devlet ödemeleri

Maddi Yardım

500 TL Öğrenci Yardımı Başladı 2023. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

500 TL Öğrenci Yardımı Başladı 2023. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. 500 TL Öğrenci Yardımı Nasıl Alınır? Öğrenci Yardımı İçin Nereye Başvurulur? Sosyal Yardımlaşma Öğrenci Parası Ne Kadar?

500 TL Öğrenci Yardımı Başladı 2023. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

500 Tl Öğrenci Yardımı. Eylül ayından itibaren eğitim öğretim dönemi başlamış olup öğrencilerin kırtasiye malzemelerine olan ihtiyacı artmıştır.

Devlet kurum ve kuruluşları ise dar gelirli ailelerin eğitim gören çocuklarına kırtasiye masraflarını karşılayabilmeleri amacıyla 500 TL öğrenci yardımı yapmaktadır. Bu kurumların başında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Vakıflar Genel Müdürlüğü gelmektedir.

Bakanlıklar ve VGM’nin dışında eğitim gören çocuklara 500 TL yardımda bulunan farklı kuruluşlar da vardır. Örneğin il ve ilçe belediyeleri ile vakıflar ve dernekler de öğrencilere para yardımında bulunur.

Bu yardımlara başvuruda bulunabilmek için ilgili kurumun hizmet binasını ziyaret etmeniz ve bir form doldurmanız gerekir. Başvurunuzun onaylanması durumunda 500 TL’lik yardım tek seferlik olmak üzere banka hesabınıza yatırılır.

500 TL Öğrenci Yardımı Başladı
500 TL Öğrenci Yardımı Başladı

500 TL Öğrenci Yardımı Nasıl Alınır?

500 TL öğrenci yardımı nasıl alınır sorusu dar gelirli aileler tarafından sıkça sorulur. Bu yardımdan faydalanabilmek için öncelikle doğru kanalları kullanarak başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet noktaları üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Başvuru alındıktan sonra tarafınıza bir inceleme yapılacak ve bu inceleme 30 gün içerisinde sonuçlandırılacaktır.

Başvurunuzun onaylanması durumunda 500 TL’lik yardım tutarı belirtilen banka hesabınıza veya PTT hesabınıza yatırılır. Sizler kimlik kartı ile birlikte banka veya PTT şubelerini ziyaret ederek bu yardım tutarını kolayca çekebilirsiniz.

Ancak bu yardımdan faydalanabilmek için ilgili kurum tarafından belirlenen şartları taşıdığınızdan emin olmanız gerekecektir.

Öğrenci Yardımı İçin Nereye Başvurulur?

Öğrenci yardımı için nereye başvurulur gibi sorular dar gelirli aileler ve öğrenciler tarafından pek çok kez sorulmaktadır. Öğrenci yardımı alabilmek için başvuru yapabileceğiniz birçok kanal bulunur.

Eğer Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen yardıma başvuruda bulunacaksanız bakanlığa bağlı il müdürlüklerine veya sosyal hizmet noktalarına giderek form doldurmanız gerekir.

Belediyeler tarafından verilen öğrenci yardımında başvuru yapabilmek için belediyenin hizmet noktalarını ziyaret etmeniz veya web sitesi üzerinde yer alan formu doldurmanız yeterlidir. Aynı şekilde vakıflar ve dernekler de web sitesi üzerinden başvuru alabilmektedir. Bu işlemleri uygulayarak öğrenci yardımına dakikalar içerisinde başvuru yapabilirsiniz.

Sosyal Yardımlaşma Öğrenci Parası Ne Kadar?

Sosyal yardımlaşma öğrenci parası ne kadar sorusunun yanıtına gelecek olursak, devlet kurum ve kuruluşları tarafından öğrencilere verilen eğitim yardımı 300 TL’den 1500 TL’ye kadar değişiklik gösterebilmektedir.

Ortalama olarak bu yardımların 500 TL civarında olduğunu söylemek mümkündür. Yardımlardan yalnızca ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören dar gelirli öğrenciler ve aileleri faydalanabilir.

