kişilerin en çok merak içerisinde oldukları durumlardan birisi de Bartın Belediyesi yardım başvuru sorgulama hususu olmaktadır. Eğer siz de önceden yapmış olduğunuz yardım başvuruları hakkında merakta iseniz bu sonucu sorgulamak için belediye binalarına gidebilirsiniz, aynı zamanda gelebilecek cevaplar için mail adresinizi de sık sık kontrol etmeniz sizin açınızdan iyi olacaktır. Bartın Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işleminizi

https://bartin.bel.tr/

internet sitesinden de gerçekleştirebilirsiniz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bartın Belediyesi yardım başvurusu; Eğer başvurunuzu yapmanızın üzerinden birkaç hafta geçmiş ise ve hala ortada herhangi bir cevap yoksa başvurunuzla ilgili bilgi alabilmeniz için Bartın belediyesine ait olan telefon numarasını da arayabilirsiniz. Eğer pandemi sürecinde belediyenin ne gibi yardımları hangi şartlar altında vereceğini öğrenmek isterseniz bunun için 0378 227 10 25 numarasını arayarak gereken bilgileri alabileceğiniz gibi, 0378 227 56 14 numarasını da arayarak Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri ile konuşabilirsiniz.

Bartın Belediyesi Erzak Yardımına Nasıl Başvurulur?

Kişiler tarafından en çok sorulan sorulardan birisi de Bartın Belediyesi erzak yardımına nasıl başvurulur sorusuyla gündeme gelmektedir. Siz de bu başvuruya bizzat belediyeye giderek ya da belediyenin sitesinden formu doldurarak başvurabilirsiniz. Erzak yardımı alımında şansınızı arttırmak için de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına üyelik yapabilirsiniz. Aynı zamanda erzak yardımına başvurmanız için muhtarlıklardan alacağınız yoksulluk belgesi de başvuru sürecinde size çok yardımcı olacaktır.

Bartın Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Bartın Belediyesi gıda yardımı başvurusu yaparak ihtiyaç sahibi dar gelirli ailelere desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Bartın Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen dar gelirli aileler Bartın Belediyesi'ne bağlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne giderek sizden istenen belgeleri teslim ettikten sonra değerlendirmeye alınacaksınız. Gıda yardımı başvurusu yaptıktan sonra sizi detaylı bir şekilde araştıracaklar ve şartlara uygunsanız başvurunuzu onaylayıp gıda yardımından yararlanabileceksiniz.

Bartın Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Bartın Belediyesi yardım kolisi başvurusu yaparak dar gelirli ailelerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Yardım kolisi içerisinde bulunan temel gıda ürünleri sayesinde marketlerden almaya maddi imkanları olmayan aileler için oldukça güzel bir yardımdır. Bartın Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak için belediyenin internet sitesi üzerinden ya da iletişim numarasını arayarak detayları öğrenebilirsiniz.

Bartın Belediyesi Sosyal Yardım Destekleri

Bartın belediyesi sosyal yardım destekleri çok fazla olan bir il olarak tanınmaktadır. Bartın Vefa Sosyal Destek grubu adı altında bulunan insanlar 7/24 65 yaş üstü yaşlı kişilere ve kronik rahatsızlığı olan halsiz hastalara yardımcı olmaktadır. Eğer sizin de kronik bir rahatsızlığınız bulunuyorsa ya da 65 yaş ve üstü kategorisinde iseniz siz de 112, 155 ya da 156 Vefa Destek numaralarını arayarak gerekli desteği isteyebilirsiniz. Bu kişilerin ihtiyaçları gönüllüler, zabıtalar, belediye elemanları ya da polisler tarafından desteklenmektedir. Vefa Destek hatlarını arayan vatandaşlar kişilerden temek ihtiyaçları için alışveriş yapmasını rica edebilmekte. Aynı zamanda gönüllüler kişilerin banka ya da bunun benzeri diğer işlerini de halledebilmekte. Yapılan alışveriş ve istekler de kişilerin evlerine kadar götürülmektedir. Alışveriş ücretleri de mutlaka kapıda kişilere ödenmelidir. Aynı zamanda 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan insanlar ücretsiz gıda kolisi talebinde de bulunabilmekte. Dahası Bartın belediyesi asla dışarı çıkamayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin sağlık kontrollerini de ihmal etmemektedir. Tamamen steril bir ortamda muayene olmalarını evlerine gelerek sağlıyor ve bu kişilerin hastalık kapmaması için elinden geleni yapıyor.

Bartın Belediyesi Ücretsiz Tablet Desteği

Kişiler tarafından en çok merak edilen şeylerden birisi de Bartın belediyesi ücretsiz tablet desteği olmaktadır. Eğitim çağında çocuğu olup uzaktan ders alması gerekmesine rağmen ekonomik imkansızlıklar doğrultusunda çocuklarına bu zevki yaşatamayan aileler bu yardım desteğine başvurmaktadır. Ücretsiz tabletlerin gerçekten sadece muhtaç sahibi olan insanlara verilmesi hedeflendiğinden başvuruya gidilirken çocuğun öğrenci belgesinin yanında ailenin muhtarlıktan alacağı yoksulluk belgesi de bulunmalıdır.

Bartın Belediyesi Sosyal Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Kişilerin en çok merak içerisinde olup sürekli sordukları sorulardan birisi de Bartın belediyesi sosyal yardımlara kimler başvurabilir sorusuyla gündeme gelmektedir. Üzerine kayıtlı gayrimenkul olmayan, düzenli bir geliri olmayan ve SGK’da kaydı bulunmayan yoksul kişiler bu yardımlara başvurabilir. Eşinden ya da bir başkasından şiddet gören kadınlara, doğal afetlerin gazabına uğramış insanlara, evini kaybeden insanlara, terkedilmiş kadınlara ve yeni bebeği olmasına rağmen üstesinden gelemeyen ailelere devlet tarafından ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır. Tablet yardımına başvuracak ailelerden öğrenci belgesinin istediği gibi, engelli vatandaşların başvuracağı yardımlar için de kişinin çalışamayacak derecede olduğunu gösteren bir rapora, şehit ve gazilerin yakınlarının yakınlıklarını kanıtlayacak belgelere ihtiyacı vardır. Muhtaç aileler başvuru yaptıktan sonra belediye onların evlerini kontrol etmesi için ekip göndermektedir. İnceleme komisyonu da bu doğrultuda bir karara gitmektedir. Belediyenin de araştırmaları sonucu bir karara verilmektedir. Bu yüzden kesinlikle vereceğiniz bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır.

Bartın Belediyesi Hilal Kart Yardımı

Kişilerin yardım almak amacıyla en çok merak ettikleri şeylerden birisi de Hilal kart yardımı olmaktadır. Bu kısa süre önce başlanan yardım ile belediye muhtaç insanlara Hilal kart dağıtımı yapmaktadır. İhtiyaç sahibi olan halk bu kartı kullanarak temel ihtiyaçları doğrultusunda marketlerden alışveriş yapabilmektedir. Bu kartın kullanılması ile Bartın belediyesi kendi temel ihtiyaçlarını halkın kendisinin oluşturmasını hedeflemektedir. Bu Hilal kart dağıtımları şu an pandemi döneminde de devam etmektedir. Siz de Hilal kart başvurusu yapmak için belediye binasına gidebilir burada başvuru formunu doldurup talepte bulunabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.