Faizsiz Kredi

Faizsiz Kredi
Faizsiz Kredi Nedir?Sizlerin de bildiği üzere ekonomik sıkıntıları giderebilmek amacıyla bankalardan kredi almak mümkündür. Bu krediler genellikle belli bir faiz işlenerek müşterilere verilir. Ancak bazı bankalar zaman zaman kampanya...

Faizsiz Kredi Nedir?

Sizlerin de bildiği üzere ekonomik sıkıntıları giderebilmek amacıyla bankalardan kredi almak mümkündür. Bu krediler genellikle belli bir faiz işlenerek müşterilere verilir. Ancak bazı bankalar zaman zaman kampanya hazırlayarak faizsiz kredi verebilmektedir. Faizsiz kredi nedir sorusu ise nakit paraya ihtiyaç duyan ve bu doğrultuda kredi çekmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Faizsiz kredi, adından da anlayabileceğiniz üzere ana paraya faiz işlemeden geri ödenebilen kredidir. Örneğin bir bankadan 50,000 TL faizsiz kredi aldıysanız, geri ödemelerinizin toplamı 50,000 TL’yi geçmeyecektir. Faiz oranı sıfırdan fazla olan kredilerde ise geri ödeme tutarı 50,000 TL’nin üzerinde olur. Özellikle enflasyonun yüksek olduğu dönemlerde faizsiz kredi almak sizler için çok daha avantajlı olacaktır. faizsiz kredi veren bankalar faizsiz kredi veren bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Günümüzde faaliyet gösteren bazı bankalar, müşteri çekmek ve kendini tanıtmak amacıyla faizsiz kredi vermektedir. Bu sayede hem bankanın müşterisi artmakta hem de kişilerin nakit ihtiyaçları karşılanmaktadır. Faizsiz kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir:

Yukarıda sıralanan bankalar, zaman zaman sıfır faizli kredi imkanı sağlamaktadır. Bu bankalar tarafından yapılan duyuruları takip ederek belirlenen tutara kadar sıfır faizli kredi çekebilirsiniz. Aynı zamanda Ziraat Bankası ve Halkbank gibi kamu bankaları da bazı dönemlerde sıfır faizli kredi verebilmektedir. Ancak bu bankalar genellikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlara ve işçilere sıfır faizli kredi verir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar İçin https://www.devletodemeleri.com/en-kolay-kredi-veren-bankalar/ Tıklayın.

Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar

Bankaların bazı dönemlerde müşterilerine sıfır faizli kredi verdiklerinden söz etmiştik. Sıfır faizli kredi veren bankalar arasında en çok dikkat çekeni ise ING’dir. ING, halihazırda hesabı bulunan müşteriler ile yeni hesap açan müşterilere sıfır faizli kredi vermektedir. Aynı zamanda kredi notuna göre faiz oranı belirleyen bu banka, nakit para ihtiyacı olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Sıfır faizli kredi veren bankalara Akbank, Garanti BBVA, Ziraat Bankası, Halkbank, Denizbank ve Yapı Kredi örnek olarak gösterilebilir. Bu bankalardan sıfır faizli kredi alabilmek için tek yapmanız gereken şubeyi ziyaret etmek ve başvurunuzu iletmektir. Başvuru sonuçları genellikle dakikalar içerisinde belli olarak tarafınıza iletilir.

Faizsiz Kredi Nereden Alabilirim?

Faizsiz kredi nereden alabilirim sorusu, nakit paraya ihtiyaç duyan ve faiz ödemeden kredi çekmek isteyen kişiler tarafından pek çok kez sorulur. Günümüzde bazı bankalar müşteri çekebilmek için sıfır faizli kredi vermektedir. Bu bankalar ING, Akbank ve Yapı Kredi olarak sıralanabilir. Faizsiz kredi alabilmek için bu bankaların şubelerini ziyaret etmeli ve başvuruda bulunmalısınız. Bahsedilen bankalar sıfır faizli krediyi yalnızca belirli dönemlerde vermektedir. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce faizsiz kredi verildiğine dair duyuruları takip etmeniz gerekir. Eğer banka tarafından bu tür bir açıklama görürseniz, vakit kaybetmeden şubeler üzerinden başvuruda bulunmanız gerekecektir.

Devlet Faizsiz Kredi Veriyor mu?

Devlet faizsiz kredi veriyor mu sorusunun yanıtına gelecek olursak, devlet bankalarının da zaman zaman faizsiz kredi verdiğini söyleyebiliriz. Özellikle ekonomik sıkıntıların giderek arttığı günümüzde kamu bankaları zor durumda olan vatandaşlara faizsiz kredi verebilmektedir. Bu kredilerden faydalanabilmek için banka tarafından yapılan duyuruları takip etmeli ve en kısa süre içerisinde başvuruda bulunmalısınız. Faizsiz kredi bazı şartları sağlayan kişilere verilmektedir. Bu krediyi alabilmek için kredi notunuzun yüksek olduğundan ve yeterli düzeyde gelir elde ettiğinizden emin olmanız gerekir. Tüm şartları sağlamanız durumunda online bankacılık üzerinden veya şubeleri ziyaret ederek dilediğiniz gibi kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Maddi Yardım Başvurusu İçin

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.