Öğrenci parası her ay verilebildiği gibi iki ayda bir veya yılda bir verilebilir. Bu durum tamamen kurumdan kuruma ve ailenin ekonomik durumuna göre değişiklik gösterecektir.

Eğer sizler de ortalama 500 TL’lik öğrenci parasından faydalanmak istiyorsanız öncelikle gereken şartlara göz atmalı, ardından doğru kanalları kullanarak başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Öğrenci Yardım Parasını Kimler Alabilir?

Günümüzde yalnızca belirli vatandaşlar öğrenci yardımından faydalanabilmektedir. Öğrenci yardım parasını kimler alabilir sorusunun yanıtı aşağıda sıralanmıştır:

 • İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören dar gelirli öğrenciler
 • Şehit ve gazilerin eğitim gören çocukları
 • Sosyal güvencesi olmayan ailelerin eğitim gören çocukları
 • Temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ailelerin eğitim gören çocukları

Yukarıda belirlenen kişiler, devlet kurum ve kuruluşları tarafından verilen eğitim yardımına başvuruda bulunarak çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Öğrenci yardım parası ile alakalı daha fazla bilgi almak isteyen vatandaşlar, ilgili kurum ile iletişime geçebilir. Ayrıca aklınızdaki soruları kurum yetkilisine ileterek anında yanıt alabilirsiniz.

 

3.7/5 - (297 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

33 Yorum

 1. Maddi durumum çok kötü kötü evim yüksek gerilim geçiyor beyaz eşyam bozulmuş sizden yardım istiyorum durumum

 2. 3tane çocuğum var kiracıyım kızım ilk okula gidiyo asgarî ücretle yetişemiyor lütfen bize de yardım edin

 3. 3 çocuk annesiyim evim kira eşim bakmıyor eve gelmiyor 4aylik bebeyim var gecinemiyoruz çok maduruz sinden yardım talep ediyorum iki çocuk okula gidiyor ihtiyaçları var okul eşyasına Co zaman yolamiyorum olmadigindan bizede yardımcı olun saygılar

  1. 4 cocuğum var okuyolar çalışamıyorum eşim çalışmıyor hiç bir gelirimiz yok kirada oturuyoruz hiç bir gelirimiz yok çok kötü durumumuz mutfak masraflarına, su, elektrik, kira, çocukların masrafı yetişemiyoruz yardım istiyoruz durumumuz yok.

 4. iki tane okuyan oglum var biri ilkokul biri ortaokul öğrencisi maddi yardım bekliyoruz lütfen yardım edin zor durumdayız

 5. Eşim 1 yıldır cezaevinde ve daha 1 yıldan fazla var çıkmasına ben ev hanımıyım sigortam hicbirseyim yok çok zor durumdayım maddi sıkıntılar içindeyim evimin ihtiyacı faturalari karşılayamıyorum okula giden çocuklarım var biri ilköğretim biri lise öğrencisi maddi destek istiyorum çocuklarımin ihtiyacıni karşılayamıyorum lütfen yardım edin

 6. 2 tane çocuk okutuyorum. Eşim işten çıkarıldı. Bir gelirim yok. Biri lise biri ilkokul ögrencim var. Ben onlara yetemiyorum şu an desteğinizi bekliyorum.

 7. 5 kız çocuğu annesiyim. İki lise bir ortaokul ve bir ilkokul olmak üzere dört çocuğum okuyor çocuklarımın okul masraflarını karşılaşamıyorum kirada oturuyorum ve aylık kira giderini karşılayamıyorum eşim rahatsız olduğundan devamlı bir şekilde bir işte çalışamıyor benimde bebeğim olduğundan çalışamıyorum önümüzde kış var ve gecen seneki gibi yine yakacak alamayacam
  Sizden bir yardım talep eder gereğini bilgilerinize arz ederim

 8. Sizden ricam göz ardı etmeyin iki oğlum var biri ilk okula gidiyor kirada oturuyorum eşim yövmiye ile dışarda inşata çalışıyor o para ilede gecinemiyoruz sizden ricam oğluma forma alirmisiniz

 9. 3 kızım var 2 si okuyo eşim çalışmıyor çok muhtacız çocuklarıma kırtasiye alışverişi yapamıyorum biri ortaokul biri ilkokul lütfen bizi görünn

 10. Lise son sınıf öğrencisiyim annem engelli kardeşime baktığında dolayı çalışamıyor ev hanımı babam ise serbest meslek ve kazancı dışta üniversite okuyan ablama bile zor yetiyor. Maddi desteğe ihtiyacım var lütfen bana da yardımcı olun teşekkürler.

 11. 3tane çocuk okutuyorum ikitanede evde var küçükler sizden yardım talebinde bulunmak istiyorum bugüne kadar devletten hiç bir yardım görmedim lütfen bundan sonra yardımlarınızı bekliyorum okuyan çocuklarımın okul ihtiyaçlarına yetişmek çok zor oldu saygılar

 12. Benim iki çocuğum okula gidiyor ihtiyaç larini alamıyorum sizden yardım istiyorum.

 13. 2tane çocuk oturuyorum onların okul ihtiyaçlarını zor karşılamıyorum sizden destek bekliyorum

 14. İki çocuk annesi yım gelirim yok çocuklar imin ihtiyaç larini alamıyorum

 15. İki çocuk annesi yım gelirim yok çocuklar imin ihtiyaç larini alamıyorum

 16. bende 6 çocuk annesiyim kiracıyım eşim işçidir bana bi yardım verirseniz çok sevinirim geçimimiz çok zor geçiyor lütfen bir yardım verin.

 17. 3 tane cocugum var 1 okuyor durumumuz iyi değil yardımcı olurmusunuz

  1. Merhaba kolay gelsin iyi akşamlar ben Firdevs poyraz benim eşim hapiste iki çocuğum var durumum yok kiracıyım her 2 çocuğumda okuyor çocuklarım için sizden yardım istiyorum Allah rızası için bana yardım edin

 18. 3 ÇOCUK BABASIYIM BİRİ İLKOKUL DİĞER 2 ÇOCUĞUM ORTAOKULDA İŞSİZİM MADDİ GELİRİMİZ ÇOOK DÜŞÜK LÜTFEN BİZE MADDİ DESTEKTE BULUNUN

 19. Esişm calışmıyor bir ögrencim var kırtasiye malzemesi basvurusunda bulunmak istiyorum

 20. İyi günler karaciğer siroz hastasıyım eşim de çalışmıyor 1 i lise 2 tanesi ortaokul okuyor yardıma ihtiyacımız var

 21. Çok yardıma ihtiyacımız var 3 tane çocuğum okuyor asgari ücret yetmiyor

 22. Bu sene üniversiteye başladım, hiç bir yerden hiç bir şekilde destek almıyorum
  Benim dışımda üç kardeşim daha okuyor
  İnanın babam masraflara yetişemiyor her şeyi kısıyoruz, yurt çıkmadı öğrenci evine yerleştim masrafım çok daha arttı.
  Yardımcı olursanız sevinirim, okul bittikten sonra girdiğim herhangi ilk işte bağış olarak ödeyeceğim

 23. Benim 4 çocuğum var zor durumdayız kiracının eşim aylıkla çalışıyor lütfen yardım edin çocuklarım hasta

 24. Bi kişi çalışıyor hamileyim bebeğime bez alacak param yok lütfen öğrencilerime destek olun

 25. 2 çocuğum var biri 7 gidiyor ve inan o kadar zorlanıyorum ki yetiştiriyorum diğerinin maması ve sütü ve elimizi büküyor hangini yazayım ne anlatayım….

 26. 5 çocuğum var dörtu okula gidiyor maddi durumum yok yardım talep ediyorum

 27. Babam 4 öğrenci okutuyor, ben babamın durumuna çok üzülüyorum, artık bizi okuyamıyor maçı durumumuz çok kötü

 28. Babam 4 öğrenci okutuyor, ben babamın durumuna çok üzülüyorum, artık bizi okuyamıyor maddi durumumuz çok kötü

 29. Babam 4 öğrenci okutuyor, ben babamın durumuna çok üzülüyorum, artık bizi okuyamıyor maddi durumumuz çok kötü bize yardımcı olmanızı talep ediyor um

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu