devlet ödemeleri

Maddi YardımMaksimum Haber

Başarı teşvik programı başvuru. 5500 TL Destek

Başarı teşvik programı başvuru 2023. Lise Üniversite Başarı Teşvik Programı 5500 TL Yardım Başvurusu Başladı. Lise Üniversite 5500 TL Yardım Başvurusu. Üniversite Öğrencilerine 5500 TL Destek Başvurusu. Lise Öğrencilerine 5500 TL Destek Başvurusu. 5500 TL Yardım Nasıl Alınır? 

Lise Üniversite 5500 TL Yardım Başvurusu 

Lise Üniversite Başarı Teşvik Programı 5500 TL Yardım Başvurusu Başladı. Lise Üniversite 5500 TL Yardım Başvurusu. Üniversite Öğrencilerine 5500 TL Destek Başvurusu. Lise Öğrencilerine 5500 TL Destek Başvurusu. 5500 TL Yardım Nasıl Alınır? 

2022 yılında vatandaşları en çok zorlayan konuların başında gelen enflasyon ve zam sorununa değinen  Başkan Recep Tayyip Erdoğan, sosyal yardım alan ailelerin devlet okullarında okuyan çocuklarına yönelik hazırlanan “Başarı Teşvik Programı” Kapsamında lise ve üniversite öğrencilerine destek olacağını açıkladı.

Başarı teşvik proğramı Başvuru Nasıl Yapılır?

Başarı teşvik proğramı başvuru nasıl yapılır? Sosyal yardım alan ailelerin devlet okullarında okuyan ve dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencilerine net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar, yüksek öğretim öğrencilerimize net asgari ücret kadar dönem arasında yapılacak şekilde başarı desteği verecek.

Ayrıca dört yıllık örgün yüksek öğretim kurumlarını kazanan aynı kapsamdaki öğrencilerimize aylık 100 lira destek ödemesi yapılacak. Sosyal yardım alan meslek lisesi öğrencileri ve lise sonrası meslek kursuna giden öğrenciler de asgari destek ücreti alabilecek.

Ayrıca işe girmek için merkezi sınav ve yarışmalara giren kişilerinde ihtiyaçları karşılanacak. Özel okullarda okuyan öğrenciler bu destekten faydalanamayacak. 

5500 tl ogrenci destegi basladi
5500 tl ogrenci destegi basladi

Üniversite Öğrencilerine 5500 TL Destek Başvurusu 

Devletin öğrenciler için olan bu yardımında, 5500 TL tutarındaki asgari ücret yardımını sadece üniversite öğrencileri alabilecek.

Yüksek öğretim öğrencilerine net asgari ücret verilecek ve ödemeler dönem arasında yapılacak. Aynı zamanda dört yıllık örgün eğitim kurumlarını kazanan öğrencilere her ay 100 lira destek verilecek. 

5500 TL öğrenci desteğinin detaylarını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açıklaması bekleniyor. 

Lise Öğrencilerine 5500 TL Destek Başvurusu 

Devletin yaptığı bu yardımdan sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının alacağı ödemde, sınıfta dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencilerine net asgari ücretin yüzde 60’ı ödenecek. 2022 yılında net asgari ücret 5.500 TL olarak belirlenmiş olduğu için bu durumda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 3.3300 TL ödeme alacak.

Asgari ücretin fiyatı değişeceği için bu fiyatta değişecektir. ‘Başarı Teşvik Programı’ adı verilen teşvikte öğrencilerin sınıflarında dereceye girmesi şartı istenecek. Sosyal yardım alan ailelerin meslek lisesi mezunu öğrenciler ile lise sonrası meslek edindirme kurslarına giderek iş hayatına atılacak gençler de net asgari ücrete orantılı destek alacaktır. 

5500 TL Yardım Nasıl Alınır? 

Milli Eğitim Bakanlığı veya Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yapılacak tespitlerle başarılı olan öğrencilere ödeme yapılacak.

Başvuru süreciyle ilgili detaylar yönetmeliğin çıkmasıyla belli olacak. Başvurular için herhangi bir açıklama olmadı.


4/5 - (248 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

10 Yorum

 1. 4 Çocuk
  Annesiyim
  2
  Öğrencim
  Var
  Kiradayım. Ev
  Hanım yim.sizden cucuklarim
  Içın
  Yardım
  Istiyory m

 2. 4 çocuğumda okuyor biri lise 10 biri de 8 de
  Diyeri 5 diyeri 2 de okuyor yardım edermisiniz

 3. 3 okuyanın çocuğum var bir tanesi 6 sınıf bir tanesi 4 sınıf bir tanesi ikinci sınıf
  Yardımı için

 4. 4 nüfuslu bir aile. Var, evde çalışan yok sosyal yardimla geçiniyorum, ilk okula giden oğlum için eğitim yardımı istiyorum,

 5. 5 çocuğum var kirada oturuyorum çalışamıyorum. Kocam hasta 1 çocuğumun çalıştığı 1500 teleyle geçinemiyoruz sizden lise de okuyan çocuğum için yardım istiyorum

 6. Keşke saglıgım olaydı sizden yardım istemeseydim calışır kimseye muhtaç olmazdım Şanlıurfa da tek başıma yaşamaktayım yevmiyeli işçi olaraktan çalışıyorum işsizim şuan saglık problemi yaşıyorum amaliyat olmam gerek kiramı karşılayamaz hale geldim maddi destek ihtiyacım var saglıgıma kavuşasıya kadar maddi destek istiyorum

 7. Merhaba iki çocuğum okula gidiyorlar kızım 6 .sınıfa gidiyor oğlum liseye gidiyor çocuklarımın okuması için yardımcı olun çocuklarım iicn yardım istiyorum

 8. 11 sınıfa gidiyorum hem takdir hem onur belgesi aldım kardeşim de takdir aldı bu yardımdan faydalanmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu