Artvin Belediyesi Sosyal Yardım: Erzak, Gıda ve Yardım Kolisi Başvurusu

Artvin Belediyesi Sosyal Yardım: Erzak, Gıda ve Yardım Kolisi Başvurusu
Artvin Belediyesi Sosyal Yardım: Erzak, Gıda ve Yardım Kolisi Başvurusu; sunduğu çeşitli yardımlar ile ihtiyaç sahiplerine destek olmaktadır. Gıdanın yanında sağladığı para yardımı ihtiyaç sahiplerinin durumlarının değerlendirilmesi...

Artvin Belediyesi Sosyal Yardım: Erzak, Gıda ve Yardım Kolisi Başvurusu; sunduğu çeşitli yardımlar ile ihtiyaç sahiplerine destek olmaktadır. Gıdanın yanında sağladığı para yardımı ihtiyaç sahiplerinin durumlarının değerlendirilmesi sonucu düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Artvin Belediyesi yaşlıların, çocuklarının eğitim durumunu karşılayamayan ailelere, işsiz ve engelli insanlara, şehit ve gazi yakınlarına her yıl ayırdığı bütçe ile 20 binden fazla ailenin yardımına koşmaktadır.

Artvin Belediyesi Hangi Sosyal Yardımlarda Bulunuyor?

Pandemi sürecinin dışında da her yıl düzenli olarak yapılan yardımların içinde gıda, kira, yakacak ve kırtasiye yardımı yapılmaktadır. Kirasını ödemekte güçlük çeken insanların kirası karşılanmakta, giyecek kıyafeti olmayanlara giyecek desteği sağlanmakta, geçimi için paraya ihtiyacı olmayan insanlara para desteği sağlanmakta, özellikle pandemi döneminde çocuklarının eğitim masrafları için yeterli güce sahip olmayan aile ve çocuklara kırtasiyeden oyuncağa kadar tüm ihtiyaçları karşılanmaktadır. Eşini kaybeden kadınlara ve velayeti kendisinde olan çocuklarına destek sağlanırken, şehit ve gazi yakınları için gerek gıda gerek akdi gerekse sağlık ile ilgili tüm yardımlar yapılmaktadır.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artvin Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Artvin Belediyesi’nin sağladığı yardımlardan yararlanmak için 0(466) 212 37 11 telefon numaralarını kullanmak mümkündür. Bunun yanı sıra Artvin Belediyesi resmi web sitesinde irtibat formu bölümü bulundurmaktadır. Bu bölümü doldurmanız sonucu yetkili kişilerin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Telefon veya web sitesinden ulaşma imkânınız olmaması durumunda size en yakın Artvin belediyesine ait belediye binalarından destek alabilirsiniz. Bizzat başvurmanız durumunda kişisel bilgilerinizin ve maddi gelir durumunuzu bildiren bölümü doldurarak ihtiyacınız olan yardım desteğini almak için gerekli adımları atmış olursunuz.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Artvin Belediyesi yardım başvurusu sorgulama, web sitesi

https://artvin.bel.tr/

veya belediyeyi ziyaret ederek yaptığınız yardım başvuruları sonucunda durumunuz değerlendirilecek ve ihtiyaç sahibi olduğunuza kanaat getirildikten sonra gerekli yardımlardan yararlanmanız mümkün olacaktır. Bu yardımların sonucuna 0(466) 212 37 11 nolu Artvin Belediyesi’nin telefon numaralarından ya da Artvin Belediye binasına bizzat giderek öğrenmeniz mümkündür. Bu yardımlardan yararlanmak için başvuru formundaki bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması önemlidir. Bilgilerin hatalı olması, gerçek hak sahiplerinin yararlanabileceği faydaları gasp etmenize neden olurken, gerçek durumun tespiti sonucu cezai işlem uygulanması doğabilmektedir.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Artvin Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; Artvin belediyesine bizzat gidip görüşme imkânınız olmaması halinde 0(466) 212 37 11 telefon numarasından ulaşmanız mümkün olmaktadır. Gerekli tüm bilgilere ve desteğe bu numaradan ulaşabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Artvin Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Artvin Belediyesi yardım başvuru formu, birçok yardıma muhtaç insan arasından her yıl ayırabildiği bütçe nedeniyle bazı insanlara destek olabilmektedir. Bunun ayrımını yapabilmek adına başvuru sırasında fakirlik belgesi, öğrenci belgesi gibi yardım durumuna göre belgeler istemekte ve yardım başvuru formu doldurulmasını talep etmektedir. Doldurulan formların değerlendirilmesi ve çeşitli incelemelerin yapılması sonucu yardımlardan yararlanılabilmektedir.

Artvin Belediyesi Beyaz Masa Telefon Numarası

Artvin belediyesi, yoksul zengin ayırmadan tüm halkının menfaatini düşünmektedir. Daha iyi bir Artvin belediyesi ve daha mutlu bir Artvin halkı oluşturmak için tüm vatandaşlarının şikâyet ve önerilerini değerlendirmek adına Beyaz Masa desteği sağlamaktadır. 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz Beyaz Masa, yetkili kişilerin desteği ile zor durumda olduğunuz her konuda sizlere yardım sağlamaktadır.

Artvin Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Artvin belediyesine yardım başvurusunda

bulunan kişilerin durumları değerlendirilerek, belirlenen bütçe sınırlarınca gerekli yardımları sağlamaktadır. Birçok yardıma muhtaç insan olması ve yapılan başvurularda kötü niyetli insanların ayrıştırılabilmesi için gerekli araştırmalar yapılmakta ve şartlar belirlenmektedir. Yapılan başvurularda, kişilerin aylık kazançlarının yeterli olmaması, engelli olmaları nedeniyle çalışamamaları, işsiz olmaları, eşinden ayrılması veya dul kalması sonucu zor durumda olunması, yeni doğan çocuklarının bakımının sağlanamaması sonucu gerekli yardımlar yapılmaktadır.

Artvin Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Artvin Belediyesi sosyal yardım kartı; Günlük yemek ihtiyacını karşılamakta güçlük çeken insanların yemek ihtiyaçlarını karşılamaları için yemek kartı dağıtan Artvin belediyesi bunun yanında 65 yaş üstü yaşlı hastaların, engelli kişilerin ve dışarı çıkmakta zorluk çeken kişilerin yemek ihtiyacını karşılamaktadır. Dışarı çıkıp bu yemek yardımından yararlanamayan kişilerin evlerine sıcak yemek yardımı da yapılmaktadır. Eve giriş çıkışların sınırlandırılması sonucu pandemi döneminde dışarıdan alınan yemek ve temizlik yardımı kısıtlanan kişilere belediye temizlik yardımı da sağlamaktadır. Aynı zamanda Akıllı sayaç kullanan kişilerin veya su kontörü biten kişilerin suları kesilmeden ücretsiz kontör desteği sağlanmaktadır.

Artvin Belediyesi Gıda Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artvin Belediyesi gıda kolisi başvurusu; İhtiyaç sahiplerinin günlük yemek ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli bakliyat ve besin desteği sağlayan Artvin belediyesi, kişilerin durumlarının tespit edilmesi sonucu görevlendirdiği araçlar ve Vefa Sosyal Destek grubu üyesi ile yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Bu yardımın yanı sıra, dışarı çıkmakta güçlük çeken kişilerin, 153,155 ve 156 telefon numaralarına ulaşarak, market alışverişinin yapılmasını sağlarken aynı zamanda banka, kira gibi ödemelerinin yapılmasını da sağlamaktadır. Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım Yapılan işlemlerinin bir ücreti olmazken, yapılan alışveriş tutarı ve diğer ödemeleri kişilerden sağlanmaktadır. Durumlarının olmaması sonucu yapılan gıda ve maddi yardımlar diğer yardım alanlarına girmektedir. Artvin Belediyesi erzak yardımı başvurusu yaparak da temel gıda ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır. Erzak yardımı ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra inceleme süreci başlayacaktır. İnceleme süreci tamamlandıktan sonra belediyede görevli personel aracılığıyla erzak yardımınız adresinize gelmektedir.

Artvin Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Artvin Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak için belediyenin hizmet binasına giderek gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sırasında sizden istenen belgeleri eksiksiz ve tam olarak götürmeniz gerekiyor.

 • SYDV Başvuru Kayıt Formu (İlk defa başvuru yapılıyorsa)
 • Başvuru Dilekçesi
 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (ilk defa başvuru yapılıyorsa)

Artvin Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Artvin Belediyesi maddi yardım başvurusu yapmak için bazı şartlara uygun olmanız gerekiyor. İşsiz, maddi durumu olmayan, engelli, hasta, yaşlı ve kronik hastalığı olanlar başvuru yapmaları sonrasında maddi yardımdan yararlanabilecektir. Başvuru sırasında sizden bazı belgeler istenebilmektedir. Başvuru için gerekli belgeler konusunda görevli personelden bilgi almalısınız.

Artvin Belediyesi Yakacak Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi yakacak yardımı başvurusu yapmak için sizden bir takım belge istenmektedir.

 • SYDV Başvuru Kayıt Formu (İlk defa başvuru yapılıyorsa)
 • Başvuru Dilekçesi
 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (ilk defa başvuru yapılıyorsa

Artvin Belediyesi Barınma Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi barınma yardımı başvurusu yapmak için sizden istenen belgelerle birlikte başvuru yapmanız gerekiyor. Barınma yardımı ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılmaktadır. Evsiz, kimsesiz olan vatandaşlarımıza yapılan yardımdır.

 • SYDV Başvuru Kayıt Formu (İlk defa başvuru yapılıyorsa )
 • Başvuru Dilekçesi
 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (ilk defa başvuru yapılıyorsa )
 • Barınma ihtiyaç Raporu/Varsa hasar tespit Raporu/Kira Kontratı
 • Müracaat sırasında gerekebilecek evraklar

Artvin Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi para yardımı başvurusu sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar, maddi imkanı olmayanlar ve dar gelirli vatandaşlara yönelik yapılan maddi yardımdır. Para yardımından yararlanmak için başvuru esnasında sizden belge istenmektedir.

 • SYDV Başvuru Kayıt Formu (İlk defa başvuru yapılıyorsa )
 • Başvuru Dilekçesi
 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (ilk defa başvuru yapılıyorsa )

Artvin Belediyesi Yaşlı ve Engelli Maaşı Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi yaşlı ve engelli maaşı yardımı başvurusu için sizlerden istenen belgelerle birlikte başvurunuzu yapmanı gerekiyor.

 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (ilk defa başvuru yapılıyorsa)
 • Başvuru Dilekçesi
 • Engelli maaşı için engelli raporu
 • Müracaat sırasında gerekebilecek evraklar

Artvin Belediyesi Eğitim Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi eğitim yardımı başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlarını başvuru esnasında belgeleri teslim etmeniz gerekiyor.

 • SYDV Başvuru Kayıt Formu (İlk defa başvuru yapılıyorsa )
 • Başvuru Dilekçesi
 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (ilk defa başvuru yapılıyorsa )
 • Öğrenci Belgesi

Artvin Belediyesi Özürlü Engelli İhtiyaç Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi özürlü engelli ihtiyaç yardımı başvurusu sayesinde ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara yönelik yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlara başvuru yapmak için bazı belgelerin teslim edilmesi gerekiyor.

 • SYDV Başvuru Kayıt Formu (İlk defa başvuru yapılıyorsa )
 • Başvuru Dilekçesi
 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (ilk defa başvuru yapılıyorsa )
 • Medikal Malzeme kullanımı gerektiğine dair Sağlık Kurulu Raporu
 • Sosyal Güvenlik Kurumuna tabi olanlardan malzeme bedelinin, tabi olduğu kurumca karşılanmadığına dair belge
 • Engelli Raporu

Artvin Belediyesi Şartlı Sağlık ve Eğitim Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi şartlı sağlık ve eğitim yardımı başvurusu yaparken sizden istenen belgeleri teslim etmeniz gerekiyor.

 • SYDV ŞNT Başvuru Formu(İlk defa yapılan başvuruluyorsa)
 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (evli ise kendisinin ve eşinin) (İlk defa başvuruluyorsa)
 • Öğrenci Belgesi (eğitim gören çocuk varsa)
 • Çocukların Kimlik Fotokopisi Not: Başvurular Ağustos-Eylül ve Ekim aylarında alınır. İlk incelemede olumsuzluk görülmeyen başvurular değerlendirilmek üzere en geç 14 gün içinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğüne gönderilir.
 • Müracaat sırasında gerekebilecek evraklar

Artvin Belediyesi Doğal Afet Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi doğal afet yardımı başvurusu yaparak olası bir doğal felakette deprem, yangın, sel, fırtına, tsunami gibi yardım yapıyor. Başvuru yaparken sizden istenen belgeleri telsim etmeniz gerekiyor.

 • SYDV Başvuru Kayıt Formu (İlk defa başvuru yapılıyorsa )
 • Başvuru Dilekçesi
 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi
 • Hasar tespit raporu, yangın raporu vb.

Artvin Belediyesi Terör Zarar Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi terör zarar yardımı başvurusu sayesinde, terör tarafından zarar gören vatandaşlara yönelik yardım yapılmaktadır. Başvuru sırasında belgeleri teslim etmeniz gerekiyor.

 • SYDV Başvuru Kayıt Formu (İlk defa başvuru yapılıyorsa )
 • Başvuru Dilekçesi
 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi
 • Terör zararı tespit tutanağı

Artvin Belediyesi Proje Destekleri Başvurusu

Artvin Belediyesi proje destekleri başvurusu sayesinde girişimci vatandaşlara yönelik destek veriyor. Başvuru yapmak isteyen girişimcilerin başvuru sırasında evraklarını eksiksiz teslim etmesi gerekiyor.

 • Fayda sahibi başvuru formu.
 • Proje hazırlama formatı.
 • Proje başvuru formu. Not: Proje Destek başvurularının uygunluğu Mütevelli Heyeti tarafından en geç 30 gün içinde karar bağlanır. Uygun olduğu görülen projeler değerlendirilmek üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğüne gönderilir.

Artvin Belediyesi Genel Sağlık Sigortası Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi genel sağlık sigortası yardımı başvuru yapmak için sizden istenen belgelerle birlikte başvuru yapabilirsiniz.

 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (ilk defa başvuru yapılıyorsa )
 • Müracaat sırasında gerekebilecek evraklar

Artvin Belediyesi Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Sosyal Yardım Başvurusu

Artvin Belediyesi eşi vefat etmiş kadınlara yönelik sosyal yardım başvurusu sayesinde dul kadınlara yardım yapılmaya devam ediliyor. Başvuru sırasında sizden istenen belgelerle birlikte başvuru yapmanız gerekiyor.

 • Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (ilk defa başvuru yapılıyorsa)
 • Başvuru Dilekçesi
 • Engelli maaşı için engelli raporu
 • Müracaat sırasında gerekebilecek evraklar

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum