Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama 2023; Belediye yardımları halk için çalışarak büyük umut haline gelmektedir. Son zamanlarda işsiz sayısı oluşan ekonomik durumlardan fazlalaşmaya başladı. Ailede...

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama 2023; Belediye yardımları halk için çalışarak büyük umut haline gelmektedir. Son zamanlarda işsiz sayısı oluşan ekonomik durumlardan fazlalaşmaya başladı. Ailede çalışmayan kişi ve yetersiz gelir kaynağı olunca temel gıda ihtiyaçları da karşılanmakta zorluk çekilmektedir. Bu durumda aile içi huzur daha da azalmaya gitmektedir. Bu konuda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yaptığı yardımlarıyla birlikte ihtiyaç durumuna düşen ailelere yardım elini uzatmaktadır. Bu sayede toplum yapısını koruyarak daha sağlam aile yapısını oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu tür ihtiyaç yardımlarını oluşturan İletişim Merkezi üzerinden başvurularınızı sağlayabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara daha fazla yanında olmak yardımcı olmak için iletişim merkezi kurmuştur. İletişim merkezinden ulaşım sağlayarak istediğiniz yardım hakkında bilgi ve başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İletişim merkezi numarası olarak 153 veya 444 40 10 numarayı arayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Çağrı merkezine ulaştığınızda olan halinizi anlatarak yardım isteyebilirsiniz. Çağrı merkezi sizin için gerekli işlemleri başlatacak ve başvurunuzu sağlamış olacaktır. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir? Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım kültürünü kökleştirici çalışmalar yapmak, sosyal ve ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan kişilere yardım hizmetlerini (Sosyal Ekonomik Destek vb.) koordine etmek ve desteklemek hizmet etmek için her çalışanını seferber etmiş bir belediyedir.

AİLE VE TOPLUM HİZMETLERİ Aile yapısının ve değerlerinin korunması, güçlendirilmesi ve ailenin sosyal refahının artırılması adına hizmetler yürütmek, aile içi şiddet ve istismar, töre cinayetleri, intihar ve benzeri sorunları nedenleri ve sonuçları bakımından incelemek, araştırmak, bunların önlenmesine ve sorunların çözümüne yönelik aileyi destekleyici ve eğitici programlar hazırlamak ve uygulamak, ailelerin huzur ve mutluluğunu tehdit eden kötü alışkanlık ve bağımlılık sorunlarını çözümleme hizmetleri tarafımızdan yürütülmektedir.
ÇOCUK HİZMETLERİ Çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunması ve sağlıklı gelişimi için gerekli önleyici ve telafi edici mekanizmaları oluşturmak ve uygulamaya koymak, geçici ya da sürekli olarak aile ortamından mahrum kalan veya yüksek yararı ailesinin yanında bulunmamayı gerektiren çocuklara, özel bakım ve koruma hizmeti sunmak,   Çocuk Koruma Kanununda belirlenen tedbirleri yürütmek ve koordinasyonunu sağlamak hizmetlerimiz arasındadır.
KADININ STATÜSÜ Kadına karşı ayrımcılığın önlenmesi, kadının insan haklarının ve toplumsal statüsünün korunması ve geliştirilmesi, kadına yönelik her türlü şiddet, töre ve namus cinayetleri, taciz ve istismarın önlenmesi için çalışmalar yapılması, sağlık, eğitim, kültür, çalışma ve sosyal güvenlik başta olmak üzere bütün alanlarda kadınların ilerlemesini sağlayıcı hizmetlerimiz bulunmaktadır.
ENGELLİ HİZMETLERİ Engelliliğin önlenmesi ile engellilerin eğitimi, istihdamı, evde bakımı, rehabilitasyonu, ayrımcılığa uğramadan insan haklarından yararlanarak toplumsal hayata katılmaları, engellilerin sorunlarını araştırmak ve çözüm yollarını bulmak,
YAŞLI HİZMETLERİ Yaşlıların ve bakıma muhtaç kişilerin, yaşamlarını evlerinden ve sosyal çevrelerinden ayrılmadan sürdürebilecekleri sosyal desteklerin verilmesi için gerekli mekanizmaları kurmak, boş zamanlarının etkili bir biçimde değerlendirilmesi sağlamak hizmet gruplarımız arasında yer almaktadır.
ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİ HİZMETLERİ Şehit yakınları ve gazilerin ekonomik, sosyal ve kültürel bakımdan desteklenmesi ve toplumdan kopmaması amacıyla çalışmalar yürütmek, bu konuda toplumsal duyarlılığı güçlendirici faaliyetler yapmak, şehit yakınları ve gazilerin istihdam sorunlarının giderilmesi ve sosyal güvenlik haklarının geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yürütmek başlıca görevlerimizdendir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir ?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir ? Talep edilen yardımın türüne göre kişinin dahil olacağı yardım grubu değişkenlik göstermektedir.
  • Yardıma muhtaç, yoksulluk ve yoksunluk içindeki bireylerin, bakıma ve korunmaya muhtaç çocuklar
  • Şiddete maruz kalmış kadınların korunması ve ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik yapılan çalışmalar.
  • Engellilerin toplum içerisinde engelsiz bir yaşam sürdürmelerine için yapılan yardımlar.
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu yaptığınızda talebiniz için yardım formu doldurulması gerekmektedir. Bu formu çağrı merkezi destek birimi tarafından doldurulacaktır. Telefon üzerinde size sorular sorularak bu formu doldurmaktadır. Başvuru formunda yer alan sorulara doğru şekilde cevaplamanız gerekmektedir. Ekipler tarafından başvurular incelendiği için doğrulama durumuna düşmektedir. Doğrulama olarak yanlış bilgiler yer alıyorsa başvurunuz iptal olmaktadır. Bu yüzden yönetilen sorular net bir şekilde cevaplamanız gerekir. Ayrıca Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne ait internet sitesi

https://www.balikesir.bel.tr/

adresinden de başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaptığınızda yoğunluktan dolayı cevap süreyi gecikmektedir. Yer alan durum hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Balıkesir Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezine tekrar arama yaparak durum hakkında bilgilendirme alabilirsiniz. Başvuru sürecinde verdiğiniz iletişim bilgilerinden geri arama yapılacaktır.

Balıkesir Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu ; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Halk Sağlığı  İl Müdürlüğü sağlıklı nesillerin yetişmesi amacıyla  anne adaylarına süt dağıtım projesine ortak oldular. Balıkesir'de her yıl yaklaşık 5 bin anne adayına ücretsiz olarak 24'er litre süt dağıtımı için yapılan yardımdan faydalana bilmek için, Balıkesir Süt Yardımı olarak Halk Sağlığı Merkezine giderek başvuruda buluna bilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım ve istek hattı numarası olarak 444 40 10 veya 153 numaralı hattan ulaşım sağlayarak destekte bulunabilirsiniz. Çağrı destek birimine ulaştığınızdan itibaren gerekli yardım ilgili sorular sorulacaktır. Yardım almak istediğiniz konuyu çekinmeden belirterek detaylı bilgilendirme alabilirsiniz. Dönemsel olarak yapılan yardımlar hakkında bilgi edinme hakkınızı kullanarak bilgi alabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için şahsen ikamet ettiğiniz Belediyenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğüne başvuruda bulunabileceğniz gibi,  e-Devlet üzerinden başvuruda yapabilirsiniz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi e-devlet yardım başvurusu için

 https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671

linkine tıklayarak giriş yaptıktan sonra başvurunuz yapabilir, daha sonrasından başvuru durumunuzu öğrenmek için sorgulama yapabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Paketi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım paketi içerisinde bulunan erzaklar sayesinde ailelerin yüzü gülmeye devam etmektedir. Yardım paketleri dönemsel olarak yapılarak belli zamanlarda verilmektedir. Bu tür yardım paketleri hakkında devamlılığı hakkında bilgi almak için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi üzerinden arama yaparak bilgi edinebilirsiniz. Başvurunuzu sağlayarak detaylı incelemeler sonucunda olumlu olması halinde getirilecektir. Yardım paketi temel gıda malzemeleri verilerek ailenin o ay için kalkınmasını sağlamaktadır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Burs Başvuru

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları vakıflar ve belediye tarafından yapılmaktadır. Belediye tarafından bursları öğrenmek adına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iletişim merkezini arama yaparak burs durumu hakkında bilgi almak istediğinizi belirterek uygun olması halinde başvuru sağlanacaktır. Diğer yöntem olarak da İnternet üzerinden belli vakıflara araştırma altına alarak başvuru sağlayabilirsiniz. Vakıf burs başvurularında dikkat edilmesi gerekenler vakıfların vermiş olduğu bölümler ve başka bir kredi bursu alınmamasına dikkat edilmektedir. Genellikle verilen burslar lisans ve lisansüstü eğitimi gören kişilere verilmektedir. Burs başvurularını vakıfların olduğu sitelere giderek başvuru koşullarını inceleme yapabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Sosyal Yardım

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım hizmetleri yıl boyunca devam etmektedir. Sosyal yardımlar engelli kişilere, öğrencilere, bakıma muhtaç yaşlı bireylere gibi alanlarda Balıkesir Büyükşehir Belediye Sosyal Yardım adı altında yapmaktadır. Bu tür sosyal yardımlar hakkında bilgi ve yardım almak için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi olarak 444 40 10 numarası üzerinden ve 153 numaralı hattan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Tablet Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Tablet başvuruları öğrenciler için vermektedir. Uzaktan öğretim geçilmesiyle beraber zor durumda kalan aileler tablete erişim imkânı zor olmaktadır. Bu durumdan dolayı çocukların eğitimden geri kalmaması adına tablet başvurularını almaya başladı. Belirlenen aileler belli dönemler içerisinde tabletler dağıtılmaya devam etmektedir. Tablet başvuru durumunu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi üzerinden ya da okul müdürlüğüne sorarak bilgi alabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Neler?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımları olarak gıda yardımı, sosyal yardımı, tablet yardımı gibi alanlarda yardımlarını sürdürmektedir. Ayrıca öğrenciler için burs imkânı da dönemsel olarak sağlanmaktadır. Yardımlar hakkında bilgi almak için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi vatandaşların bilgi edinmesi ve yararlanması adına kurulan İletişim Merkezi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. İletişim numaraları olarak 153 ve 444 40 10 numaralı hattan ulaşım sağlayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum