Ankara Büyükşehir Belediyesi 500 TL Yardım Başvurusu 2023 Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi 500 TL Yardım Başvurusu 2023 Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Ankara Büyükşehir Belediyesi 500 TL Yardım Başvurusu 2023 Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Mansur Yavaş 500 tl Destek. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardımları. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama. Ankara...

Ankara Büyükşehir Belediyesi 500 TL Yardım Başvurusu 2023 Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Mansur Yavaş 500 tl Destek. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardımları. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi 500 TL Yardım Başvurusu 2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi 500 TL Yardım Başvurusu. 500 tl yardım nasıl alınır? Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında dar gelirli ailelere ve yardıma muhtaç vatandaşlara 500 TL nakit para yardımında bulunmaktadır. Bu bağlamda Ankara Büyükşehir Belediyesi 500 TL yardım başvurusu birçok kişi tarafından merak edilen konulardan bir tanesidir. Belediye tarafından bazı başvuru merkezleri belirlenmiş ve bu merkezlerin sayısı yakın zamanda 13’e çıkartılmıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesi 500 TL Yardım Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi

tarafından verilen 500 TL yardıma başvuru yapabilmek için şu merkezleri ziyaret ederek form doldurabilirsiniz:

 • Akyurt AYM
 • Altındağ AYM
 • Araplar AYM
 • Bala Gençlik Merkezi
 • Elmadağ Gençlik Merkezi
 • Kahramankazan AYM
 • Kızılcahamam Gençlik Merkezi
 • Kuşcağız AYM
 • Mamak Gençlik Merkezi
 • Ortapınar Yenikent Gençlik Merkezi
 • Yahyalar AYM
 • Ayaş AYM
 • Kalecik AYM

Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra 7 gün içerisinde vatandaşlara geri dönüş yapılmaktadır. Eğer başvurunuz olumlu olarak sonuçlanırsa, 500 TL yardım her ay Başkent Kart bakiyenize yüklenecektir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardımları 2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi yardımları aşağıda sıralanmıştır.

 • Gıda ve temizlik malzemesi yardımları
 • Kömür ve odun gibi yakacak yardımları
 • Ekmek yardımı
 • Sıcak yemek yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Giyim ve eşya yardımı
 • Kırmızı et yardımı
 • Nakit para yardımı

Yukarıda yer alan yardımlar, sosyal yardım başvurusu olumlu olarak sonuçlanan vatandaşların Başkent Kartlarına bakiye olarak yüklenmektedir. Vatandaşlar anlaşmalı iş yerlerine giderek bu karttaki bakiyeyi kullanabilirler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında birçok girişimde bulunmaktadır. Belediye ekipleri yardıma muhtaç vatandaşların başvurularını inceleyerek uygun gördükleri kişilere çeşitli yardımlar ulaştırmaktadır. Bu yardımlar Başkent Kart adı verilen çipli bir kart içerisine bakiye olarak yüklenir. Bu bakiye anlaşmalı iş yerlerine giderek kolayca kullanılabilir. Dar gelirli aileler ve yardıma muhtaç vatandaşlar Başkent Kart alabilmek için gerekli şartları sağlamalılardır. Muhtaçlık sınırının altında kalanlar, engelliler ve herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayanlar bu yardımdan kolaylıkla faydalanabilir. Daha fazla bilgi ve başvuru işlemleri için ALO 153 Mavi Masa hattını arayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama 2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemleri için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunur. Başvurunuz sonuçlandırıldıktan sonra tarafınıza kısa mesaj gönderilmektedir. Ancak 7 gün içerisinde bir kısa mesaj almadıysanız, ALO 153 numaralı hattı arayarak bilgi almanız mümkündür. Bunun yanı sıra belediye binasını ziyaret ederek de başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

E-devlet

üzerinden de başvuru sonucunu öğrenmek mümkündür. Bunun için öncelikle e-devlet hesabınıza giriş yapmalı ve arama kısmına ‘’Ankara Büyükşehir Belediyesi’’ yazmalısınız. Ardından karşınıza gelen ekranda yardım sonuçları ile alakalı sekmeye tıklayarak başvuru sonucunuzu dakikalar içerisinde öğrenebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra 0 312 153 00 00 numaralı WhatsApp destek hattına mesaj atarak da yanıt alabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Nasıl Alınır 2023?

Ankara’da ikamet eden ve çeşitli nedenlerden ötürü muhtaçlık sınırının altında yaşayan kişi veya aileler, Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım kartı nasıl alınır sorusunun yanıtını merak etmektedir. Bu kartı alabilmek için öncelikle bir başvuruda bulunmanız gerekecektir. Yukarıda verilen merkezlere giderek başvuruda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda online platformlar yardımıyla da başvuruda bulunabilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Başkent Kart’a başvurabilmek için internet tarayıcınızdan

https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru

adresine gidebilirsiniz. Burada yer alan formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız durumunda kısa süre içerisinde tarafınıza geri dönüş yapılacak ve olumlu sonuçlanan başvurular için ne yapmanız gerektiği belirtilecektir. Daha fazla soru ve destek için ALO 153 Mavi Masa hattını arayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi maddi ve sosyal yardımları için hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.