Devlet Destekli Kredi Hangi Bankalar Verir?

Devlet Destekli Kredi Hangi Bankalar Verir?
Devlet Destekli Kredi Hangi Bankalar Verir? Başvuru FormuKredi ihtiyaçlarının artış göstermesiyle birlikte pek çok vatandaş daha avantajlı bir şekilde kredi almak adına devlet destekli kredi hangi bankalar verir? Sorusunun cevabını...

Devlet Destekli Kredi Hangi Bankalar Verir? Başvuru Formu

Kredi ihtiyaçlarının artış göstermesiyle birlikte pek çok vatandaş daha avantajlı bir şekilde kredi almak adına devlet destekli kredi hangi bankalar verir? Sorusunun cevabını araştırıyor. Son derece avantajlı olan ve devletin de destek vererek vatandaşa yardımcı olduğu devlet destekli krediler hakkında pek çok görüş bulunmaktadır. Devlet destekli kredi alan vatandaşlar almış oldukları bu krediyi daha uzun vade içerisinde ödemekte ve bireysel harcamaları ile ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Bu kredinin ödenmesi için az bir zaman verilmediği için uzun süre içerisinde kredinin giderilmesi ve devletin de katkısı alınarak zor durumda kalınmaması mümkündür. Ancak devlet destekli kredi alınması durumunda kredinin alındığı bankaya göre ödeme süresinde değişiklik görülebilmektedir. Peki, devlet destekli kredi var mı?

Devlet Destekli Kredi Var mı?

Devlet, kredi almak isteyen ancak direkt ödeme gerçekleştiremeyecek olan kişiler için devlet destekli kredi vermektedir. Ancak bu krediyi ilk kez duyan kişiler devlet destekli kredinin ne işe yaradığını ya da ödeme sisteminin nasıl olduğunu bilmediği için sıklıkla devlet destekli kredinin olup olmadığı hakkında sorular gündeme getirmektedir. Genel bir ifade ile devlet destekli kredi mevcuttur. Çeşitli bankalar aracılığı ile devlet destekli kredi alınabilmekte ve uzun zaman dilimi içerisinde geri ödemesi gerçekleştirilebilmektedir.

Devlet Destekli Kredi Faizi Ne Kadardır?

Devlet destekli kredi faizi hakkında merak edilen ve sıklıkla araştırılan konulardan biri de devlet destekli kredi faizi ne kadardır? Sorusu olmaktadır. Devlet destekli kredi faizi kredinin alındığı bankaya göre değişim göstermektedir. Devlet Destekli Kredi Hangi Bankalar Verir Devlet Destekli Kredi Hangi Bankalar Verir Ancak genel bir ifade ile  devlet destekli kredi alınması durumunda  6 ay kadar ödemesiz olarak  36 ay vade ve 0,49 faiz oranı ile verilen devlet destekli, temel ihtiyaç destek kredisi, 10 bin TL kadar ücret için aylık 376 TL, 7 bin 500 TL ödeme için aylık 282 TL, 5 bin TL  ödeme için ise aylık 188 TL, 3 bin TL için ise aylık 113 TL geri ödeme istenecek. Genel bir özetleme gerçekleştirilecek olursa devlet destekli kredi faizini bu şekilde açıklamak mümkün olacaktır.  Peki, devlet destek kredisi kimlere verilir?

Devlet Destek Kredisi Kimlere Verilir?

Devlet destek kredisi almak için bazı özellikleri yerine getirmek gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olunması durumunda devlet destek kredisi alınması mümkündür. Devlet destek kredisi almak için sahip olunması gereken özellikler arasında;

  • 5 bin tl gelirin altında olan kişiler,
  • Emekliler,
  • Serbest mesleğe sahip olan kişileri,
  • Orta ya da düşük gelirli kişiler,
  • Asgari ücretliler,

Yer alır. Bu gruptan birinde bulunulması durumunda devlet destek kredisi veren bankalar aracılığıyla devlet destek kredisi başvurusunda bulunmak mümkündür.

10 Bin TL Devlet Destekli Kredi Başvurusu

10 bin TL devlet destekli kredi başvurusu gerçekleştirmek için ilk olarak krediyi veren bankalara başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bazı bankalar mevcut durumunuzun krediyi ödeyebilecek kadar olduğunu kanıtlamanız durumunda 10 bin TL devlet destekli kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için ilk olarak gelir belgesi, aile durumu, T.C. kimlik numarası, sabıka kaydı gibi pek çok  belgenin hazırlanması gerekmektedir. Ancak istenilen belgeler bankadan bankaya değişim göstereceği için bu aşamada mutlaka banka ile iletişime geçilerek istenilen belgeler konusunda bilgi alınması gerekmektedir. Peki, Ziraat Bankası devlet destekli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası Devlet Destekli Kredi Başvurusu  Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası devlet destekli kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler Ziraat Bankasına giderek bireysel başvuru gerçekleştirmelidir. Aksi bir durumda bireysel başvuru gerçekleştirilmediğinde devlet destekli kredi başvurusunun yapılması mümkün değildir. Banka ile görüşme gerçekleştirilmesi ve başvurunun tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim edilmesiyle yapılmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum